9. 11. 2023 | Ladislav Vácha

Padá mi tam teď všechno! Kdybych dal gól bradou, ani se tomu nedivím, směje se Marek Tecl. Na sázku s redaktorem pořád myslí!

Svůj jubilejní stý druholigový start mohl jen těžko oslavit lépe! Marek Tecl předvedl v Hodoníně fantastický výkon, který korunoval hattrickem! Výrazně se tak podílel na vysokém vítězství 7:2, po němž si Bruslaři z ledu Baníku odvezli naprosto zaslouženě všechny tři body. „I kdybych měl v Hodoníně hokejku na druhou stranu nebo se mi to odrazilo od brady, tak si myslím, že by to v bráně taky skončilo. Doufám, že to takhle bude pokračovat i dál. Určitě bych se nezlobil,“ usmívá se od ucha k uchu třiadvacetiletý útočník, který vládne týmové produktivitě i tabulce střelců.

Macas, v Hodoníně se nám povedla hned první třetina, kterou jsme vyhráli 3:0. Pro další vývoj zápasu to bylo hodně důležité, souhlasíš?
Když na začátku zápasu vedeme 3:0, určitě se nám hraje líp. Máme pak už větší klid na hokejkách. Myslím si, že to tak bylo během celého zápasu. Měli jsme více ze hry než soupeř a dominovali jsme.

Řekl bych, že zlomovým momentem utkání bylo to, když jsme hned na začátku druhé dvacetiminutovky přidali další dva góly. Přišlo mi, že za stavu 5:0 už jsme měli zápas plně pod kontrolou, je to tak?
Souhlasím. Když jsme se na začátku druhé třetiny dostali do vedení 5:0, hodně nás to uklidnilo. Na druhou stranu ale sami dobře víme, co všechno dokážeme, takže i tak jsme mohli ten zápas nějak hloupě nakonec ztratit. Určitě nám to ale hodně pomohlo.

Poslední dobou se nám hodně daří hra v oslabení. Proti Baníku jsme hráli v početní nevýhodě tří proti pěti, ale v této sezoně už poněkolikáté jsme se dokázali ubránit. To je určitě super, viď?
Oslabení tří proti pěti jsme už ubránili v několikátém zápase. Když to tak řeknu, dostali jsme se do něj úplně zbytečně, ale je určitě dobře, že nám přeje i štěstí, což je také důležité.

(Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz)

Hodonín se mohl pyšnit před naším vzájemným utkáním nejlepší obranou v naší skupině. Měli jste kvůli tomu před zápasem nějakou speciální přípravu?
Musím upřímně říct, že jsem ani nevěděl, že by měl Hodonín nejlepší obranu. Myslel jsem si, že ji měl Havířov. Nijak speciálně jsme se na to ale nechystali. Dívali jsme se na video, ale chtěli jsme znovu hrát naši hru, dát co nejvíce gólů a odvézt si domů všechny tři body. To se nám povedlo a myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.

Tobě se podařilo dát hattrick, navíc ve tvém jubilejním stém zápase ve druhé lize. Vzpomeneš si, kdy se ti povedlo naposledy vstřelit tři góly?
Stý zápas ve druhé lize je hezký a tři góly jsou také hezké. (usmívá se) Kdy jsem dal hattrick naposledy? V minulé sezoně jsem dal čtyři góly, když jsme doma porazili 7:5 Valašské Meziříčí. Bylo to pěkné. Upřímně jsem to ani nečekal.

Luboš Voříšek odehrál proti Opavě své 600. utkání ve druhé lize, o což se sám hlásil. Ty jsi odehrál proti Hodonínu svůj stý zápas ve třetí nejvyšší soutěži. Věděl jsi o tom už před zápasem, nebo ne?
S klukama jsme už po zápase na ledě Techniky Brno řešili, kdo má kolik odehraných zápasů. Právě tam odehrál Valda svůj 300. zápas. Díval jsem se, že mi jich do stovky už chybí jen pár. Před minulým utkáním mi Kuchťák říkal, že už je to můj stý zápas. Byl to ale můj teprve devadesátý devátý start. Potom jsem na to úplně zapomněl, ale kluci mi to připomněli, protože asi chtěli, abych za to něco vypsal do kasy. Něco jsem vypsal a teď se mi to samozřejmě trošku prodraží. (směje se) Žádnou větší pozornost jsem tomu ale nevěnoval. Byl to zápas jako každý jiný.

(Foto: Adam Krátký, shkmhodonin.cz)

Jak bys ze svého pohledu popsal všechny tři přesné trefy?
Samozřejmě byl jeden gól hezčí než druhý. (směje se) Při prvním gólu střílel Valda (Milan Valášek – pozn. red.) z levé strany, já jsem byl v souboji před bránou a puk mě trefil přímo do hokejky, takže to bylo i se štěstím. Při druhém gólu poslal Novka dlouhou přihrávku na Křehlu, který si dojel pro puk. Já jsem si sjel mezi kruhy, Křehla mi to tam dal a byl z toho takovej hezkej podleďáček. A třetí gól? Řekl bych, že to byla až taková hokejová show. (směje se) Dostal jsem puk na Křehlu, ten šel do kličky a prý to chtěl úmyslně nahrávat zpátky mně. Všichni jsme z toho byli překvapení, dokonce i já. (směje se) Asi napotřetí jsem to tam nějak došťouchal bekhendem. Upřímně ani sám nevím, jak se mi to povedlo, ale i to se samozřejmě počítá.

Valda si dělal srandu, že v této sezoně na tebe stačí jen hodit puk a v podstatě vždy je z toho gól. Prý by se v současné době ani nedivil, kdyby ses trefil třeba bradou. Co na to říkáš?
Musím s Milanem souhlasit, protože teď mám takové štěstí (klepe si pověrčivě na zuby), že je to pravda. I kdybych měl v Hodoníně hokejku na druhou stranu nebo se mi to odrazilo od brady, jak říkal Valda, tak si myslím, že by to v bráně taky skončilo. (směje se) Doufám, že to takhle bude pokračovat i dál. Určitě bych se nezlobil!

V poslední době se nám daří opravdu parádně. Vyhráli jsme šest z předešlých sedmi zápasů. I na ledě Baníku jsme hráli výborně. Měli jsme dobrý pohyb a dařilo se nám i v kombinaci. Je vidět, že máme takové zdravé sebevědomí. Jak to vnímáš ty?
Vnímáme to tady všichni. Myslím si, že už si toho všímají i naši fanoušci, že jsme v dobrém rozpoložení, protože se teď vezeme na vítězné vlně a daří se nám. Určitě je to vždy lepší, když jde člověk do zápasu s tím, že v poslední době vyhrává a je ve velké herní pohodě, než když jde do utkání během nějaké delší série porážek, kdy se týmu tolik nedaří. Podle mě už konečně hrajeme takový hokej, který chceme předvádět. Je jasné, že by to mohlo být ještě lepší, ale myslím si, že teď hrajeme přesně tak, jak se chceme prezentovat. Konečně už tomu odpovídají i naše výsledky.

(Foto: Luboš Vácha)

V sobotu nás čeká další zápas, k němuž se vydáme do Šumperka. Určitě to bude hodně důležité utkání i z toho pohledu, že nás hned potom čeká domácí derby Vysočiny proti Žďáru nad Sázavou, na které chceme nalákat co nejvíc našich fanoušků. Vidíš to stejně?
I když je Šumperk v tabulce tam, kde je, určitě to bude těžký zápas. Soupeř posílil a má teď také lepší výsledky než v úvodu sezony. Samozřejmě pojedeme do Šumperka vyhrát, ale nemůžeme do toho jít s tím, že jsme teď vyhrávali a půjde to samo. Viděli jsme to i na Hodonínu, který předtím porazil Havířov, ale proti nám byl podle mě o level jinde. Musíme tam jet s tím, že chceme znovu předvádět naši hru. Musíme být pokorní a dál poctivě pracovat, jinak by z toho mohl být propadák a na Žďár by pak nikdo nepřišel.

Vzpomněl jsem si na to, že máte se Šermenem (Tomášem Sochorem – pozn. red.) od nás z redakce sázku o to, že musíš za třicet odehraných zápasů nasbírat alespoň třicet bodů. Cestou z Hodonína jsem se díval, že už máš za třináct kol na kontě 16 bodů (11+5). Máš to zatím parádně rozjeté a vypadá to, že pokud budeš takhle pokračovat i dál, mohl bys vyhrát...
Je pravda, že nad touto sázkou pořád přemýšlím. Mám to v hlavě před každým zápasem. (směje se) Moc rád bych naši sázku vyhrál, aby Šermen viděl, že už to nebude mít tak lehké jako v minulé sezoně. Zatím se mi daří dobře a doufám, že mi to tak půjde i dál. Byl bych rád, kdybych vyhrál, Šermen už musel taky něco kápnout a už jsem z toho něco měl. (směje se)

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu