30. 1. 2014 | Eva Streichsbierová

Můj gól těsně před sirénou? Bylo to hlavně o štěstí, přesvědčoval Endál

HAVLÍČKŮV BROD – Byl to jeho první zápas v dresu Rebelů po více než dvouměsíční pauze. Svému mateřskému klubu přijel útočník Lukáš Endál pomoct z extraligových Pardubic a utkání s Litoměřicemi se mu náramně povedlo. Sedmadvacetiletý hokejista se pod výhru brodského týmu 3:1 podepsal dvěma góly.

„Lepší to asi být nemohlo,“ usmíval se po úspěšném duelu zkušený forvard. „Musím přiznat, že jsem měl trochu strach, přeci jenom je tady zase spousta nových hráčů, které jsem neznal. Ale naštěstí nám to vyšlo. Myslím, že jsme zápas docela zvládli,“ oddechl si Endál.

V tu chvíli se ke skupině novinářů, která jednoho z hrdinů utkání „vyslýchala“, přiblížil trenér gólmanů Stanislav Neruda a vložil se do hovoru: „Řekněte mu, že mohl dát ještě třetí gól, hned by pěkně platil tisícovku,“ pustil se naoko káravě do autora dvou úspěšných tref.

Poprvé mířil Endál přesně ve 12. minutě a podruhé pouhé čtyři setiny vteřiny před druhou sirénou. „Nikdy předtím jsem v takovémhle čase gól nedal,“ hásil. „O nějakou taktiku nebo záměr ale nešlo, bylo to hlavně o štěstí. Prostě jsem viděl, že oni už žádný brejk nestihnou, tak jsem si tam počkal, jestli Vagy (Martin Vágner – pozn. red.) ke mně ten puk dostane. A povedlo se,“ dodal.

Nakonec mohl slavit i potřetí, ovšem svoji velkou šanci v poslední třetině v gólovou radost přetavit nedokázal. „Rozhodně to nebylo tak, že bych ho dát nechtěl, ale dostal jsem hokejkou přes ruce a trochu mě to rozhodilo. Škoda, mohl jsem tady klukům něco zaplatit a zase jet zpátky do Pardubic,“ usmíval se.

Kdy se k brodskému týmu znovu připojí, prý zatím netuší. „Opravdu nevím,“ krčil rameny. „Každopádně i v Pardubicích jsem sledoval, jak se klukům daří a taky jsem se sem jezdil občas dívat. Letošní výsledky jsou překvapením, ale zároveň naprosto zasloužené. Celý tým bojuje. Myslím, že pro Brod je teď pohled na tabulku na čtvrté místo fantastický,“ měl jasno Endál.

Kacetl: Napadlo mě, že jsem snad až někde na střeše

Další hrdina středečního zápasu stál v brance. Ondřej Kacetl znovu předvedl parádní výkon a od čistého konta ho dělilo pouhých dvanáct minut. „Nevadí mi, že nemám nulu, já jsem hlavně spokojený, že jsme Litoměřice konečně porazili,“ připomněl předchozí nelichotivou vzájemnou bilanci Rebelů s tímto soupeřem.

Bezprostředně po obdržené brance měl ovšem jeho výraz ke spokojenosti daleko. „No jo, protože ten gól mi dal David Švagrovský,“ spustil Kacetl. „Trénuje s námi v Hradci, takže o mně ví všechno. Vždycky se štengrujeme, když proti sobě máme hrát. Já mu říkám, že na mě prostě nesmí střílet, ale neřídil se tím. Naštěstí jsme vyhráli, takže mi to opravdu až tak nevadí,“ přesvědčoval s úsměvem.

Nicméně v zápase mu ještě v jedné situace nebylo ani trochu do zpěvu. V samotném závěru vyrazil za pukem a litoměřický Čermák ho kousek od branky sestřelil, až mu spadla helma z hlavy. „Byla to pořádná rána. Pozdě jsem vyjel, takže to byla moje vina, ale on taky mohl uhnout. Trefil mě přímo do hlavy,“ popsal nepříjemnou situaci.

První pohled vypadal dost hororově, o to větší úleva přišla, když se Kacetl po chvilce zvedl a zamířil zpátky do branky. „Naštěstí to je v pohodě, ale zatočil jsem se pořádně. V první chvíli mě napadlo, že jsem možná až někde na střeše,“ smál se třiadvacetiletý gólman, který jezdí Rebelům vypomáhat z extraligového Hradce Králové.

Foto z vítězného zápasu s Litoměřicemi ZDE.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner