22. 10. 2013 | Eva Streichsbierová

Konečně mi to tam spadlo, oddechl si po své premiérové trefě Kolafa

HAVLÍČKŮV BROD – Podruhé během tří dnů nastoupili Rebelové na domácím ledě a podruhé brali všechny tři body. Po Olomouci odjížděly z Kotliny s prázdnou také České Budějovice. Jihočeši stejně jako v prvním vzájemném utkání naráželi do brodské zdi jménem Daniel Dolejš. A přestože ho pak v poslední třetině přeci jen překonali, na body nedosáhli.

Chodit na prvoligový hokej do Kotliny je v poslední době radost. Rebelové předvádějí výbornou hru a bojovností ničí jednoho soupeře za druhým. „Vítězství nad Olomoucí a teď i nad Českými Budějovicemi mužstvo povzbudí, věřím, že se od těchhle výsledků odrazíme a budeme uvolněnější,“ svěřil se s přáním útočník Lukáš Havel.

Právě on se stal nakonec katem budějovického Motoru. Na první dva góly nahrával a rozhodující třetí vstřelil ve druhé třetině sám. Puk vyslaný z jeho hokejky doslova prolezl skrz Kůdelovy betony. „Dostal se tam jen taktak, byl to takový pašerák,“ smál se autor vítězného gólu.

Jako první se ale v utkání 14. kola prosadil v úvodní třetině obránce Tomáš Kolafa, kterému ideálně přihrával právě Havel. „Konečně mi to tam spadlo,“ oddechl si devětadvacetiletý hokejista. „Po takové nahrávce ale nebylo těžké trefit bránu,“ přidal poklonu pro svého spoluhráče.

Ve druhé části jakoby si chtěl gólovou situaci před stejnou brankou zopakovat. Alespoň tak to vypadalo, když jeho pas z obranného pásma kolem branky skoro skončil za zády Daniela Dolejše. „Jo, tam jsem rozehrával a soupeř skopnul puk k naší bráně. Ještěže byl Dáňa pozorný,“ oddechl si Kolafa.

Po výhře 3:2 si Rebelové pojistili pátou příčku v prvoligové tabulce a už zítra mohou přidat další body z domácího ledu. V Kotlině ve středu od 17.30 přivítají Havířov. „Rádi bychom to zkompletovali. Soupeři jakými jsou Beroun nebo Havířov nám sice moc nesedí, ale teď se vezeme na úspěšné vlně a snad to znovu potvrdíme,“ prohlásil Kolafa.

Foto z vítězného zápasu s Českými Budějovicemi ZDE.

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu