15. 3. 2022 | Ladislav Vácha

Kapitán juniorky Filip Pártl: Jsem opravdu moc hrdý na to, co jsme v této sezoně dokázali!

Celou sezonu hrál a vystupoval jako příkladný lídr! Filip Pártl hrál skvěle i v semifinále play off proti vysoce favorizovanému Přerovu, kterému dokázal v prvním utkání série vstřelit dvě branky. Junioři však i přes velmi sympatické výkony nedokázali urvat ani jeden zápas a se Zubry nakonec padli v sérii 0:3. „Určitě se nemáme za co stydět. Bylo vidět, že jsme měli opravdu dobře natrénováno. Myslím si, že jsme jim sebrali spoustu sil. Kondičně jsme Přerovu stačili a dokázali jsme se mu vyrovnat. O to větší je to škoda. Jsem ale opravdu hrdý na to, co jsme v celé sezoně předvedli a dokázali,“ pochvaluje si viditelně dojatý kapitán mladých Bruslařů.

Fílo, s Přerovem jsme bohužel prohráli těsně 2:3, čímž pro nás semifinále play off a celá sezona končí. Jak zápas hodnotíš?
Po herní stránce hodnotím zápas určitě dobře, ale výsledek je pro nás špatný. Myslím si, že tento poslední zápas jsme měli vyhrát, protože jsme byli Přerovu víc než vyrovnaným soupeřem. Je to hrozná škoda, že jsme si povedenou sezonu ještě neprodloužili alespoň o jeden zápas.

Přerov má v týmu hodně vyspělé kluky, kteří hrají hodně silový a nepříjemný hokej. Vypadalo to, že soupeři jsme se ale i v důrazu dokázali vyrovnat, souhlasíš?
Jo, soupeř má hned dvě celé lajny dorazového ročníku 2002, zatímco my jsme tady s Danem Fialou jako dorazovky jediní dva hráči. Myslím si, že jsme se s tím popasovali opravdu dobře. Hlavně v tomto posledním utkání jsme do toho dali opravdu všichni sto procent a dokázali jsme se s nimi i srážet. Bylo sice znát, že jsou to starší a zkušenější kluci, ale dokázali jsme se jim vyrovnat a v některých pasážích hry jsme je i přehrávali.

Hosté sice vedli ve třetí třetině o dva góly, ale dokázali jsme vstřelit kontaktní branku a do konce zápasu zbývalo necelých osm minut. Potom jsme si sice nevytvořili souvislý tlak, ale měli jsme rozhodně více ze hry a vytvořili jsme si i několik slibných šancí. Určitě je škoda, že jsme tam alespoň jeden gól ještě nedotlačili...
Jo. Řekl bych, že kdyby se nám povedlo vyrovnat, byli bychom v takovém tranzu, že bychom nějaký gól do konce ještě dali nebo bychom třeba rozhodli v prodloužení. Každopádně si myslím, že už bychom to potom prostě nějak urvali. Je to opravdu hrozná škoda, mohli jsme si zahrát minimálně ještě jeden zápas.

(Foto: Martin Voltr, hokej.cz)


Bohužel, Přerov se potom sice hlavně bránil, ale hodně účinně. Hrál jednoduše a rychle posouval puky pryč ze svého pásma. Určitě bylo hodně těžké se dostat do nějakého souvislejšího tlaku a navíc jsme kvůli tomu nemohli ani sáhnout k závěrečné hře v šesti bez brankáře. Soupeř nás k tomu prostě vůbec nepustil...
Bylo vidět, že soupeř má v týmu výborné hráče. Přerov je právem považován za největšího favorita na postup do extraligy. Myslím si, že na to opravdu má. Jeho kluci ukázali, že i v takhle důležitých momentech to dokážou uhrát.

Pokud se teď podíváme na průběh celé série, určitě je škoda, že jsme prohráli už první zápas v Přerově, který přitom nebyl z naší strany vůbec špatný. Kdybychom tam měli trochu více štěstí a překvapili, mohl i takhle silný soupeř trochu víc znejistět...
Určitě. Kdybychom zvládli první utkání, série mohla vypadat úplně jinak, protože soupeř by byl určitě nervóznější. I když jsme v tom zápasu prohrávali, bylo vidět, že přerovští hráči jsou trochu nervózní. Začali na nás mít různé narážky a tak, ale bohužel jsme to nakonec nezvládli.

I když série skončila v nejkratším možném čase, asi se spolu shodneme na tom, že soupeře jsme i tak hodně potrápili. Jak říkali trenéři v kabině, je to porážka se vztyčenou hlavou a ani v celé sérii se určitě nemáme za co stydět...
Určitě nemáme. Bylo vidět, že jsme měli opravdu dobře natrénováno. Myslím si, že jsme jim sebrali spoustu sil. Sice jsme měli ročníkově mladší tým, což je znát i na celkové síle, ale kondičně jsme Přerovu stačili a dokázali jsme se mu vyrovnat. O to větší je to škoda.


Vypadalo to, že v týmu byla výborná parta a hodně bojovní kluci. Jak jsi to viděl z pozice kapitána ty?
Určitě jo. Na letní přípravu jsem tady nebyl, to jsem byl ještě v Jihlavě, takže jsem se k týmu připojil až před sezonou. Mladší kluky jsem moc neznal, protože jsme spolu nikdy nehráli. Hned bylo ale znát, že se tady znovu sešla suprová parta, což v Brodě platí vždycky. Nepamatuju si, že by tady bylo u nějakého ročníku někdy něco špatně. Začátek sezony sice nebyl z naší strany vůbec dobrý, ale od listopadu až do play off jsme neprohráli víc než dva zápasy v řadě. Měli jsme neskutečnou šňůru. Dlouho to přitom vypadalo, že budeme bojovat o záchranu, ale nakonec jsme to dotáhli v základní části až na druhé místo a do play off. Na to jsem opravdu hrdý!

Přesně tak. Kdyby někdo ještě v říjnu řekl, že budeme hrát semifinále play off s Přerovem, který navíc takhle hodně potrápíme, spousta lidí, kteří vás neznají, by tomu snad ani nevěřila...
Musím přiznat, že v určité době už jsem se taky bál. Když jsem viděl, jak se nám v září a ani potom v říjnu nedařilo, říkal jsem si, že bych tady v Brodě určitě nechtěl hrát o záchranu. Pak si to ale všechno sedlo a začali jsme hrát tak, jak jsme hráli. Jsem opravdu hrdý na to, co jsme v celé sezoně předvedli a dokázali!

Patříš mezi hráče dorazového ročníku 2002, takže v mládeži končíš a přesuneš se mezi muže. Jak budeš vzpomínat nejen na tuto sezonu, ale i na všechny dlouhé roky strávené v havlíčkobrodské mládeži?
Určitě na to budu neskutečně vzpomínat. V Brodě jsem prostě doma a musím přiznat, že mě to zase hodně dojalo...

(Foto: Martin Voltr, hokej.cz)


Jak už jsi zmínil, jsi velký patriot a v Brodě jsi doma. Sice je na to ještě hodně brzy, ale pokud bys měl tu šanci, chtěl by sis tady zahrát za áčko druhou ligu?
To bych určitě chtěl, to je jasný!

Aktuality

Napsali o nás

Středa 3. května 9:54 | Nové vedení hokejového Brodu: Cítíme to tak, že si nás lidé vyžádali, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 3. května 9:49 | Havlíčkův Brod na prahu nové éry. Klub povedou dvě tamější ikony, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Nové vedení klubu

V pátek 28. dubna se v prostorách Klubu Oko konala valná hromada spolku BK Havlíčkův Brod, z.s. Členové zvolili nový výkonný výbor i novou dozorčí radu. Předsedou klubu se stal Miroslav Třetina, místopředsedou pak Lukáš Endál. Do čela dozorčí rady byl zvolen Jan Lobo. Zjistěte více v článku na našem webu.

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner