13. 3. 2022 | Štěpán Ondráček

Sedláčkovy góly nestačily, junioři po líté bitvě padli s Přerovem!

Třetí semifinálová bitva play off Ligy juniorů nabídla parádní podívanou. Havlíčkův Brod s Přerovem hrály o každý puk. Bruslaři se dostali poprvé v sérii do vedení, ale Zubři třemi trefami v řadě otočili vývoj utkání na svoji stranu. Celek z Kotliny v závěrečných minutách sahal po vyrovnání, ale Zubři nepřipustili žádnou komplikaci, když ukončili celou sérii v nejkratším možném čase.

Oba celky vstoupily do třetího semifinále velice opatrně. Postupem času převzali iniciativu Zubři, kteří mohli jít zásluhou Tobiáše Kuchty do vedení. Havlíčkův Brod spasil dobrým zákrokem Pulda. Bruslaři udeřili v čase 5:35, a to z přečíslení. Kravec viděl u levé tyče Miroslava Sedláčka, který usměrnil puk k bližší tyči. Hosté mohli odpovědět v přesilové hře, ale kýženého vyrovnání se nedočkali. V deváté minutě mohl být Přerov ve hře, když Zych trefil vlastního spoluhráče do bruslí. Vše vyřešil pohotový Pulda. Havlíčkův Brod nepouštěl Zubry do větších šancí až do sedmnácté minuty. Pokus Štíbra skončil na svatyni domácí klece.

Přerov vstoupil do druhé třetiny lépe, když ve 24. minutě vyrovnal. Nahození Kolaříka se od zadního mantinelu příhodně odrazilo na volného Jana Billu. Útočník Zubrů zametl puk za Puldu. O dvě minuty později mohli jít Havlíčkobrodští zpět do vedení. Krásnou akcí se prezentoval Fiala, který nedokázal procpat puk za Postavu. Oba týmy hrály přesilové hry, ale ani jedna z výhod neskončila brankou. Aktivnější hosté obrátili stav zápasu ve 37. minutě. Radim Kolařík vybojoval puk na obránci a střelou k levé tyči nedal gólmanovi Havlíčkova Brodu šanci. Zubři mohli navýšit náskok, jenže přesilovou hru nedokázali využít.

Hosté ve 44. minutě trefili v přesilové hře tyč po střele Gréče. Domácí mohli vyrovnat zásluhou Dymáka, toho vychytal Postava. Hrál se hokej se šancemi na obou stranách, ale ani Halík nedokázal posunout ukazatel skóre. V 50. minutě šli Zubři do dvougólového vedení. Fencl nastřelil pravou tyč, aby se kotouč příhodně odrazil k Radimu Hradilovi. Útočník hostů neměl problém trefit poloprázdnou klec Havlíčkova Brodu. Bruslaři se v přesilové hře tlačili ke kontaktní brance, ale Zych s Pártlem neuspěli. Ujala se dorážka Miroslava Sedláčka, který doklepl z levé strany puk do sítě. Závěrečný tlak domácího výběru dokázali Zubři ustát a zajistili si postup do finále.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 6. Sedláček (Kravec, Kuchta), 53. Sedláček (Dymák, Besmák) – 24. Billa (Kolařík, Kleniar), 37. Kolařík (T. Kuchta, Kleniar), 50. Hradil (Fencl, Gréč). Rozhodčí: Lukáš Květoň – Martin Kreuzer, Václav Kubíček. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 155. Střely na branku: 28:33 (9:10, 10:12, 9:11). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3. Konečný stav série: 0:3.

Pulda (Kukeně) – Zych, J. Kuchta, Besmák, Kutlvašr, Hrbek, Mlejnek (A) – Pártl (C), Prášek, Fiala (A) – Kravec, Dymák, Sedláček – Janko, Krejčí, Bulík – Hrdlička.