BK Havl. Brod - Nic velkého, okomentoval skromně své dvě přesné trefy David Švagrovský
Nic velkého, okomentoval skromně své dvě přesné trefy David Švagrovský

Nic velkého, okomentoval skromně své dvě přesné trefy David Švagrovský

15.01.2013 | Ladislav Vácha

Nic velkého, okomentoval skromně své dvě přesné trefy...

Kotlina dnes večer hostila důležitý souboj tabulkových sousedů, jež v současné době drží místa ve spodní části elitní „osmičky“, která zajišťuje účast ve vrcholu probíhající prvoligové sezony, jímž je prestižní play-off. Hradec Králové měl zápas velmi dobře rozehraný, ale po závěrečné siréně se mohli radovat domácí Rebelové. Zklamání bylo znát i ze slov Davida Švagrovského, osmadvacetiletého útočníka, který si s námi chvíli po skončení duelu ochotně popovídal. (Foto: Sanny Muharem a Stanislav Souček, hchk.cz)

 

Pondělní zápas rozehráli lépe Královští lvi, kteří se v první dvacetiminutovce ujali dvoubrankového vedení. Rebelové ale dokázali v prostředí části srovnat krok a v prodloužení slavili vítězství. „První třetina byla z naší strany dobrá, protože jsme vedli 2:0. Ve druhé třetině jsme přestali hrát, najednou to bylo 2:2 a bylo to těžké. Vyrovnalo se to a ve třetí třetině to už bylo víceméně o tom, kdo dá gól. Oni ho sice dali první, ale my jsme vyrovnali. A potom nám tam padne takovýhle gól,“ pustil se do hodnocení vyrovnaného utkání David Švagrovský.

Byl to právě on, kdo v poslední pětiminutovce úvodní třetiny zajistil svému týmu dvěma přesnými zásahy nadějné vedení. Nejdříve udeřil na konci 15. minuty, když stál na konci pohledné souhry. Potom rozjásal skupinku královéhradeckých fanoušků pouhých třináct sekund před první sirénou, kdy hráli hosté přesilovou hru. „První byl po sehraném signálu a druhý po střele od beka, kdy jsem to před bránou tečoval. Takže nic velkého,“ ohlédl se za svými dvěma největšími momenty.

Parta pod vedením trenéra Kučery se musí mít neustále na pozoru, protože jí na záda ze tříbodového odstupu dýchají Benátky nad Jizerou. Už ve středu ji čeká další důležitý zápas, v domácím prostředí přivítá Horáckou Slavii Třebíč. „Mají víceméně stejný tým, jako měli loni. Tenkrát byli dole a zvedli se až v posledních patnácti zápasech. Letos se jim daří od začátku. My jsme teď v takové situaci, kdy už není na co čekat. Musíme prostě vyhrát, jinak to nejde,“ uzavřel bojovnými slovy krátké interview.

Související články

 
Aktuálně na webu
Smutná zpráva. Zemřel pan František Slanař

Smutná zpráva. Zemřel pan František Slanař

(pátek 19.2.) Havlíčkobrodský hokej zasáhla smutná zpráva. Zemřel pan František Slanař, který se dlouhou dobu a...

 
Výkonný výbor Českého hokeje rozhodl, že se letos II. liga nedohraje

Výkonný výbor Českého hokeje rozhodl, že se letos II. liga nedohraje

(pondělí 1.2.) Vzhledem k přetrvávajícímu nouzovému stavu a souvisejícím vládním opatřením včetně zákazu...

 
Prohlášení klubu BKHB k současné situaci

Prohlášení klubu BKHB k současné situaci

(úterý 26.1.) Pokud vláda ČR schválí od 1. 2. 2021 novou verzi protiepidemického systému PES, v případě že bude...

 
NOVINKA: Poslechněte si podcast s Alešem Padělkem

NOVINKA: Poslechněte si podcast s Alešem Padělkem

(středa 20.1.) Máte rádi podcasty? Připravili jsme pro vás první díl, ve kterém jsme si déle než hodinu povídali s...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv