11. 6. 2024 | Tomáš Sochor

Rozpis Ligy juniorů: Bruslaři začnou doma s Chrudimí! Soutěž je širší, znovu se padá

Havlíčkobrodští junioři znají své soupeře a rozlosování pro nadcházející sezonu. Liga juniorů doznala oproti minulému ročníku několika změn. Počet týmů se zvýšil ze 12 na 16, prestižní finále se bude hrát na čtyři vítězná utkání a po dvou letech některý z týmů okusí hořkost, kterou s sebou přináší sestup. (Foto: Luboš Vácha)

Stejně jako v předchozí sezoně jsou týmy v základní části rozděleny na dvě skupiny. V rámci skupiny se soupeři utkají čtyřikrát, dvakrát pak změří síly s mužstvy z protější skupiny. Základní část tak celkem čítá 44 utkání. Hracími dny jsou pátek a neděle.

Do play off postoupí čtyři nejlepší mužstva z obou skupin, která se ve čtvrtfinále utkají křížem. Úvodní kolo vyřazovací části a semifinále se budou hrát na tři vítězná utkání, finálová série pak na čtyři. Vítěze Ligy juniorů čeká odměna v podobě přímého postupu do extraligy.

Poslední týmy z obou skupin se utkají o udržení v Lize juniorů v play down hraném na čtyři vítězná utkání. V minulém ročníku se kvůli zúžení soutěže nepadalo. V tom předminulém ohlásil konec svého působení v Česku rakouský Salcburk, obě mužstva hrající o setrvání v druhé nejvyšší juniorské lize tak slavila předčasnou záchranu.

Složení skupin Ligy juniorů pro sezonu 2024/2025

Západ: Piráti Chomutov, HC Meteor Třemošná, IHC Králové Písek, BK Havlíčkův Brod, HC Chrudim, Rytíři Kladno, HC Hvězda Praha, HC Tábor.

Východ: HC Olomouc, VHK ROBE Vsetín, HK Mladí Draci Šumperk, HC RT TORAX Poruba, Technika Hockey Brno, AZ Havířov, HCM Warriors Brno, Berani Zlín „B“.

Mladí Bruslaři jsou zařazení v západní skupině, kde se znovu potkají s ambiciózním Chomutovem a Kladnem, objevem minulé sezony z Třemošné a v lepší výsledek doufajícím Pískem. Z regionální ligy si postup vybojovaly Hvězda Praha a Tábor. Posledním soupeřem havlíčkobrodských hokejistů je Chrudim, která v předchozím ročníku hrála ve východní skupině, kde obsadila poslední místo.

Liga juniorů začne v pátek 13. září, poslední kolo základní části se odehraje v neděli 9. března. Havlíčkobrodští junioři v minulém ročníku postoupili do play off ze druhého místa, hned ve čtvrtfinále jim ovšem Šumperk vystavil stopku. Podaří se Bruslařům dostat do vyřazovací části i v nadcházející sezoně?

Rozlosování Bruslařů v první čtvrtině základní části Ligy juniorů 2024/2025

 • 1. kolo, pá 13.9.2024: Havlíčkův Brod – Chrudim
 • 2. kolo, ne 15.9.2024: Kladno – Havlíčkův Brod
 • 3. kolo, pá 20.9.2024: Havlíčkův Brod – Hvězda Praha
 • 4. kolo, ne 22.9.2024: Chomutov – Havlíčkův Brod
 • 5. kolo, so 28.9.2024: Havířov – Havlíčkův Brod
 • 6. kolo, pá 4.10.2024: Havlíčkův Brod – Třemošná
 • 7. kolo, ne 06.10.2024: Písek – Havlíčkův Brod
 • 8. kolo, pá 11.10.2024: Havlíčkův Brod – Šumperk
 • 9. kolo, ne 13.10.2024: Olomouc – Havlíčkův Brod
 • 10. kolo, pá 18.10.2024: Havlíčkův Brod – Tábor
 • 11. kolo, ne 20.10.2024: Chrudim – Havlíčkův Brod

KOMPLETNÍ ROZLOSOVÁNÍ

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu