6. 11. 2012 | Eva Streichsbierová

Myslím, že celý Brod slyšel, jak velký kámen ze srdce nám spadl, usmíval se útočník Stehlík

Po téměř 88 minutách ukončil střelecké trápení svého týmu a nasměroval ho k vítěznému obratu. Útočník Ondřej Stehlík přerušil domácí gólový půst Rebelů ve 24. minutě zápasu s Benátkami nad Jizerou. „Honza Knotek mi odstavil hráče, já čekal, že po mně někdo vystartuje, ale ono nic. Tak jsem tam najel a poslal puk do brány,“ popsal vyrovnávací trefu na 1:1.

V tu chvíli jako by domácí hokejisty polili živou vodou, jejich důraz se znásobil a o devět minut později už vedli 2:1. „Vždycky, když dáte gól, tak jde sebevědomí nahoru. Člověk si najednou víc dovolí, vydrží déle na puku a má lehčí nohy,“ přiznává dvaadvacetiletý forvard.

Hubené vítězství nakonec Rebelové uhájili a do tabulky si připsali důležité tři body. „Zase to sice bylo gólové trápení, ale naštěstí nám tam aspoň dva padly. Sice to nebyli žádní krasavci, každopádně to vyšlo,“ oddechl si. „Myslím, že bylo slyšet po celém Brodě, jak velký kámen nám spadl ze srdce,“ dodal s úsměvem.

Havlíčkobrodští hokejisté hráli poprvé pod vedením nové trenérské dvojice. Vedle Milana Chalupy se na střídačku prvoligového A-týmu postavil také dosavadní kouč mládeže Richard Cachnín. „Mluvit o tom, že nové koště dobře mete, je v tomhle případě zbytečné. To ukáže až čas,“ hlásil po utkání Cachnín.

V dalším kole se Rebelové vypraví už ve středu na sever Čech do Kadaně. „Tam je hodně nepříjemná cesta, ale já si ji zpestřím učením, takže to snad uteče,“ smál se Stehlík. „Hlavně ale doufám, že si zpátky odvezeme tři body, protože bychom je potřebovali jako sůl,“ přispěchal s dodatkem.

Na ledě kadaňského mužstva se každopádně představí Havlíčkův Brod bez gólmana Daniela Dolejše, který hned po pondělním utkání odcestoval na sraz reprezentační dvacítky. „Dáňa chytá fantasticky, klobouk dolů před ním. V nároďáku mu přeju hodně štěstí,“ vzkázal spoluhráči mladý brodský útočník.

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu