15. 11. 2013 | Ladislav Vácha

Rebelové zkusí prodloužit vítěznou sérii proti nepříjemnému soupeři, přijede předposlední Most

Havlíčkobrodská družina se po přerušení vítězné série neúspěchy v Kadani a doma s Litoměřicemi dokázala vyhoupnout zpět na vítěznou vlnu, když vyhrála v Berouně, doma přetlačila v prestižní regionální bitvě Jihlavu a naposledy vyloupila Benátky nad Jizerou. Svou spanilou jízdu se pokusí prodloužit i proti Mostu, který do Kotliny přijede ve zcela odlišném rozpoložení. Severočeši se totiž v současné době přetahují o předposlední místo s Benátkami nad Jizerou, které teď drží na chvostu tabulky pomyslného Černého Petra. První vzájemné měření sil vneslo radost do mosteckých řad. Kdo se bude radovat nyní? Zápas začne v sobotu 16. listopadu od 17:00, pro čtenáře bude znovu nachystaný on-line přenos. Vstupné činí 80 Kč.

HC Rebel vs. HC Most

znak týmu znak týmu
14-0-1-7 bilance 6-1-3-12
4., 43 bodů umístění 13., 23 bodů
58:54 skóre 55:85
5:2 (Kadaň, D) nejvyšší výhra 5:3 (Č. Budějovice, D/Ústí n. L., V)
9,78 % Využití přesilových her 20,62 %
9 góly v přesilovce 20
0:6 (Mladá Boleslav, V) nejvyšší prohra 1:7 (Olomouc, D)
Lukáš Havel 16 bodů (10+6) nejproduktivnější hráč Pavel Písařík,
Pavel Smolka 14 bodů (8+6)
Lukáš Havel 10 gólů nejlepší střelec Pavel Písařík,
Pavel Smolka 8 gólů
Petr Polodna 13 asistencí nejlepší nahrávač Tomáš Pavelka 8 asistencí
Karol Korím 9 bodů (1+8) nejproduktivnější obránce Tomáš Pavelka 9 bodů (1+8)
Tomáš Semrád +11 nejlepší hráč v +/- Martin Tůma +2
Marek Drtina,
Martin Vágner,
Jan Milfait -6
nejhorší hráč v +/- Vítězslav Nedrda -12
Lukáš Havel 38 minut nejtrestanější hráč Zdeněk Tauš 66 minut
Filip Šindelář 96,97 % (3 záp.),
Petr Opršal 94,29 % (3 záp.),
Ondřej Kacetl 94,12 % (6 záp.),
Daniel Dolejš 92,45 % (13 záp.)
úspěšnost brankářů Lukáš Horák 93,72 % (10 záp.),
Ilja Gucevič 90,00 % (2 záp.),
Martin Volke 89,74 % (9 záp.),
Patrik Nechvátal 88,17 % (5 záp.)
Filip Šindelář 1,00,
Petr Opršal 1,79,
Ondřej Kacetl 2,34,
Daniel Dolejš 2,69
průměr inkasovaných gólů na zápas Lukáš Horák 2,85,
Ilja Gucevič 3,75,
Martin Volke 3,89,
Patrik Nechvátal 5,38

Severočeši se zatím trápí, nebezpečí hrozí z přesilovek

Most vkročil do probíhajícího soutěžního ročníku levou nohou, když z úvodních devíti kol vytěžil jen tři body, když si v domácím prostředí poradil 2:1 s Havířovem. Karty se promíchaly až po triumfu nad Havlíčkovým Brodem, který udolal na svém ledě těsně 4:3. Na tento úspěch totiž dokázal navázat v Třebíči (2:1) a od té doby si počíná o poznání lépe. Z následných šesti utkání vyšel úplně naprázdno jen jednou, když padl v Kadani 1:5. Svěřenci trenéra Gudase naopak překvapili v Litoměřicích, které vyloupili po výsledku 4:2. A zadařilo se i na půdě Ústí nad Labem, kde Severočeši zvítězili 5:3. Po očekávaných prohrách s Mladou Boleslaví a v Olomouci si v minulém kole vyšlápli stejným poměrem i na trápící se Motor, který se vracel z daleké cesty domů do jihočeské metropole bez kořisti.

Hokejisté ze severu Čech zatím doplácejí především na děravou defenzivu, která obdržela ze všech prvoligových účastníků suverénně nejvíce branek (85). Pokud bychom měli naopak najít jejich silnou stránku, nepochybně by se jednalo o přesilové hry, v nichž mají skvělou úspěšnost 20,62 % (Rebelové jen 9,78 %). Mostecký útok táhne hned čtrnáctibodové trio Pavel Písařík - Pavel Smolka (oba 8+6) - Zdeněk Tauš (7+7), které z pozice nejproduktivnějšího týmového obránce skvěle doplňuje talentovaný mladík Tomáš Pavelka (1+8). Mezi tyčemi se nejčastěji objevuje skvěle chytající Lukáš Horák, který s úspěšností zákroků 93,72 procenta drží mezi prvoligovými brankáři skvělé 4. místo. Jen o jeden zápas méně má na kontě zkušený Martin Volke.

HC Most – HC Stadion Litoměřice 2:7
Medvědi Beroun 1933 – HC Most 1:0
HC Most – HC Dukla Jihlava 2:5
HC Benátky nad Jizerou – HC Most 4:1
HC Most – AZ Havířov 2:1
HC Most – HC Slovan Ústečtí Lvi 4:5
BK Mladá Boleslav – HC Most 8:3
HC Most – HC Olomouc 1:7
HC Motor České Budějovice – HC Most 1:0
HC Most – HC Rebel Havlíčkův Brod 4:3
SK Horácká Slavia Třebíč – HC Most 1:2
HC Most – Salith Šumperk 3:4sn
SK Kadaň – HC Most 5:1
HC Stadion Litoměřice – HC Most 2:4
HC Most – Medvědi Beroun 1933 3:2pp
HC Dukla Jihlava – HC Most 4:3sn
HC Most – HC Benátky nad Jizerou 4:5pp
AZ Havířov – HC Most 5:2
HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Most 3:5
HC Most – BK Mladá Boleslav 2:5
HC Olomouc – HC Most 4:2
HC Most – HC Motor České Budějovice 5:3

DIVOKÁ PŘESTŘELKA. První vzájemné měření sil doma Most zvládl 4:3. (ilust. foto)

Most se odpoutal ze dna, Rebelům pomohla další skvělá premiéra

V pozvánce na minulé utkání proti Benátkám nad Jizerou jsme uvedli, že hokejisté od řeky Jizery se díky výhře v Českých Budějovicích odlepili z posledního místa tabulky, na které po prohře v Olomouci spadl Most. To už neplatí. Právě výrazné přispění Rebelů vedlo k tomu, že situace se vrátila do svého původního stavu. Vyloupili totiž led liberecké farmy, což v kombinaci s vítězstvím Severočechů, shodou okolností právě nad Motorem, znamenalo jediné - návrat Benáteckých na nelichotivý chvost startovního pole. A toto rozložení sil bude chtít Gudasova družina zachovat i po dalším kole, které ji čeká právě v Kotlině. „Na ledě určitě uděláme všechno pro to, abychom v Brodě vyhráli,“ nechal se v rozhovoru pro web hcmost.cz slyšet kapitán Zdeněk Tauš.

Poslední tři triumfy Rebelů mají jednoho společného jmenovatele - veleúspěšné premiéry. Tříbodový import z berounského ledu dirigoval čistým kontem brankář Filip Šindelář, prestižní derby Vysočiny proti Jihlavě potom rozhodla dvojice mladíků Radek Číp - Vojtěch Tomi, jež se postarala o druhý a vítězný třetí gól. V Benátkách nad Jizerou zavelel k důležitému vítězství při své soutěžní premiéře v probíhajícím prvoligovém ročníku dvacetiletý útočník David Kozlík, který ve 24. minutě otevřel gólový účet zápasu.

Působili u Rebelů

Kamil Charousek (obránce)
Michal Szabo (útočník)

Minulý vzájemný zápas

HC Most – HC Rebel Havlíčkův Brod 4:3

Branky a nahrávky: 20. Rapáč (Pavelka), 27. Zavřel (Tauš), 31. Charousek (Slavíček), 52. Kafan (Zavřel) – 36. Endál (Semrád, Dvořáček), 43. Semorád (Berger), 47. Musil (Dvořáček, Polodna). Rozhodčí: Würtherle – Štětina, Štětina. Vyloučení: 9:7, navíc Tauš 10 min. OT [ZHK], Nedrda (oba MOS) 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 531. Střely na branku: 39:52. Třetiny: 1:0, 2:1, 1:2. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.

Most: Horák – Pavelka, Kousalík, Charousek, Čížek, Havelka, Hora – Majdan, Rapáč, Jurčík – Tauš, Smolka, Gerhát – Nedrda, Slavíček, Písařík – Kafan, Zavřel, Sedláček.

Havlíčkův Brod:Kacetl – Zdráhal, Kolafa, Vágner, Jank, Korim, Semrád, Zítka – Musil, Polodna, Havel – Milfait, Stehlík, Chlubna – Maliník, Endál, Dvořáček – Berger, Semorád, Rytnauer.

Sestavy v minulém kole

Havlíčkův Brod: Šindelář (Opršal) – Kolafa, Drtina, Jank, Vágner, Semrád, Korím, Zítka – Havel, Polodna, Milfait – Říha, Stehlík, Berger – Dvořáček, Stach, Maliník – Chlubna, Kozlík, Charvát.

Most: Horák – Šimon, Charousek, Pavelka, Čížek, Tůma, Hora – Tauš, Zavřel, Bojer – Sedláček, Slavíček, Písařík – Andres, Gerhát, Kafan – Nedrda, Smolka, Szabo.

SKVĚLÁ PREMIÉRA. I tentokrát hodně pomohl úspěšný debut. Trefil se David Kozlík.

Celková bilance s Mostem v 1. lize

Severočeši se odjakživa řadili k soupeřům, proti nimž se Rebelové trápili. To platilo už v době, kdy se Havlíčkův Brod s Mostem střetával ve 2. lize. Od sezony 2006/07 se oba týmy utkaly 17x, přičemž sedmkrát zvedala ruce nad hlavu parta z Kotliny a ve zbývajících deseti případech byli spokojenější Mostečtí. Zajímavostí je, že oba tábory spolu ještě nezkřížily hole v rámci prestižního play-off první ligy.

Počet odehraných zápasů: 17
Bilance: 5-2-1-9
Výsledky: 5:3, 0:3, 3:4, 1:4, 1:4, 3:2sn, 3:4, 2:1p, 3:4p, 3:2, 2:5, 3:4, 4:2, 1:2, 5:2, 8:1, 3:4
Skóre: 50:51

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner