4. 2. 2014 | Eva Streichsbierová

Korím: Čtvrté místo je pěkné, ale lepší by bylo, dostat se před Jihlavu

HAVLÍČKŮV BROD – Čtvrté vzájemné derby mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou rozhodly přesilovky. Domácí Rebelové přetavili v gól jednu, hosté se v početní převaze prosadili hned třikrát. „Oni snad využili všechny. Prostě potrestali naše zbytečné fauly,“ povzdechl si po zápase obránce Karol Korím.

Dukla šla do vedení hned v první minutě, ale právě Korím srovnal o osm minut později stav na 1:1. „Samozřejmě jsem rád, ale dneska bych ho hned vyměnil za tři body,“ přesvědčoval úspěšný střelec. „Je velká škoda, že jsme prohráli. Mohli jsme se Jihlavě přiblížit na bod, takhle je to zase o sedm,“ povzdechl si.

V poslední třetině snížili Rebelové náskok soupeře na 3:4 a v závěrečné power play se snažili dosáhnout na nerozhodný výsledek. Jednu chvíli to dokonce vypadalo, že budou hrát proti třem, jenže zatímco Petr Úlehla by jihlavského gólmana Ritticha odměnil dvěma minutami za zdržování, Jan Hribik byl proti.

„Nevím, byl jsem u toho a zdálo se mi, že puk opravdu lízl plexisklo. Ale ruku do ohně bych za to nedal,“ uvedl ke sporné situaci kapitán brodského týmu Petr Polodna. To trenér Richard Cachnín byl podstatně rozezlenější. „Prostě jednou to rozhodčí pískl a tak si za tím měl stát. Takhle mi to nepřijde v pořádku,“ zlobil se.

Hosté pak v posledních vteřinách trefili prázdnou bránu a slavili vítězství 5:3. I přes porážku však Rebelové dál drží v tabulce bezpečně skvělou čtvrtou příčku. „Jo, je to pěkné, ale ještě lepší by bylo, kdybychom se dostali před Jihlavu. Měli jsme se s derby popasovat lépe,“ měl jasno obránce Korím.

V dalším kole pocestují havlíčkobrodští hokejisté ve středu na led Benátek nad Jizerou, které předvádějí v poslední době výborné výkony. „Snad na ně trenéři něco vymyslí,“ usmíval se Polodna. „Už před Vánoci u nás hrály Benátky moc dobře, porazili jsme je až na nájezdy, takže to bude těžké,“ dodal.

Brodský kapitán má v posledních dnech dost nabitý program. V pátek a v neděli hrál v dresu extraligové Komety Brno a v pondělí už zase naskočil do prvoligového derby v barvách Rebelů. „Trochu unavený možná jsem, ale nevadí mi to, nemá to na nic vliv,“ přesvědčoval Polodna. „Jsem vždycky rád, když si můžu zahrát v Brně. Už jenom kvůli tamní atmosféře,“ doplnil.

Foto z pondělního derby s Jihlavou ZDE.

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu