17. 11. 2013 | Eva Streichsbierová

Už jsem skoro zapomněl, co to nula je, usmíval se brankář Kacetl

HAVLÍČKŮV BROD – Podle výsledku to vypadá, jako by se snad Rebelové v sobotním souboji s Mostem ani pořádně nezpotili, jenže opak je pravdou. Především brankář Ondřej Kacetl musel mnohokrát během utkání otevřít arsenál svých top zákroků. A nakonec jimi soupeře i udolal.

„Byli hodně nepříjemní, hlavně na začátku zápasu,“ přiznal třiadvacetiletý brankář, který znovu přijel pomoct Havlíčkovu Brodu z extraligového Hradce Králové. „Mám vždycky ohromnou radost, když se dozvím, že tady budu chytat,“ svěřil se.

Skóre zápasu otevřel v 8. minutě Tomáš Chlubna, který dostal ideální přihrávku před mosteckou bránu. „Neměl jsem těžkou pozici, jenom jsem zametl puk do sítě,“ usmíval se po zápase devatenáctiletý brodský šikula.

V letošní sezoně dostává v A-týmu Rebelů hodně prostoru, což si nemůže vynachválit. „Jsem překvapený, kolik toho odehraju,“ přiznává. „Ale jsem za to samozřejmě moc rád. A taky za každý bod,“ přispěchal s dodatkem.

Svěřenci trenérské dvojice Jiří Mička, Richard Cachnín si v sobotu rozdělili gólovou várku rovnoměrně do všech tří třetin a na konci slavili vysoké vítězství 6:0. „Na první gól jsme se trochu natrápili, ale pak se to rozjelo a zápas jsme dohráli v klidu,“ radoval se Chlubna.

V závěru utkání už se Rebelové soustředili hlavně na to, aby pomohli Kacetlovi k čistému kontu. „Je to tak, mluvili jsme o tom už o přestávce před třetí třetinou. A dodrželi jsme to,“ souhlasně pokyvoval hlavou jeden z nejmladších hráčů letošního brodského týmu.

Ve chvíli, kdy časomíra ukrojila poslední vteřinu ze zápasu, zvedl hradecký gólman ve službách Rebelů ruce nad hlavu a vyrazil slavit. „Chci klukům moc poděkovat, že mi pomohli k nule. Už jsem skoro zapomněl, co to je,“ prozradil s úsměvem Kacetl, kterého do Kotliny přijelo povzbudit i několik fanoušků ze Znojma, kde začínal.

„Užíval jsem si to, všem moc děkuju. Celkově tady byla zase super atmosféra. V Hradci většinou jenom sedím na střídačce, ale tady je to o něčem jiném,“ dělil se bezprostředně po vítězném utkání o svoje pocity Kacetl.

V prvoligové tabulce se Rebelové i díky vysoké výhře 6:0 posunuli před rivala z Jihlavy na třetí příčku. Už ve středu je ale čeká cesta do Ústí nad Labem. „Víme, že to tam bude těžké,“ upozorňuje Chlubna. „Musím zkusit navázat na hru, kterou jsme dneska končili, a snažit se to zase ubojovat,“ dodal.

Foto z úspěšného souboje s Mostem ZDE.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner