BK Havl. Brod - Kapitán Třetina: Musíme do toho dát ještě víc srdce a nasazení!
Kapitán Třetina: Musíme do toho dát ještě víc srdce a nasazení!

Kapitán Třetina: Musíme do toho dát ještě víc srdce a nasazení!

06.03.2020 | Ladislav Vácha

Rozhovor s kapitánem Bruslařů Miroslavem Třetinou před play off

Vrchol sezony je konečně tady! Bruslaři už v sobotu zahájí na ledě Kotliny play off, když v předkole vyzvou již velmi dobře známou Kopřivnici. Havlíčkův Brod znovu povede do boje dlouholetý kapitán Miroslav Třetina, který tuší, co by mohlo na houževnatého soupeře platit. „Víme, že se musíme zaměřit hlavně na důraz v brankovišti, protože jejich gólman co vidí, to chytí. Důležité bude samozřejmě to, abychom do toho dali ještě trochu víc srdce a nasazení. To nám v posledních zápasech chybělo,“ má jasno čtyřicetiletý matador.

 
Míro, kýžené druhé místo v tabulce jsme nakonec neudrželi. Už trochu přebolela sobotní porážka s Opavou?
Jo, musíme jít prostě dál. Dá se říct, že je to nakonec asi celkem jedno. Myslím si, že nám by pauza dlouhá skoro dvacet dnů, i kdybychom odehráli nějaké přátelské zápasy, hrozně uškodila. Řekl bych, že by se to na nás promítlo. Už když jsme měli v základní části volno a nehráli jsme, bylo pak těžké to zase nastartovat. Nedá se nic dělat, o semifinále teď musíme zabojovat.

Jak celkově základní část hodnotíš? V podstatě celou dobu jsme se drželi v tabulce nahoře, ale v posledním zápasu jsme o druhé místo nakonec přišli...
První půlka byla dobrá. Sedlo si to a všichni hráli dobře. Potvrdily se předpoklady, o kterých jsem mluvil už před sezonou, a to, že tady je super mužstvo. Bohužel, od půlky se to začalo hroutit. Zasáhla nás dlouhodobá zranění a myslím si, že dost citelnou ztrátou pro nás byl odchod Kuby Matušíka. V Táboře teď získal asi za 16 zápasů přes třicet bodů. Takovýhle hráč nám pak chyběl. Tím víc, když se pak zranili Plášek a Káďa. Jediné plus na tom je to, že dostali příležitost mladí kluci. Hráli dobře, ale samozřejmě ještě potřebují dozrát. Takže základní část byla tak půl na půl. Je pravda, že jsme se celou dobu drželi na druhém místě a přišli jsme o něj až v posledním utkání. Lámalo se to ale už dřív. Myslím si, že kdybychom neměli tak velkou marodku, dopadlo by to jinak. Ale to je „kdyby“, na to se samozřejmě nehraje.

Na druhou stranu, play off je úplně nová soutěž. Jdeme do něj s čistým štítem a bude to teď mít zase trochu větší náboj. To je určitě pozitivní...
Je dobré, že budeme hned zase hrát, ta pauza nebude tak dlouhá. Jak říkáš, play off je úplně něco jiného. I když jsme v základní části s Kopřivnicí čtyřikrát prohráli, není to až tak hrozně dramatické. Třikrát jsme tam byli na tripu, takže jsme hráli dva zápasy ve dvou dnech. Vždy to byl velký souboj s jejich gólmanem. Řekl bych, že právě on bude znovu největší překážkou, která nám bude stát v cestě. Víme, na co se máme připravit.

Shodou okolností máme po roce v první kole play off znovu Kopřivnici. Dalo se vůbec z té trojice někoho vybírat, protože třeba Hodonín je v poslední době hodně rozjetý?
Řekl bych, že z těch soupeřů se vybírat ani nedalo, všechno jsou to kvalitní týmy. S každým z nich jsme vyhráli i prohráli. Asi by to bylo „prašť jako uhoď“.

Kopřivnici moc dobře známe. Hraje hrozně dobře z obrany, skvěle jí chytá gólman a nebezpečně hrozí z každého protiútoku. Jak bychom tohle měli podle tebe překonat, abychom uspěli?
Nedělají moc chyb, protože hrají vzadu hrozně jednoduše. Dá se říct, že jen vyhazují puky a čekají na brejky. Navíc jsou podpořeni výborně chytajícím gólmanem. Víme, že se musíme zaměřit hlavně na důraz v brankovišti, protože on co vidí, to chytí. My jsme před něj moc nechodili, takže tím to měl jednodušší. Důležité bude samozřejmě to, abychom do toho dali ještě trochu víc srdce a nasazení. To nám v posledních zápasech chybělo.

Stejně jako v minulé sezoně se v play off hraje střídavě doma a venku. Je tam velký prostor pro překvapení, protože když se nepovede v domácím prostředí hned první zápas, výhoda se okamžitě otáčí na druhou stranu. Určitě bude nesmírně důležité sobotní utkání zvládnout, souhlasíš?
Určitě jo, za ty roky už jsme na to zvyklí. (směje se) Tím prvním domácím zápasem jsme trochu pod tlakem, potřebujeme ho zvládnout, abychom to pak nemuseli honit u nich, protože je to tam vždy těžké. Je to vlastně jediná série, v níž můžeme těžit z výhody domácího prostředí. Musíme toho využít, protože pokud bychom postoupili dál, budeme začínat venku. Je to výzva v tom, že pokud pak chceš jít dál, stejně musíš vyhrát i na ledě soupeře.

Určitě pro nás bude nesmírně důležitá podpora fanoušků. Čím bys je na sobotní zápas nalákal?
To je těžká otázka. (směje se) Chápu, že naše výkony moc nejsou na to, aby se nějak hodně fandilo. Když jsme ale jeli z Hodonína, kde jsme byli v provizorní sestavě, a i když jsme tam prohráli, odehráli jsme dobrý zápas a udělali jsme bod, a pak si přečtete na sociálních sítích ty komentáře. Už jsem měl nutkání tam zasáhnout, protože v Hodoníně žádní lidé z Brodu nebyli. Nebyl tam ani jediný náš fanoušek, ale někteří tam psali parádní rozbory, jak kdyby tam byli nebo to sledovali někde na videu. My se budeme spoléhat na fanoušky, kteří nám drželi palce celou sezonu, i když vím, že jich moc nebylo. Určitě se nebudeme spoléhat na tyhle pisálky, kteří tady jsou občas a jdou se podívat na hokej spíš kvůli tomu, aby nás pak mohli kritizovat.

Související články

 
Aktuálně na webu
Junioři dotahovali Šumperk, na body to však nestačilo

Junioři dotahovali Šumperk, na body to však nestačilo

(neděle 26.9.) Š U M P E R K - Havlíčkobrodští junioři se poprvé postavili soupeři z východní skupiny. Zápas v...

 
První domácí prohra, Kotlinu vyloupily Klatovy

První domácí prohra, Kotlinu vyloupily Klatovy

(sobota 25.9.) Havlíčkobrodští hráči nastoupili ke druhému domácímu zápasu letošní sezony. Bruslaři se dvakrát...

 
Dorost dostal lekci od Slavie

Dorost dostal lekci od Slavie

(sobota 25.9.) Havlíčkobrodští dorostenci se po vydařeném představení v Praze představili na domácí půdě. Soubor...

 
Druhý zápas doma! Odolá Kotlina Klatovům?

Druhý zápas doma! Odolá Kotlina Klatovům?

(pátek 24.9.) Havlíčkův Brod čeká další domácí zápas. Bruslaři mohou proti Klatovům navléci druhý korálek na...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv