27. 1. 2014 | Ladislav Vácha, Richard Wagner

Petr Opršal má novou helmu. Už byla nepoužitelná, objasnil změnu bavič kabiny

Pozorní fanoušci si během sobotního utkání proti Šumperku mohli všimnout toho, že pětadvacetiletý gólman Petr Opršal vyjel k předzápasovému rozbruslení s novou helmou. O tom, proč se vyhlášený vtipálek Rebelů pro změnu rozhodl a jak se mu v klíčové součásti výstroje chytá, se rozpovídal několik minut po závěrečné siréně. A jak jinak, i tentokrát měl dobrou náladu a ústa od ucha k uchu.

Usměvavého sympaťáka vedla k tomuto kroku stejná příčina, která nedávno donutila k výměně masky jeho mladšího parťáka Daniela Dolejše, jemuž shodou okolností kryl při souboji s Draky záda. „Ta stará byla prasklá. Dostal jsem do ní zásah a už byla nepoužitelná. Odmalička jsem měl „Hašanovku“, tak jsem teď zkusil novou. Uvidíme, zatím je to nezvyk,“ přiznal Opršal, že se bude muset s novou helmou nějakou dobu sžívat.

„Bral jsem narychlo něco, co už tam bylo, protože nátisk trvá kolem dvou týdnů. Takže nic originálního,“ usmíval se. Nový kryt hlavy má své výhody i nevýhody. „Je to rozdíl. Kvůli tomu dolnímu chrániči nemůžu moc mluvit, ale na druhou stranu je zase lehčí. Dnes jsem do ní dostal první pecku, ale ani to nebolelo. Zatím je to dobré,“ pochvaloval si mladý strážce havlíčkobrodského brankoviště.

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu