10. 2. 2023 | Ladislav Vácha

Nejdůležitější je výhra! Čisté konto je jen třešnička na dortu, směje se brankář Adam Wolf

Bezchybný, fantastický, úžasný! Na výkon Adama Wolfa, který ve středu přiváděl parádními zákroky hodonínské střelce k šílenství, by se daly chrlit i další chvalozpěvné přívlastky. A to naprosto právem! Maskovaná opora Bruslařů nedovolila po raketovém startu svého týmu žádné drama a došla si pro první vychytanou nulu v sezoně. „Bylo to super! Všichni jsme bojovali, a to od prvního do posledního hráče. Kluci mi hodně pomohli, dokázali toho spoustu zblokovat,“ nešetří chválou na adresu svých spoluhráčů třiadvacetiletý gólman.

Hodonín šel do zápasu s jasným cílem. Prodloužit sérii šesti domácích vítězství v řadě a bodovat podeváté za sebou. Bruslaři však svému rozjetému soupeři zasadili bleskovou ránu a ve 12. minutě vedli už 4:0. Bachánkovi svěřenci se z tohoto tvrdého direktu už nevzpamatovali a Havlíčkův Brod vyhrál jednoznačně 5:0. „Jsem moc rád, že jsme získali všechny tři body. Je super, že jsme to zvládli. Bylo to hlavně díky povedené první třetině. Pak už jsme to krásně dobránili a uhráli jsme skvělý týmový výsledek,“ pochvaluje si Adam Wolf.

Baník však rozhodně nesložil zbraně a hnán bouřlivým publikem se snažil zápas zdramatizovat. Brankář Wolf tak byl neustále v permanenci. „Mám mnohem radši, když na mě létá dost střel. Kluci mi hodně pomohli, dokázali toho spoustu zblokovat. Všichni jsme bojovali, a to od prvního do posledního hráče. Bylo to super,“ neskrývá spokojenost. Jihomoravané se mohli chytnout v přesilovkách, kterých měli k dispozici opravdu hodně. Na havlíčkobrodskou defenzivu však nevyzráli. „Oslabení jsme zvládli parádně ubránit. Opravdu musím kluky moc pochválit.“

Urostlý gólman zneškodnil v utkání všech 36 soupeřových střel na bránu. Baník nevyužil obrovské šance včetně několika samostatných úniků a Wolf tak mohl slavit první čisté konto v sezoně! „O nulu jsem se nebál. Důležité je to, že jsme vyhráli. Když jsme vedli 5:0, tak už jsem věřil, že to zvládneme. Čisté konto už je jen taková pomyslná třešnička na dortu,“ směje se jeden z největších hrdinů duelu. „Moc jsem toho v této sezoně neodchytal, ale řekl bych, že to byl z mé strany určitě nejpovedenější zápas.“

Hodonín zachvátila v poslední době hokejová horečka. Aby taky ne! Po velkém trápení v úvodu tohoto soutěžního ročníku se Baník obdivuhodně zvedl, pravidelně sbírá body a pevným krokem si jde za vytouženou účastí v prestižním play off. To se odráží i na návštěvnosti. Na bitvu s Bruslaři se přišlo podívat 846 fanoušků, kteří i za hodně nepříznivého stavu neúnavně hnali své miláčky kupředu. „Atmosféra byla na druhou ligu výborná. Něco takového se vidí málokdy i v Chance lize,“ skládá hodonínskému publiku poklonu Wolf. A angažmá v havlíčkobrodských barvách si zatím nemůže vynachválit! „Je to tady super. Sešla se tady skvělá parta. O Brodu nemůžu říct jediné špatné slovo.“

Kraučukově družině se teď daří skvěle. Z vítězství se radovala už pětkrát za sebou, navíc v Kotlině vyhrála už desetkrát v řadě! „Vítěznou sérii v domácím prostředí chceme určitě ještě prodloužit. Všichni to tady máme v plánu,“ ujišťuje vousáč mezi tyčemi. V sobotu však čeká Havlíčkův Brod další těžký výjezd, a to na led druhé Kopřivnice, jež je v domácím prostředí rovněž nesmírně silná. „Určitě to bude těžké. Věřím ale tomu, že soupeře určitě potrápíme. Pokud budeme hrát stejně dobře jako v poslední době, měli bychom tam nějaké body urvat.“

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu