21. 10. 2013 | Richard Wagner

Miroslav Třetina: Do Kotliny jsem se těšil, mám na to tady zvláštní vzpomínky

Havlíčkův Brod – V rámci třináctého kola se pod střechou havlíčkobrodské Kotliny střetli domácí Rebelové s týmem z jihu Čech. Na Vysočinu zavítal českobudějovický Motor, který zde chtěl odčinit prohru z prvního střetnutí v této sezoně. To se mu nepovedlo, když, i přes stíhací jízdu ze třetí části, prohrál nejtěsnějším rozdílem. Jedním z nejaktivnějších hráčů byl Miroslav Třetina, který se bil jako lev u mantinelů a snažil se cpát i do brankoviště. Jaký byl pro ex-Rebela návrat na „jeho“ led a co říká o tomto utkání?

TOP foto: www.hcmotor.cz

První otázka bude směřovat k dnešnímu střetnutí. Jak byste jej zhodnotil? Ve třetí části jste dotahovali náskok soupeře…
Jako ve všech předešlých zápasech jsme se snažili hrát aktivní hokej, tlačit se před bránu, často chodíme do zavřené obrany. Nám tam pak vznikne nějaké to okénko, dostaneme z toho góla, pak se snažíme srovnat a stojí nás to strašných sil a ten zápas třeba už nesrovnáme. Musíme se z našich chyb poučit. Dostáváme hloupé góly, špatně bruslíme, řešíme přečíslení, nedaří se nám, ani když je hráč sám mezi kruhy, kde zbytečně pálí golfem. To je to, co asi dneska rozhodlo.

V prvním zápase jste prohráli s Rebely 0:3, připravovali jste se nějak podle tohoto utkání speciálně na domácí tým?
Viděli jsme video, viděli jsme založení přesilovky. My jsme v tom zápase byli hodně aktivní, hráli jsme výborně, ale Brod dával góly a dneska mi to přišlo trošku podobné. Ve třetí třetině už jsme pak dotahovali marně, bohužel.

Jak jste se těšil do havlíčkobrodské Kotliny, kde jste před nedávnem působil? Proběhlo třeba nějaké hecování? Přeci jen, je tu i dost kluků, které znáte i z Hradce.
Je to tak. Je to tady namíchané a jsou zde kluci, s kterými se znám z Hradce a kluci, s kterými jsem hrál tady v Brodě. Žádné hecování nebylo. Jediné co, tak jsem se bavil s Endym (Lukáš Endál – pozn. red.), který nehrál, a to bylo celé. Jinak samozřejmě jsem se sem těšil a mám na to tady také zvláštní vzpomínky (nostalgicky si vydechne).

Ale zpět k samotné hře. V závěru to celkem jiskřilo před bránou. Jak to tam celé vzniklo?
My jsme tam museli chodit, protože víme, že Dáňa (Daniel Dolejš – pozn. red.) chytá výborně a my jsme ho potřebovali trošku rozhodit, vyvést z klidu. My ty góly nedáváme a pokud se do toho brankoviště nebudeme rvát, tak ani nepadnou. Takže tam musíme chodit a dost to tam bolí a člověk tam musí podstupovat takové souboje.

Sám jste říkal, že góly napadají kvůli nedostatečnému důrazu na brankovišti. Dneska jste tak ale dva dali. Snažíte se to třeba o tréninku nacvičovat?
My máme s koncovkou dlouhodobější problémy, dali jsme snad průměrně dva góly na zápas, takže se na to hodně zaměřujeme a na tréninku nám to docela padá, ale nemůžeme to pořád přenést do zápasu. Tu třetí třetinu musíme přenést do dalšího zápasu, protože přesně tyto góly musíme dávat: dorážky a tlak kolem brankoviště. Takže doufám, že se z toho odrazíme.

Dneska se ani jednomu týmu nedařilo v přesilovkách. Čím to bylo, to měly oba týmy tak dobré obrany?
(usměje se) Asi jo. Já nevím. Od desáté minuty se mi zdálo, že ten led byl trošku horší a bylo docela teplo. Ten puk často stál, ale pořád tam chybí víc střelby a momentů překvapení. Někdy se to tak sejde a není asi náhodou, že ty přesilovky máme oba týmy – jak Brod, tak my – pod deset procent využití. Na tom teď musíme ještě zapracovat.

Mluvil jste o podmínkách na ledě. Tam se dokonce v průběhu druhé a třetí třetiny objevila mlha. Nelimitovalo vás to jako hráče nějak?
Mlžilo se hodně plexisklo, takže jsme pořád utírali plexisklo. Na tohle si musíme, samozřejmě, zvyknout. Led byl díky tomu měkčí a horší a puk byl takový neposednější. Ty podmínky jsou ale pro všechny stejné. Samozřejmě, že se takhle zrovna nejlépe nehraje, že se hraje lépe, když je na hokeji zima.

Co je potřeba do příštího zápasu ještě zlepšit, kromě těch přesilovek?
Nesmíme dělat takové ty chyby, po nichž jsou hráči sami před bránou. Stejně tak přečíslení, kdy zapomeneme dobruslit hráče. Takže je třeba si dávat pozor na takové věci a hlavně na předbrankový prostor. Dneska tam bylo více takových situací, při nichž jsme dostali gól tak, že tam stál hráč úplně sám mezi kruhy. Takže dát si pozor na ten předbrankový prostor.

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu