6. 3. 2020 | Štěpán Ondráček

Předkolo play off je tady! Bruslaři jdou po roce opět na Kopřivnici

Čekání fanoušků a především hráčů je u konce! Druhá hokejová liga zavřela své brány základní části a otevírá síň do vyřazovacích bojů. Havlíčkobrodští hokejisté neudrželi druhé místo, které by jim zaručilo přímý postup do semifinále play off. Družina okolo kapitána Miroslava Třetiny si zahraje předkolo vyřazovacích bojů s HC ISMM Kopřivnice. Série se hraje na tři vítězná utkání. První duel startuje v Kotlině 7. března (17:00). Těšíme se na vaši podporu!

HC ISMM Kopřivnice

Založení klubu: 1932
Stadion: Zimní stadion Kopřivnice (kapacita 3 034 míst)
Klubové barvy: červená a modrá
Webové stránky klubu: hcismm.cz
Umístění v poslední sezóně: 4. místo po ZČ, čtvrtfinále play off (s Havlíčkovým Brodem 2:3 na zápasy)

9:2 (Moravské Budějovice, doma)
nejvyšší výhra 8:0 (Moravské Budějovice, doma)
1:6 (Šumperk, venku) nejvyšší porážka 3:8 (Hodonín, venku)
Luboš Voříšek – 44 bodů (20+24) nejproduktivnější hráč Dominik Suchý – 41 bodů (20+21)
Luboš Voříšek – 20 gólů nejlepší střelec Dominik Suchý – 16 gólů
Luboš Voříšek – 24 asistencí nejlepší nahrávač Dominik Suchý – 21 asistencí
Tomáš Semrád – 31 bodů (10+21) nejproduktivnější obránce Miroslav Marek – 15 bodů (8+7)
Martin Holík 3,07 (30 zápasů)
Ondřej Chaloupek 3,6 (6 zápasů)
Martin Altrichter 3,6 (6 zápasů)
Martin Nedvěd 1,36 (3 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Petr Hromada 2,65 (36 zápasů)

Kopřivnice si zahraje play off podruhé v řadě

Tým pod vedením trenéra Jaroslava Kofroně sice nenavázal na umístění z loňského ročníku, kdy skončil na čtvrtém místě, ale i tak Kopřivnice vybojovala vyřazovací boje podruhé za sebou. Tým dlouhou dobu bojoval na hraně účasti v play off a díky skvělému finiši se mu to nakonec podařilo. Postup se nerodil lehce, jelikož na začátku sezony 2019/2020 prohrála Kopřivnice sedm z prvních deseti utkání. Potom přišly lepší výkony, které přinesly několik bodů a vzestup tabulkou. Mimo jiné se Kopřivnice prezentovala vyrovnanými výsledky, když dokázala porazit lídra ze Šumperka, druhou Opavu i třetí Havlíčkův Brod. Navíc když si k tomu připočteme výborný závěr základní části, kdy klub z města tatrovek dokázal vyhrát osm z jedenácti utkání, prodloužení sezony si rozhodně zaslouží!

Kompletní soupiska Kopřivnice

Soudržný kádr byl základ úspěchu

Kopřivnice se v letošní sezoně mohla spoléhat na jeden ze základních kamenů svého úspěchu. Najdeme ho mezi třemi tyčemi. Jde o brankáře Petra Hromadu, který nastoupil do třiceti šesti utkání, což je veliká porce. Maskovaná opora si připsala tři čistá konta a k tomu pěkná čísla, ale i čtrnáct trestných minut. Hned 10 z nich právě v Havlíčkově Brodě za osobní trest za nesportovní chování. Co se týká obranných řad, tak nejlépe si vedl Miroslav Marek. Osmadvacetiletý zadák, který ale v této sezoně nastupuje hlavně v útoku, nasbíral v základní části osm branek a sedm gólových nahrávek. O bod méně měla dvojice Radim Štěpánek – Tomáš Fojtík. Prvně jmenovaný má bilanci 4+10 a druhý 2+12. Kanadské bodování vyhrál o parník Dominik Suchý. Útočník Kopřivnice si do svých statistik zapsal 41 bodů (20+21). Skoro o polovinu méně měl jeho spoluhráč Jakub Mach, který dostal deset puků do soupeřovy branky a na šestnáct gólů přihrál.

Brankář Petr Hromada rozdýchává nájezd od Petra Kuchty

Minulý vzájemný zápas

Bruslaři podlehli na konci základní části Opavě

Celek z Kotliny odehrál důležité utkání o druhé místo s Opavou. Havlíčkobrodští nezačali vůbec dobře, když ve třetí minutě prohrávali 0:1. Soupeř do konce první sirény přidal ještě jednu branku. Bruslaři ve druhé třetině zlepšili hru, která přinesla snížení na rozdíl jedné trefy. Třetí část opanovali hosté 2:0 a připsali si důležité tři body za vítězství o tři trefy.

znak týmu 1 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 22. Voříšek (Cachnín, Kulhánek) – 3. Cihlář (Černý, Wolf), 18. Malina (Rousek), 56. Černý (Peslar, Cihlář), 59. Kysučan (Zdeněk, Herman). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Jan Kleprlík, Henrich Kráľ. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 496. Střely na branku: 38:30 (14:12, 12:7, 12:11). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Pospíchal, Vala (A), Kulhánek, Pejchal, Kliment, Benák, Krejčí – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Plachý, Cachnín, Voříšek (A) – Kadlec, Ludvík, Holenda – Kuchta

HK Slezan Opava: Daňa (Lamla) – Šindelář (C), Zouhar, Chujac, Zdeněk, Chalupa (A), Peslar, Gabrhelík – Kovařík, Kysučan, Malina, Cihlář, Peterka, Buršík, Gulda, Wolf (A), Herman, Černý, Rousek, Hendrych

Rozpis předkola play off Bruslařů s Kopřivnicí

DatumDenSoupeřČas
7.3.2020 sobota BK Havlíčkův Brod – HC ISMM Kopřivnice 17:00
9.3.2020 pondělí HC ISMM Kopřivnice – BK Havlíčkův Brod 18:00
11.3.2020 středa BK Havlíčkův Brod – HC ISMM Kopřivnice 18:00
(13.3.2020 pátek HC ISMM Kopřivnice – BK Havlíčkův Brod 18:00)
(15.3.2020 neděle BK Havlíčkův Brod – HC ISMM Kopřivnice 17:00)

Kopřivnice prohrála poslední kolo proti lídrovi

První Draci Šumperk přivítali na svém ledě Kopřivnici a na utkání nechyběl ani MMA zápasník Attila Végh. Domácí šli do vedení už ve čtvrté minutě, kdy se prosadil Vachutka. První dvacetiminutovka už další trefu nenabídla. Zato v prostřední části padly hned tři branky. Hned na jejím začátku vyrovnal Samuel Ollender, ale Draci si své vedení vzali rychle zpět. Šumperk, který vystřelil na branku soupeře celkem jednapadesátkrát, přidal ve třetí třetině tři góly a rozhodl tak o svém vítězství.

znak týmu 6 – 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 4. Vachutka (Drtil, Milfait), 23. Vachutka (Sedlák, Milfait), 40. Spratek (Gewiese, Hroch), 49. Drtil (Jaroš, Milfait), 58. Sedlák (Milfait, Drtil), 59. Sedlák (Gewiese, Spratek) – 21. Ollender (Sluštík). Rozhodčí: Markovský – Novotný, Pippal. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 198. Střely na branku: 51:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.

Draci Pars Šumperk: Peksa – Sedlák, Drtil, Kabelka, Gewiese, Řezáč, Haloda, Plhal – Jaroš, Milfait, Vachutka – Kofroň, Spratek, Hroch – Krejčiřík, Scheuter, Pokorný – Urban, Muller, Horký – Antonov

HC ISSM Kopřivnice: Fendrich – Bail, Fojtík, Štěpánek, Krzak, Šendera, Imrich – Gola, Marek, Suchý, Ollender, Mach, Daron, Hrubý, Sluštík, Fojtík, Bochnak

Kopřivnice nestačila na rozjeté šumperské Draky
(Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz)

Do roka a do dne! Bruslaři podruhé proti Kopřivnici

Havlíčkobrodští hokejisté nastoupí podruhé za sebou ve vyřazovacích soubojích proti Kopřivnici. Je to skoro na rok přesně (první čtvrtfinále se hrálo 2. 3. 2019 – pozn. red.). Právě v loňském ročníku hráli oba soupeři ve čtvrtfinále a letos je situace podobná, tentokrát se obě mužstva utkají v předkole play off. Tým pod vedením trenérské dvojice Richard Cachnín – Pavel Zmrhal začne vrchol sezony na domácím ledě. Stejně tomu bylo i v loňském ročníku, kdy doslova platino pořekadlo „Můj dům, můj hrad,“. Vítězily totiž domácí celky. Byly to nervy, protože tři z prvních čtyř zápasů skončily po prodloužení. Navíc kvarteto utkání vyhrál jeden z týmů rozdílem pouhé jedné trefy. Uvidíme, zda předkolo nabídne dramatickou zápletku jako v play off 2018/2019- Trenér Kopřivnice Jaroslav Kofroň se před play off vyjádřil jasně: „V play off nás čeká loňská repríza. Sice se nám letos s Havlíčkovým Brodem docela dařilo, přesto se nepovažujeme za favorita. Cítíme však šanci soupeře potrápit a v hokeji se může stát cokoliv. Tak proč ne letos! Uděláme maximum pro úspěch.“

Kdo ví, jestli Kopřivnice oplatí vyřazení Havlíčkovu Brodu...

Rychlé góly zlomily Brodu vaz

Havlíčkobrodští hokejisté sehráli s Kopřivnicí vyrovnanou první část, ve které se diváci gólové radosti nedočkali. Co nepřinesla úvodní třetina, tak vše vynahradila druhá perioda. A to doslova! Kopřivnice totiž vstřelila dvě branky za pouhých 23 sekund. Havlíčkův Brod vrátil do hry David Michálek, ale poslední slovo měli domácí. Kofroňovi svěřenci pečetili vítězství trefou do prázdné branky.

znak týmu 3 – 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 28. Suchý (Imrich, J. Mach), 28. Sluštík (F. Fojtík), 60. M. Mach (Marek, T. Fojtík) – 35. Michálek (Cachnín, Voříšek). Rozhodčí: Tomáš Goňa – Adam Kurtin, Marek Pospíšil. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 853. Střely na branku: 25:37 (6:13, 9:11, 10:13). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Bail, Stříž, Štěpánek, Krzák, T. Fojtík, Imrich – Suchý (A), Sluštík (A), Daron, Hrubý, Gebauer, F. Fojtík, Ďurač, M. Mach, Gola, J. Mach (C), Marek, Bochnak, Ollender

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Semrád, Dudycha, Dvořák, Kulhánek, Vala (A), Kliment, Benák – Přidal, Třetina (C), Mikeš – Voříšek (A), Cachnín, Michálek – Kadlec, Ludvík, Kuchta – Síla

Jediným úspěšným střelcem v posledním utkání byl útočník David Michálek

Věděli jste, že...

…deset z dvanácti utkání dopadlo těsným rozdílem? Jen dva zápasy byly jednoznačné (poslední duel čtvrtfinále, kdy Havlíčkův Brod vyhrál 7:1, a druhé měření sil v letošním ročníku, který vyhrála Kopřivnice v Kotlině 4:0)...

…Kopřivnice byla vůbec prvním týmem letošní sezony, který si odvezl z Kotliny všechny body? (hosté vyhráli 4:0 v 18. kole)

…Havlíčkův Brod nedal Kopřivnici čtyřikrát gól ve druhé třetině, přičemž vystřelil v této části hry celkem osmačtyřicetkrát? (v posledním utkání základní části se Bruslařům podařilo střelecké prokletí prolomit, když vystřelili celkem jedenáct pokusů)

…co spojuje první vzájemné zápasy sezony 2018/2019 a 2019/2020? (shodný výsledek, jelikož Havlíčkův vyhrál 5:3, poprvé na svém ledě a letos v Kopřivnici)

…první tři zápasy letošní sezony nabídly zajímavý statistický údaj? (nepadl v nich ani jeden gól v přesilové hře, přičemž poslední dvě utkání opanovala Kopřivnice v poměru 2:1)