BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Opava 1:4 - Bruslaři podlehli v přímé bitvě o druhé místo Opavě!
Bruslaři podlehli v přímé bitvě o druhé místo Opavě!

Bruslaři podlehli v přímé bitvě o druhé místo Opavě!

29.02.2020 | Štěpán Ondráček

Havlíčkobrodští hokejisté sehráli veledůležité utkání o druhou pozici s Opavou. Hosté šli do dvoubrankového vedení. Bruslaři ve druhé třetině snížili a byli potom aktivnější, jenže proti Daňovi si domácí nepřišli. Opava si odvezla z Kotliny tři body, když vyhrála třetí třetinu 2:0. Čestnou branku Havlíčkova Brodu vstřelil Luboš Voříšek.

 
44., sobota 29.2.2020, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Slezan Opava
HC Slezan Opava
1:4
(0:2, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 22. Voříšek (Cachnín, Kulhánek) – 3. Cihlář (Černý, Wolf), 18. Malina (Rousek), 56. Černý (Peslar, Cihlář), 59. Kysučan (Zdeněk, Herman). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Jan Kleprlík, Henrich Kráľ. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 496. Střely na branku: 38:30 (14:12, 12:7, 12:11). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Pospíchal, Vala (A), Kulhánek, Pejchal, Kliment, Benák, Krejčí – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Plachý, Cachnín, Voříšek (A) – Kadlec, Ludvík, Holenda – Kuchta

HC Slezan Opava: Daňa (Lamla) – Šindelář (C), Zouhar, Chujac, Zdeněk, Chalupa (A), Peslar, Gabrhelík – Kovařík, Kysučan, Malina, Cihlář, Peterka, Buršík, Gulda, Wolf (A), Herman, Černý, Rousek, Hendrych

 

Důležité utkání začali lépe hosté z Opavy, kteří šli ve třetí minutě do vedení. Po krásné souhře uklidil puk za záda Holíka Dominik Cihlář. Domácí se mohli dostat do hry zásluhou Kuchty, ale toho vychytal Daňa. Bruslaři potom hráli oslabení, ve kterém zahrozil Voříšek, ale nedokázal se svoji příležitostí dobře naložit. Hosté byli více na puku a ohrožovali Holíka, který držel svůj tým. V osmnácté minutě šel Slezan do dvoubrankového vedení. Brankář Havlíčkova Brodu si vybral slabší chvilku, kterou potrestal Vlastimil Malina. Na konci první třetiny mohl snížit Ludvík, který trestuhodně zahodil stoprocentní gólovku.

Na začátku druhé části měli domácí hráči přesilovou hru, kterou dokázali využít. Cachnín našel na pravém kruhu Luboše Voříška. Zkušený snajpr zamíchal s kotoučem a přesně zamířil k pravé tyči. Bruslaři byli rázem v laufu a na Daňu šla jedna střela za druhou. Gólman Slezanu svůj tým držel nad vodou. Zápas dostal ještě větší punc, když se do hry dostaly osobní souboje. Havlíčkův Brod mohl vyrovnat, ale i otočit vývoj utkání, jenže domácí hráči nebyli přesní v koncovce. Hosté se do šancí moc nedostávali, ale když byli před Holíkem, tak brankář Bruslařů byl na místě.

Poslední dějství nabídlo šanci Peterka, toho ale na poslední chvíli vychytal Holík. Havlíčkův Brod potom hrál přesilovou hru, ve které prověřil Daňu. Opavský gólman pokryl veškeré šance domácího výběru. Bruslaři byli aktivnější a vytvářeli si gólové příležitosti, jenže Opava byla vzadu bezchybná. Hosty mohl poslat do dvougólového vedení Gulda. Hostující útočník našel bezchybného Holíka. Slezan se prosadil v 56. minutě. Peslarovu nabídku od modré tečoval mimo dosah gólmana Lukáš Černý. Opava si odvezla z Kotliny tři body, když se ke konci utkání trefil René Kysučan. Havlíčkův Brod mohl v závěru kosmeticky upravit stav zápasu, ale Daňa byl na místě.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Ohlasy trenérů

Pavel Zmrhal (asistent trenéra, BK Havlíčkův Brod): Bohužel, věděli jsme, o co hrajeme. I když jsme na to byli přepravení, tak nám to možná svazovalo ruce. Vstup do zápasu nebyl z naší strany ideální. Pak si myslím, že jsme od desáté minuty srovnali krok. Druhá třetina byla z naší strany taky celkem dobrá. Bohužel nám tam nic nespadlo. Dnes jsme hráli proti šesti. V některých momentech jsme hráli proti šesti. To jsou tak jasné fauly. Pak se můžeme divit, že jsou naši hráči na dvacítkách a osmnáctkách pořád vylučovaní. Rozhodčí to prostě nezvládají.

Pavel Zdráhal (HK Slezan Opava): V poslední době jsme měli pokles formy, když jsme se báli o čtyřku. Do Havlíčkova Brodu jsme jeli s respektem, jelikož jsme věděli, že můžeme hrát o druhé místo. Věděl jsem, že zápas bude mít všechno. Za dobu, co jsme tady jako trenér, tak jsme odehráli nejlepší zápas. Musím pochválit kluky za výborný výkon proti silnému Havlíčkovu Brodu. Domácí tým má zkušené hráče a s velkou dávnou štěstí jsme uhráli důležité tři body.

 
Zápasy v sezóně
Sl. pohár | Havl. Brod - Opava | 2:1
8. | Havl. Brod - Opava | 3:2
17. | Opava - Havl. Brod | 7:4
26. | Havl. Brod - Opava | 1:5
35. | Opava - Havl. Brod | 6:4
44. | Havl. Brod - Opava | 1:4
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 17:00 | Muži
BK Havlíčkův Brod
HC Řisuty