5. 3. 2012 | Eva Streichsbierová

V úterý se nám končit nechce, hlásí před cestou do Chomutova brankář Opršal

Na havlíčkobrodské hokejisty čeká páté čtvrtfinálové utkání. Do Chomutova pocestují v úterý 6. března za stavu 1:3 na zápasy, což znamená, že v případě neúspěchu pro ně letošní sezona definitivně skončí. Poraženecká nálada však v kádru Rebelů rozhodně nepanuje. „To určitě ne. Jedeme bojovat, chceme sérii vrátit ještě zpátky domů. V úterý se nám končit nechce,“ dušuje se náhradní gólman brodského mužstva Petr Opršal.

Třiadvacetiletý brankář si už letos atmosféru play-off vyzkoušel také na vlastní kůži. V sobotním duelu ho trenéři poslali ve 33. minutě do branky místo Jaroslava Suchana. „Jestli jsem byl nervózní? Vůbec ne. Co vám může kdo udělat, když dostanete gól? Nejde přece o život,“ odpověděl přesně v duchu vizitky o neustále dobře naladěném hokejistovi, která ho doprovází.

Na ledě zůstal až do konce prostředního dějství. A skóre se za tu dobu měnilo pouze na opačně straně, když se dvě minuty před druhým odchodem do kabin trefil Václav Meidl a snížil stav na 3:4. „Za těch sedm minut šla na mě snad jedna střela,“ prozradil Opršal. „Trenér mi řekl, že mě na led posílá z toho důvodu, že si Jarda potřebuje odpočinout. No a o pauze mi pak řekl, že jde zpátky,“ dodal.

Zbytek utkání už tedy potom znovu sledoval jen z pozice náhradníka. „K rozhodčímu se vyjadřovat nebudu, to bych mohl mít problém, tak jenom řeknu, že tentokrát asi byl Chomutov lepší. V pátek jsme je přejeli my a teď zase oni nás. Je velká škoda, že jsme neudrželi vedení 2:0, mohlo to dopadnout jinak,“ zhodnotil krátce čtvrtý čtvrtfinálový duel Suchanův parťák.

A v podstatě ve stejném duchu se neslo také hodnocení brankářské jedničky brodského A-týmu. „Šli jsme do vedení, ale soupeř na nás potom vletěl a dostal se zpátky do zápasu. Ten byl sice pořád otevřený, jenže ve druhé třetině jsme hráli nějaké oslabení a oni nám odskočili. A psychicky byli samozřejmě na koni,“ spustil Suchan.

Ani pro Rebely ale nebylo utkání na začátku poslední dvacetiminutovky ještě úplně ztraceno. „Furt jsme zůstávali ve hře, kluci makali do poslední minuty. Jenže pak nás bylo čím dál míň na ledě, takže zvrat vlastně ani nemohl přijít,“ popisoval dění se smutným úsměvem. „Ale takové je play-off a my určitě nic nevzdáváme,“ přesvědčoval.

Úterní páté čtvrtfinálové utkání začne na chomutovském ledě v 17.30.

Aktuality

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner