15. 1. 2013 | Eva Streichsbierová

Myslím, že musíme být spokojeni i s osmi body, říká po sérii domácích zápasů Rytnauer

Pondělní souboj mezi havlíčkobrodskými hokejisty a Hradcem Králové by se dal shrnout do jediné věty – každý chvilku, tahal pilku. Na konci úvodní třetiny se víc usmívali hosté, po druhé části byla naopak větší spokojenost na straně domácích. A v závěru normální hrací doby pak zažily euforii oba celky. Nakonec rozhodovalo o vítězi až prodloužení a konkrétně útočník Rebelů Ladislav Rytnauer. „Viděl jsem škvíru, kam by se dal puk poslat, tak jsem to tam vystřelil a vyšlo to,“ oddechl si.

V úvodním dějství mířili přesně pouze hosté z východu Čech a v obou případech překonal domácího gólmana Dolejše David Švagrovský. Podruhé dokonce pouhých třináct vteřin před sirénou! „Prvních deset minut to ještě šlo, ale pak nám to nějak přestalo jezdit. Všude jsme byli o něco později než soupeř,“ uznal jeden z nejzkušenějších brodských hráčů Petr Polodna.

Právě on ve druhé části vyrovnával na 2:2, když zužitkoval přesnou Musilovu přihrávku. Před domácím střelcem zívala úplně prázdná brána. „Já se takových situací spíš bojím,“ přiznává s úsměvem Polodna. „Vždycky se snažím střílet nahoru a většinou trefím hokejku gólmana. Tentokrát jsem to poslal po ledě a projelo to,“ oddechl si.

S přibývajícími minutami narůstala i pravděpodobnost, že si oba týmy už podruhé v letošní sezoně v Kotlině vzájemný souboj o něco prodlouží. Necelé tři minuty před koncem se ale v přesilovce prosadil Ladislav Rytnauer a Rebelové měli rázem nadosah třetí tříbodový zisk v řadě. „Byl to skoro vítězný gól,“ poznamenal úspěšný střelec. „Bohužel pak ale přišlo i naše vyloučení. Sice to možná ani rozhodčí pískat nemusel, každopádně v power play soupeř vyrovnal,“ smutnil.

Na prodlouženou tak nakonec přeci jen došlo, ovšem celých pět minut netrvala. 49 vteřin před jejím vypršením si Rytnauer vychutnal hradeckého Čecha podruhé a domácí vyhráli 4:3. „Myslím, že i dva body jsou nakonec dobrý. Po dvaapadesáti kolech bude mít každý bod cenu zlata,“ je přesvědčený lídr produktivity v havlíčkobrodském týmu.

V šesti dnech se Rebelové představili vlastnímu publiku hned třikrát a k maximální spokojenosti jim po téhle sérii chybí jediný bod. „Podle mě musíme být spokojeni, protože těžký je úplně každý zápas. Nadřeli jsme se jak proti Písku, tak i s Berounem a Hradcem,“ hlásí Rytnauer. „A teď věřím, že si odvezeme všechny body i z Mostu,“ dodává.

Na sever Čech vyrazí svěřenci trenérské dvojice Jiří Rech – Milan Chalupa ve středu 16. ledna. „Už se moc těšíme. Most a Kadaň - to jsou vždycky dobrý výlety,“ poznamenal s notnou dávkou ironie Polodna. „Musíme tam vyhrát, protože teď prostě potřebujeme každý bod. I když, kdo dneska ne, že jo?,“ dodal s úsměvem.