23. 12. 2012 | Eva Streichsbierová

V Národním divadle hledají klauna, Rittich by se měl přihlásit, zlobil se Rech

Takhle rozčílený kouč havlíčkobrodských Rebelů Jiří Rech letos v první lize ještě nebyl. Podivný závěr při derby v Jihlavě mu ale zvedl tlak na maximum. Domácí Dukla vstřelila vítězný gól na 3:2 v přesilovce za faul, který podle trenéra rozhodně nebyl. „Myslím, že v Národním divadle potřebují jednoho klauna, tak by se měl Rittich přihlásit. Být na jeho místě, takové body by mě vůbec netěšily. Čisté svědomí může mít jen těžko,“ nešetřil domácího gólmana.

Hlavní sudí vyloučil Lukáše Havla necelou minutu před vypršením normální hrací doby, jen chvilku poté, co se Rebelům podařilo srovnat na 2:2. Důvodem bylo údajně nedovolené atakování Ritticha v brankovišti. „Lukáš nic neudělal, jenom projel kolem a ten v bráně tam skočil jak... Radši nedodávat,“ zuřil Rech. „Jak říkám, může z fleku do Národního, hrát třeba vodníka.“

Něco podobného už zkoušel mladý jihlavský brankář chvilku předtím, ale tehdy ještě zůstaly píšťalky v klidu. „Na to mu ještě neskočili, i když tam Vlčák (Petr Vlk, trenér Dukly) okamžitě hulákal. Až podruhé to vyšlo. Zajímavé na tom je, že sudí, který stál dva metry od toho, pískal jen postavení v brankovišti, ale ten na červené viděl faul. Musí mít hodně dobré oči,“ zlobil se dál Rech.

Havlíčkobrodští hokejisté v utkání dvakrát dotáhli náskok soupeře, ale na třetí vyrovnání už neměli dost času. Rozhodující gól totiž padl necelou půlminutu před koncem. „Hráli jsme vyrovnané utkání. Ano, Jihlava byla v první třetině lepší, ale pak jsme to byli my. Bojovností jsme srovnali na 2:2 a chvíli před koncem si rozhodčí vymyslí takový faul. Co na to mám říct?,“ krčil rameny brodský kouč.

Na otázku, zda se Rebelové cítí být poškozeni, okamžitě vypálil. „Samozřejmě! Měli jsme na dosah bod, pro který jsme si sem minimálně přijeli. A pak gólman skočí na led jak do bazénu a ten to pískne. Nezlobte se na mě, ale tohle nemá s hokejem a se sportem nic společného. Tady v Jihlavě, u vojáků,“ ušklíbl se Rech. „Jestli si budeme stěžovat? A kde prosím vás? Leda tak na pátém nástupišti v Brně. Rozhodčí jsou totiž nepostižitelní,“ dodal.

Fotoreportáž z derby k vidění ZDE.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři