23. 12. 2012 | Eva Streichsbierová

Škoda, chtěli jsme si udělat hezčí Vánoce, mrzela porážka v derby obránce Soldána

Mohl se stát hrdinou, který chvilku před koncem zajistil svému týmu prodloužení bodové série, jenže nakonec měla jeho radost jen chvilkové trvání. Havlíčkobrodský obránce Jan Soldán trefil necelé dvě minuty před koncem jihlavskou bránu a srovnal na 2:2. „Máme nacvičený signál, který tentokrát vyšel. Pavel Musil vyjížděl po straně a já čekal, že bude nahazovat na bránu, tak jsem do toho dal hokejku a padlo to tam,“ popsal svůj střelecký úspěch.

O pár desítek vteřin později však také Jihlava proměnila svoji přesilovou hru a rozhodla, že tři body zůstanou na Horáckém zimním stadionu. „Zaplaťpánbůh, že jsme teď měli sérii vítězství, takže ta ztráta nemusí mrzet tolik, jako by mrzela před měsícem, kdy jsme prohrávali téměř všechno. Každopádně je to škoda, chtěli jsme si udělat hezčí Vánoce,“ povzdechl si čtyřiadvacetiletý obránce.

Spornou situaci, která předcházela vyloučení Lukáše Havla v poslední minutě, prý Soldán neviděl. „Ale kluci říkali, že to bylo jasné simulování od jihlavského gólmana. A co mi na tom přijde dost absurdní, že vylučoval rozhodčí, který stál nejdál. Ano, mohl vidět, že brankář spadl, ale určitě ne všechno do detailu,“ podivoval se autor druhého brodského gólu.

Po porážce v derby klesli Rebelové v prvoligové tabulce na osmé místo, ovšem na Benátky nad Jizerou a Jihlavu ztrácejí pouhý jeden bod. Další zápas se bude hrát až ve čtvrtek 27. prosince. „Volno není moc dlouhé, doma budeme jen na Štědrý den a pětadvacátého. Všichni se na svátky těšíme, protože chvilku oddechu už moc potřebujeme. První liga je náročnější v tom, že nemá žádnou repre pauzu,“ říká Slodán.

Hned po svátečních dnech dorazí do Kotliny Horácká Slavia Třebíč, takže na brodské hokejisty čeká další derby Vysočiny. „Co na ni bude platit? To co v těch zápasech, které se nám teď dařily. Počkali jsme si pokaždé na chyby soupeře a bojovali,“ prozrazuje recept na úspěch Soldán. „Třebíč sice letos hraje výborně, daří se jí, ale já věřím, že máme na to ji doma porazit,“ hlásí odhodlaně.

A co by si havlíčkobrodský bek přál k Vánocům? „Abychom začali další povedenou sérii, která by byla ještě o něco delší. A abychom ji odstartovali právě hned proti Třebíči,“ svěřil se a přidal i vzkaz pro fanoušky, kteří dorazili v sobotu do Jihlavy. „Chtěl bych jim za celý tým moc poděkovat. Jejich podpora byla parádní, i když se nám zrovna nedařilo. Pořád jsme je slyšeli, byli prostě skvělí. A já doufám, že nás přijdou podpořit i proti Třebíči,“ dodal.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři