22. 3. 2024 | Ladislav Vácha

Luboš Voříšek: Vyškov bude favoritem, ale chceme jít dál! Věřím, že fanoušci budou naším šestým hráčem!

Bruslaři splnili postupem přes Opavu svůj předsezonní cíl. Teď už vyhlížejí čtvrtfinálovou bitvu se silným Vyškovem, na jehož ledě se představí už v sobotu odpoledne! „Očekávám bojovnou a urputnou sérii. Vyškov bude favoritem, ale my určitě neskládáme zbraně. Posílil nás povedený konec základní části i vítězná série s Opavou, takže chceme jít dál,“ ujišťuje Luboš Voříšek, který se těší na podporu fanoušků. „Play off je hlavně o fanoušcích. Věřím, že na pondělní domácí zápas diváci přijdou a budou naším šestým hráčem,“ přeje si zkušený útočník.

Luboši, v osmifinále play off jsme vyřadili Opavu a už teď jsme dosáhli největšího úspěchu od sezony 2018/2019. Jak si to užíváš?
Jsem za to určitě rád. Zažil jsem tady i ty soutěžní ročníky, které byly ovlivněné covidem. Do play off jsme se v předešlých dvou letech dostali, ale narazili jsme na Tábor a Havířov. Rychle jsme vypadli a ani jsme si to moc neužili. O to je to teď hezčí a mám radost z toho, že se nám to podařilo.

V prvním utkání se Slezanem jsme prohrávali už 1:3, ale dokázali jsme vyrovnat a v prodloužení jsme dokonali obrat, což nás hodně nakoplo. Myslíš si, že to byl zápas, který byl určující pro další vývoj série?
V první řadě bych chtěl říct, že Opava byla týmem, který nám vyhovoval. Určitě to byl pro nás nejpřijatelnější soupeř. Opava je hodně houževnatý tým, který hraje hodně do těla, je nepříjemný v osobních soubojích a nic nevypustí. Předvádí takový hokej, který se hraje v play off. Nám se ale proti Slezanu daří, takže jsme měli díky tomu i dobré sebevědomí. Řekl bych, že ten první zápas byl přesně takový, jaké bývají v play off. Bylo to z obou stran hodně bojovné. Povedlo se nám to tam urvat a to byl podle mě klíč k postupu.

Ve druhém zápasu jsme doma naopak vedli o dvě branky my, ale druhá třetina se nám vůbec nepovedla a soupeř vyrovnal. Díky faulům Opavy v závěru prostřední části jsme se ale vrátili zpět do hry a dvakrát jsme udeřili při přesilovkách. Myslíš si, že právě to byl zlomový moment celé série?
Z mého pohledu byl ten domácí zápas možná ze všech nejtěžší, protože Opava hrála opravdu hodně důrazně. Spousta zákroků byla minimálně na hraně faulu, takže se nám proti nim hrálo špatně. Nám se povedl začátek a připadalo mi, že máme zápas ve svých rukách. Slezan se ve druhé třetině hodně zlepšil, měl dobrý pohyb a byl jednoznačně aktivnější, díky čemuž se mu podařilo vyrovnat. Řekl bych, že tam se to opravdu lámalo. Naše dva góly z přesilovek byly hrozně moc důležité. Troufám si říct, že kdybychom ve druhé třetině ty dva góly nedali, měli bychom ve třetí třetině velké problémy.

(Foto: Luboš Vácha)

Přišlo mi, že třetí duel jsme odehráli hodně dobře zezadu. Ve třetí třetině jsme hráli hodně na jistotu, i když soupeř si samozřejmě nějaké šance dokázal vytvořit. Přišlo mi skvělé, že jsme celou třetí třetinu dokázali udržet nejtěsnější vedení. Jak to vnímáš ty?
Třetí utkání bylo z naší strany asi nejlepší. Opava trochu změnila styl hry a už se tolik nesoustředila na to, aby nás dohrávala, ale chtěla hrát hokej. To nám paradoxně vyhovovalo. Věděli jsme, že v sérii vedeme 2:0, takže se nám hrálo lépe. Čekali jsme na jejich chyby a hráli jsme zodpovědně zezadu, hodně obětavě a soudržně. Řekl bych, že zápas jsme měli ve svých rukách. Vedli jsme a když soupeř vyrovnal, dokázali jsme odpovědět gólem na 2:1. Pak už jsme to uhráli docela dobře.

Když teď mluvíme o třetím zápasu proti Opavě, napadá mě, že vidím v naší hře velké zlepšení při defenzivní činnosti. Dřív se nám často stávalo, že i když jsme vedli, spoustu utkání jsme nakonec zbytečně ztratili. Vidíš i ty v tomto ohledu určitý progres?
V průběhu celé sezony jsme měli výsledky jako na houpačce a neudrželi jsme nějakou delší vítěznou sérii. S blížícím se koncem základní části jsme věděli, že potřebujeme uhrát dobré výsledky a získat co nejvíc bodů, abychom se vůbec dostali do play off a navíc jsme se v prvním kole vyhnuli dvěma největší papírovým favoritům. Tím jsme byli nucení k tomu, abychom hráli poslední zápasy základní části jako v play off. Začali jsme hrát zodpovědně dozadu a čekali jsme na chyby soupeřů. Několik zápasů jsme zvládli a dodalo nám to potřebné sebevědomí. Věděli jsme, že tento styl hry nese své ovoce, což se nám povedlo přenést i do prvního kola play off.

Teď nás čeká čtvrtfinále proti Vyškovu. Už po postupu přes Opavu jsme věděli, že půjdeme buď na něj, nebo na Havířov. Přemýšlel jsi nad tím, kdo by nám mohl vyhovovat víc, nebo jsi takový, že tyto věci neřešíš?
Myslím si, že Vyškov je pro nás určitě přijatelnější variantou, a to i z hlediska cestování, protože to máme blíž. Na druhou stranu je potřeba říct, že jsou to oba soupeři, kteří v základní části dominovali a hráli opravdu dobře. Řekl bych, že i díky tomu, že jsme minulý vzájemný zápas ve Vyškově vyhráli, bude z nás mít soupeř ještě větší respekt. Je jasné, že Vyškov ale půjde do série jako papírový favorit.

(Foto: Luboš Vácha)

Právě na to jsem se tě chtěl zeptat. Proti Vyškovu se nám dlouho nedařilo a na jeho ledě jsme do posledního vzájemného zápasu nikdy nedokázali bodovat. Myslíš si, že právě již zmiňované vítězství pro nás bude do čtvrtfinále určitou psychickou vzpruhou?
Řekl bych, že jo, ale play off je jiná soutěž. Očekávám bojovnou a urputnou sérii. Vyškov bude favoritem, ale my určitě neskládáme zbraně. Posílil nás povedený konec základní části i vítězná série s Opavou, takže chceme jít dál.

Řekl bych, že jsme měli proti Opavě dobrou herní disciplínu a vyvarovali jsme se zbytečných faulů. Určitě by to chtělo na těchto základech stavět i proti Vyškovu, souhlasíš?
Určitě se na tom dá stavět, ale myslím si, že Vyškov je herně úplně jiný soupeř než Opava. Vyškov má postavenou hru hlavně na výborné ofenzivě. Hrají tam šikovní útočníci, kteří dávají hodně gólů. Jejich beci se snaží útok hodně podporovat. V tom jsou nepříjemní. Přijde mi, že ale nejsou až tolik zodpovědní při bránění. Právě v tom by mohla být naše šance. Určitě si ale nemůžeme myslet, že to teď proti nim otevřeme a budeme bláznit. Myslím si, že je potřeba držet se toho, co nás dovedlo k úspěchu. Uvidíme, co zápasy s Vyškovem přinesou.

Myslíš si, že pro nás může být určitou výhodou, že na Vyškov není vyvíjen tak velký tlak jako třeba na Havířov, pro který je postup do Chance ligy jasným cílem?
To si nemyslím. Play off je samo o sobě pro všechny hráče velkou motivací. Když sleduju play off na různých úrovních, je vidět, že všude jedou týmy na krev a všichni si to chtějí užít. Vždyť právě proto ten hokej hrajeme.

(Foto: Luboš Vácha)

Když přejdeme k návštěvnosti, byl jsem trochu zklamaný z toho, že na domácí zápas s Opavou nepřišlo tolik lidí, kolik bych očekával. Třeba v Hodoníně přišlo na rozhodující zápas osmifinále proti Novému Jičínu přes 1700 fanoušků. Věříš tomu, že když se nám povedla série s Opavou, přijde u nás na čtvrtfinále větší návštěva?
Přiznám se, že i já jsem byl trochu zklamaný, protože jsem čekal, že na domácí zápas s Opavou přijde víc lidí. Ať už kvůli tomu, že jsme se dostali do play off, nebo s ohledem na úvodní vítězství v sérii. Vím, že bylo i hodně plakátů a různých upoutávek. Vedení se snažilo dostat na hokej co nejvíc fanoušků. Uvidíme, jak to bude vypadat teď. Doufám, že jsme lidi trochu nalákali našimi výkony v prvním kole. Už hraju několikáté play off a vnímám to tak, že je právě o fanoušcích. O tom, že město tím žije, drží s týmem a podporuje ho. Je to prostě úplně jiná soutěž. Sice je to takové klišé, ale je to tak. Věřím, že na pondělní domácí zápas diváci přijdou a budou naším šestým hráčem!

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu