9. 10. 2011 | Redakce

První dvě třetiny? Bída a utrpení, přiznal po souboji s Litoměřicemi Rytnauer

Na první pohled vypadá výsledek souboje mezi havlíčkobrodskými Rebely a Litoměřicemi přesvědčivě. Podle něj by leckdo mohl dojít k závěru, že šlo o snadnou záležitost. Jenže opak je pravdou! Hosté byli pořádně nepříjemným soupeřem a domácí tým nakonec tři body doslova vydřel. A to jen díky povedené závěrečné části. „Je to tak, první dvě třetiny totiž byly z naší strany bída a utrpení,“ přiznal po zápase, který skončil výhrou Rebelů 7:4, brodský útočník Ladislav Rytnauer.

Litoměřice vedly v Kotlině po čtyřiceti minutách 4:3 a byly na nejlepší cestě k bodovému zisku. Pak ale začalo poslední dějství a s ním přišel také úplně jiný herní obraz domácího mužstva. „Pořád jsme věřili, že utkání ještě můžeme zlomit v náš prospěch. Že máme hráče na to, abychom dali nějaké ty góly. A povedlo se. Najednou to byl soupeř, který dělal víc chyb a my je trestali,“ radoval se jednatřicetiletý forvard.

On sám se do listiny střelců zapsal v souboji 10. kola nové prvoligové sezony také, ve 23. minutě vyrovnával na 2:2. „Nahazoval jsem puk od modré čáry na bránu, protože jsem před ní viděl stát Fíďu (spoluhráče Jonáše Fiedlera – pozn. red.). Ten ho sice netečoval, ale Salfickému nějak propadl puk pod rukou a skončil tam, kde měl,“ usmíval se při popisování úspěšného momentu. „Podle mě to byl celkem důležitý gól, takže jsem spokojený,“ dodal.

Jak už bylo řečeno, třetí třetina se proměnila ve spanilou jízdu Rebelů, která končila tříbodovým ziskem. Celkem čtyřikrát v ní musel zkušený Dušan Salfický tahat puk ze sítě. „Fakt jsme tu třetinu odehráli super, byla parádní,“ odmítal zbytečnou skromnost Rytnauer. „Myslím si, že to bylo i tím, že jsme najednou hráli na tři lajny. Dostali jsme se tak do tempa, začali si věřit a dopadlo to dobře,“ oddechl si.

Teď už jen zbývá uložit si tuhle část zápasu důkladně do paměti jako ideální mustr a hrát podle něj i v dalším souboji. V něm se havlíčkobrodští hokejisté představí v pondělí 10. října na ledě poslední Třebíče. „To ale nic neznamená, o Litoměřicích jsme si taky mysleli, že je přejedeme a ono to na ledě vypadalo úplně jinak,“ varoval před jakýmkoliv náznakem podcenění brodský hokejista. „Rozhodně si nesmíme myslet, že tam přijedeme a v první třetině je rozneseme 5:0. Musíme hrát zodpovědně a využívat chyby, které soupeř udělá,“ doplnil svoji představu o nadcházejícím utkání.

Aktuality

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu