28. 11. 2022 | Ladislav Vácha

Mohl jsem dát po měsíci a půl gól, ale na Cembu jsem naštvaný nebyl, směje se Čermák. Pořídil si jezevčíka!

Bruslaři zvládli nesmírně náročný, vyrovnaný a atraktivní zápas v Havířově, kde vyhráli těsně 4:3. Zapsali už tak šesté vítězství za sebou! Velký podíl na havlíčkobrodském úspěchu měl i Roman Čermák, který si připsal asistenci na třetí gól. Ten byl hodně kuriózní, když od modré čáry tvrdou střelou trefil do břicha clonícího Richarda Cachnína a kotouč zaplul přesně pod horní tyčku. „Teď jsem mohl dát po měsíci a půl gól, ale nevyšlo to. Cemba mi potom říkal, že když viděl, že jsem napřáhl, tak se lekl a chtěl uhnout, ale trefilo ho to do břicha. Byl z toho gól, takže v pohodě,“ směje se sedmadvacetiletý obránce.

Čermis, vyhráli jsme v Havířově těsně 4:3. Jak zápas hodnotíš?
Byl to hodně těžký zápas. Soupeř byl nepříjemný a hodně dohrával souboje. Někdy mi přišlo, že až za hranou. Zvládli jsme to hodně dobře takticky, hlavně ke konci utkání, a jsme rádi za tři body.

Povedla se nám už první třetina, ve které se urodilo hodně šancí na obou stranách. Dostali jsme se do rychlého vedení po trefě Valdy. To byl takový základní kámen pro zbytek zápasu, souhlasíš?
Vždycky, když jedeš ven a odehraješ dobře první třetinu, je to plus. Je to lepší, než když pak musíš dotahovat nějakou ztrátu. První třetiny jsou při venkovních zápasech pokaždé hodně důležité.

Ve druhé třetině jsme dali dva slepené góly, když se hned po vhazování trefil Vořech a potom tečí skóroval Cemba. To byla pro nás do dalšího průběhu utkání velká vzpruha, co myslíš?
Určitě. Luboš to hezky trefil hned po buly, to byl důležitý gól. Potom nám to tam ještě padlo při přesilovce, to nám také hodně pomohlo. Pak jsme ale dostali zbytečné góly a bylo to těžké na psychiku, abychom to nakonec zvládli.

(Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz)

Havířov vyrovnal ve třetí třetině na 3:3 a potom rozhodl Vojta Holenda. Přišlo mi, že nám hodně pomohlo, že jsme rychle odpověděli a znovu jsme se dostali do vedení. Nepadla tak na nás žádná psychická deka kvůli tomu, že soupeř smazal náš dvoubrankový náskok. Jak jsi to viděl ty?
Jo, Vojta to udělal parádně. Obtočil se okolo obránce a vyřešil to suprově. Hodně nám to pomohlo, protože Havířov si v tu chvíli vytvářel nebezpečné šance. Hodně nás podržel Chali, který chytal znovu skvěle. Řekl bych, že pak už jsme to směrem dozadu zkušeně dohráli.

Nedá mi to se nezeptat na naši třetí branku, kterou vstřelil Cemba, když clonil před bránou a pořádně jsi ho napálil do břicha neskutečnou bombou od modré čáry. Nebyl jsi na něj trošku naštvaný, že se tam motal a sebral ti gól?
Ne, naštvaný jsem nebyl. Cemba mi potom říkal, že když viděl, že jsem napřáhl, tak se lekl a chtěl uhnout, ale trefilo ho to do břicha. Byl z toho gól, takže v pohodě. (směje se)

Za předchozí čtyři zápasy sis připsal hned sedm asistencí. Vypadá to, že se ti teď hraje hodně dobře...
Jo, není to špatný. Teď jsem mohl dát po měsíci a půl gól, ale nevyšlo to. (směje se) Hlavní ale je, že se teď daří celému týmu. Vyhráli jsme už šestkrát za sebou, a to je nejdůležitější.

V poslední době pravidelně nastupuješ v prvním obranném páru s Ossim. Připadá mi, že vám to spolu dobře šlape. Jak se ti s ním spolupracuje?
Na začátku jsme si spolu museli říct nějaké věci, protože dělal taková horší rozhodnutí, než by bylo zdrávo. (směje se) Něco jsme si k tomu řekli a myslím si, že teď nám to spolu dobře šlape a daří se nám. Snad nám to vydrží.

Ve středu se vydáme k dalšímu utkání do Vyškova, kterému máme co oplácet, protože minulý vzájemný zápas v Kotlině se nám vůbec nepovedl a prohráli jsme vysoko 3:9. Pokud ale navážeme na výkon v Havířově, mohli bychom uspět, viď?
Myslím si, že jo. Na první zápas proti Vyškovu jsem chyběl, takže úplně nevím, jakým stylem hraje. Když ale budeme hrát jako v Havířově, tak si myslím, že máme šanci uspět.

Slyšel jsem od kluků v kabině, že sis pořídil pejska. Co je to za rasu a jak tě to napadlo?
(směje se) Mám jezevčíka. Už jsem o tom přemýšlel tak půl roku a teď jsme se se ženou rozhodli, že si ho takhle před Vánoci koupíme.

Pracuješ v lese, což je pořádná dřina. Necítíš pak kvůli tomu při trénincích nebo při zápasech větší únavu?
Vždycky trenérům říkám, že podzim je z mojí strany nejhorší, protože je hodně práce. (směje se) Přes zimu už je to docela dobré, to už není tolik práce. Pak to zase začíná hned na jaře. (směje se)

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu