11. 3. 2024 | Ladislav Vácha

Play off už se nemůžu dočkat, přiznává Matěj Krejčí. Chtěl bych na něj pozvat fanoušky! Společně zkusíme dojít co nejdál!

Havlíčkobrodští hokejisté se chtěli na play off naladit vítězstvím v Kopřivnici, ale dobře hrajícímu soupeři podlehli 3:6. „Rozhodla první třetina, kdy jsme si nechali soupeře odskočit na rozdíl tří branek. Nám se už potom nepovedlo soupeřův náskok stáhnout,“ mrzí Matěje Krejčího, který si připsal dvě asistence. Teď už ale celý tým vyhlíží play off! „Moc se na něj těším a doufám, že se v něm dostaneme co nejdál. Chtěl bych touto cestou fanoušky na play off pozvat a poprosit je, aby nás přišli podpořit v co nejhojnějším počtu,“ posílá vzkaz brodským příznivcům třiadvacetiletý obránce. (Foto: Luboš Vácha)

Krejčáku, v Kopřivnici jsme bohužel prohráli v posledním kole základní části 3:6. Jak zápas celkově hodnotíš?
Samozřejmě jsme jeli do Kopřivnice vyhrát, abychom se dobře naladili na play off. Zároveň jsme ale věděli, že Kopřivnici jde o všechno a musí vyhrát, aby se dostala do play off. Vstup do zápasu nám nevyšel podle našich představ a prohrávali jsme 0:3. Bylo opravdu vidět, že Kopřivnice hraje o všechno. Po první třetině jsme si v kabině něco řekli a od druhé třetiny se náš výkon zlepšil, ale už jsme bohužel nedokázali stáhnout třígólové manko.

Myslíš si, že právě nepovedená první třetina nakonec rozhodla o konečném výsledku?
Je to přesně tak, jak říkáš, Láďo. Rozhodla první třetina, kdy jsme si nechali soupeře odskočit na rozdíl tří branek. Nám se už potom nepovedlo soupeřův náskok stáhnout, i když si myslím, že jsme od druhé třetiny hráli dobře a vytvořili si i dost šancí. Bohužel jsme je ale nedokázali proměnit.

Jeden gól jsme obdrželi tak, že nemám ujel nepokrytý hráč, a dvakrát udeřil hráč z předbrankového prostoru. To by se nám v play off stávat nemělo, souhlasíš?
S tím určitě souhlasím. Jestli chceme být úspěšní a dojít co nejdál, musíme se toho v play off vyvarovat, protože každá taková situace nám může prohrát zápas a ukončit nám sezonu.

(Foto: Luboš Vácha)

Hráli jsme na pět obránců, ale zápas nedohrál Honza Novák a v jednu chvíli jsme měli k dispozici dokonce jen tři obránce, když se musel nechat ošetřit Max Kutlvašr. Jak moc to bylo pro vás v zadních řadách těžké? Cítil jsi, že ti víc ubývaly síly?
Už delší dobu nás trápí problém s marodkou, a proto jsme museli do Kopřivnice jet na pět obránců a tři útoky. Ve druhé třetině se zranil Novka a musel ze zápasu odstoupit. Ve třetí třetině si Max něco udělal s prstem a musel jít na ošetření, takže jsme hráli snad deset minut jen na tři obránce. Věřím, že se všichni dají do kupy a budou zdraví na play off. Co se týče sil, abych pravdu řekl, tak u mě to bylo přesně naopak. (směje se) Já měl v tu dobu sil na rozdávání a cítil jsem se dobře. Únava na mě dolehla až po zápase.

Ve třetí třetině jsme dvěma slepenými brankami snížili na 3:5. Kdybychom krátce poté nedostali šestý gól, mohli jsme zápas ještě víc zdramatizovat, co myslíš?
Jo, je to škoda. V tu dobu jsme měli více ze hry a soupeře jsme tlačili. Věřil jsem, že jsme schopní dát ještě čtvrtý gól a zápas zdramatizovat. Vytvořili jsme si hodně šancí, ale bohužel nám to tam už nepadlo. Navíc jsme obdrželi šestý gól a soupeř si to už pak pohlídal.

Ty sis připsal dvě asistence. Jak jsi viděl ze svého pohledu obě gólové situace?
Při té první situaci to Beny (Jiří Benák – pozn. red.) parádně v útočném pásmu shodil na střed, kde byl Havlis (Robert Havlát – pozn. red.), který mi puk posunul po modré čáře. Já jsem mu následně přihrál zpátky na volej a on vystřelil na bránu, kde to před brankářem tečoval Valda (Milan Valášek – pozn. red.). Pamatuji si, že při té druhé situaci jsem vzal puk někde u naší modré čáry, nahodil jsem ho do útočného pásma a jel jsem napadat. S Kopejdou (Markem Kopicem – pozn. red.) jsme to tam nějak vyšťourali a dostali puk na Dvořku na modrou čáru. Ten potom vystřelil a Kopejda to mezi kruhy tečoval mimo dosah gólmana.

(Foto: Luboš Vácha)

Byl to v této sezoně bodově tvůj nejpovedenější zápas. Cítíš, že by to pro tebe mohla být dobrá psychická vzpruha před důležitými bitvami v play off?
Myslím si, že každý hráč je rád, když sbírá nějaké body. Psychicky mi to hodně pomohlo. Člověku se pak hraje mnohem lépe, víc si věří. Jsem rád, že jsem mohl alespoň takhle nepatrně pomoct týmu. Jen je škoda, že jsme nedokázali zápas vyhrát.

Jak moc se těšíš na play off proti Opavě, které odstartuje už v úterý?
Play off už se nemůžu dočkat! Moc se na něj těším a doufám, že se v něm dostaneme co nejdál. První kolo proti Opavě bude extrémně náročné, a to jak fyzicky, tak i psychicky. Opava hraje hodně důrazný a bojovný hokej. Obzvlášť v play off to bude hodně znát, protože je to úplně jiná soutěž než základní část. Musíme jít postupně od zápasu k zápasu. Když si bude každý na ledě plnit to, co má, a dá do toho všechno, tak věřím, že dokážeme postoupit.

Play off se tradičně těžší zvýšenému zájmu ze strany fanoušků. Jak moc se těšíš na bouřlivější atmosféru?
Jak už jsem říkal, play off je úplně jiná soutěž. Je to plné emocí a osobních soubojů. Nikdo si nedaruje ani metr ledu, což se samozřejmě fanouškům líbí. Proto bych chtěl touto cestou fanoušky pozvat a poprosit je, aby nás přišli podpořit v co nejhojnějším počtu! Společně zkusíme dojít co nejdál!

(Foto: Luboš Vácha)

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu