23. 1. 2024 | Ladislav Vácha

Podali jsme skvělý týmový výkon, těší Adama Dvořáka. Moje častá zranění? Návrat je vždy nesmírně těžký!

Bruslaři vystřihli v sobotu parádní výkon na ledě Nového Jičína, kde vyhráli jednoznačně 6:1. Velkou zásluhu na tom měl i Adam Dvořák, který patří mezi stěžejní pilíře havlíčkobrodské obrany. „Získali jsme cenné tři body. Nikdo nic nevypustil a proto můžu říct, že to byl skvělý týmový výkon,“ pochvaluje si dvaadvacetiletý bek, jehož kariéru bohužel přibrzdilo několik vážných zranění. „Je nesmírně těžké jak fyzicky, tak i psychicky se vracet do pozice, kterou jste předtím měli. Doufám, že jsme si už všechna zranění vybral,“ přeje si. (Foto: Markéta Křížová)

Dvořko, vyhráli jsme na ledě Nového Jičína jednoznačně 6:1. Jak zápas hodnotíš?
Získali jsme cenné tři body. Jsem rád, že se nám konečně podařilo využít něco z toho nespočtu šancí, co v zápasech často máme. Nikdo nic nevypustil a proto můžu říct, že to byl skvělý týmový výkon.

Začátek zápasu byl z naší strany takový vlažnější a soupeř si vytvořil několik šancí, ale bylo důležité, že jsme neinkasovali jako první. Vidíš to stejně?
Soupeř na nás vlétl a kvůli našemu špatnému pohybu v prvních deseti minutách si dokázal vytvořit šance. V tu chvíli nás podržel Čenda. Naštěstí se nám podařilo vstřelit první gól, s nímž se zlepšil i náš pohyb.

Ďáblové na naši branku odpověděli využitou přesilovkou, ale na začátku druhé třetiny jsme se znovu dostali do vedení a potom jsme udeřili v podstatě třikrát ve vlastním oslabení. To bylo pro zbytek utkání rozhodující, souhlasíš?
Od prvního gólu jsme začali kontrolovat tempo hry. Na konci první třetiny jsme hráli přesilovku a měli jsme v ní spoustu šancí, ale bez gólového efektu. Soupeř naopak dostal šanci přesilovkou a tu hezky sehrál. V kabině jsme si k jejich přesilovkám něco řekli a nám se z jejich početních výhod podařilo vstřelit tři góly. Určitě to byl rozhodující okamžik, protože přesilovky mají být výhodou, nikoliv přítěží. Naopak pro nás to byla psychická výhoda, kterou jsme proti soupeři díky tomu získali.

V těžkých chvílích nás podržel v bráně Čenda Novák. Jak se ti líbil jeho výkon?
Čenda podává konstantní výkony celou sezonu. Zápas v Novém Jičíně nebyl výjimkou a dokázal nás podržet ve chvílích, kdy jsme to potřebovali.

Jak velkou zkušeností pro tebe bylo to, že sis zahrál proti Rostislavu Oleszovi?
Je to kvalitní hráč s bohatou kariérou. V zápase měl perfektní úspěšnost na bulích a celkově se mi líbil jeho přehled ve hře. Určitě patří k hlavním tahounům Nového Jičína.

Zatímco na ledě Techniky Brno jsme si vybrali hlavně ve druhé třetině slabší momenty, což nás nakonec stálo bod, tentokrát jsme žádnou horší chvíli neprožili a po většinu času jsme zápas kontrolovali. Myslíš si, že jsme se v tomto ohledu ze středečního zápasu poučili?
Snažíme se poučit z každého zápasu. Vždy je v zápase nějaká část, která týmu nevyjde a z té je potřeba se poučit. Proti Technice to byla druhá třetina a pohlídání si výsledku. Při zápasu s Novým Jičínem jsme si na to už dali pozor. Teď je potřeba si přenést takový týmový výkon i do dalšího utkání.

Zatímco jsme se poslední dobou často trápili v koncovce, ve středu jsme nastříleli pět a v sobotu dokonce šest gólů. Zlepšení produktivity v zakončení je před závěrečnou fází základní části určitě pozitivní, je to tak?
Více než pozitivní. Troufnu si říct, že tenhle problém nás stál už nějaký ten zápas. Jsem moc rád, že nám tam konečně spadlo i něco navíc. Samozřejmě se snažíme tomu jít naproti v trénincích, kdy se snažíme zaměřit na střelbu a na přesné zakončení.

V poslední době pravidelně nastupuješ v prvním obranném páru po boku velezkušeného Honzy Nováka. Jak se ti s ním spolupracuje?
Je to hodně příjemný! Novas je vynikající hráč, ale především skvělý člověk. Mám v něm na ledě obrovskou jistotu, což je velmi důležité. Má za sebou kus úspěšné hokejové etapy a jsem rád, že mám tu možnost učit se právě od něj. Je hrozně moc platný pro celý tým jak na ledě, tak i v kabině.

Tvou slibně rozjetou kariéru přibrzdilo několik zranění. Jak moc těžké pro tebe vždy bylo vrátit se zpět do hry a snažíš se být třeba trochu opatrnější, aby ses snažil dalšímu zranění co nejvíc předcházet?
Je to nesmírně velká komplikace. V životě jsem neměl tolik zranění jako právě v chlapech. Je nesmírně těžké jak fyzicky, tak i psychicky se vracet do pozice, kterou jste předtím měli. Musíte začínat od začátku, a to je od kondiční části na ledě a silové části v posilovně. Moji první sezonu v Jihlavě přerušilo natržené tříslo a pak jsem chyběl skoro tři měsíce. Druhý rok jsem opět začal v Jihlavě a začátkem prosince jsem si při zápase natáhl postranní vazy v koleni, takže jsem byl mimo měsíc a půl. Poté jsem si v letní přípravě přetrhl přední křížový vaz a musel jsem podstoupit operaci. Přišel jsem tak o celou letní přípravu.

Naštěstí v té době přišel do Jihlavy čerstvě vystudovaný fyzioterapeut Jakub Krajíček, který se mě ujal, a celé léto jsme doháněli to, co jsem ztratil. Díky němu jsem letos začal dřív, než jsme čekali, a musím říct, že jsme společně odvedli dobrou práci. A jestli jsem opatrnější? Ne, to ani nejde. Když jste v zápalu hry, tak nevnímáte, co se může stát. Hokej prostě takový je. Doufám, že jsme si už všechna zranění vybral a budu se moct plně soustředit na svou budoucnost bez žádných komplikací.

V Brodě i v Jihlavě máš hodně kamarádů. Když jsi nemohl hrát kvůli zraněním, snažili se tě nějak podpořit?
Určitě, ale nemohli se soustředit jenom na mě. Zranění je obrovsky náročné na psychiku. Vidíte spoluhráče hrát, trénovat spolu a radovat se z vítězství, zatímco vy nemůžete nic. Můžete jenom čekat na to, až to bude dobré. Ale i tak bych chtěl poděkovat všem klukům, kteří mě opravdu podpořili.

Už několik sezon hraješ střídavě u nás v Havlíčkově Brodě a v prvoligové Jihlavě. Chtěl by ses do sestavy Dukly zase vrátit?
Jasně, že jo. Chtěl bych si tam vybojovat pozici a v ní se udržet. V Brodě to mám samozřejmě také moc rád a jsem strašně vděčný za prostor, který tu dostávám.

V patnácti druholigových zápasech jsi už nasbíral devět bodů. Jak jsi se svými výkony zatím spokojený?
Úplně mi na tomhle nezáleží. Snažím se být hlavně co nejvíc platný pro tým. Hlavně si přeju, ať mi drží zdraví. To je nejdůležitější.

Ve vedení našeho klubu došlo před touto sezonou k velkým změnám, když se manažerských funkcí ujali Třéťa s Endym. Vidíš už teď pod jejich vedením nějaké zlepšení oproti předchozím soutěžním ročníkům?
Já si myslím, že jo. Abych byl upřímný, tohle šlo vždy mimo mě. Já se vždy soustředím na sebe a na tým, ale zatím jsem spokojený hlavně s jejich obrovským nasazením a touhou pro klub udělat vše. To se mi moc líbí a dovedu si přestavit, že to musí být velmi náročné.

Čeho bys chtěl v této sezoně dosáhnout?
Rozhodně bych chtěl dosáhnout nějakého týmového úspěchu. Ať už budu v Jihlavě, nebo tady v Brodě. Když budu upřímný a otevřený, tak hlavním cílem je dostat se do play off. V něm už se může stát opravdu cokoliv. Jsem přesvědčený o tom, že máme silný tým. Podle mě určitě máme na to, abychom měli dobré výsledky.

Aktuality

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu