5. 3. 2012 | Eva Streichsbierová

V úterý se nám končit nechce, hlásí před cestou do Chomutova brankář Opršal

Na havlíčkobrodské hokejisty čeká páté čtvrtfinálové utkání. Do Chomutova pocestují v úterý 6. března za stavu 1:3 na zápasy, což znamená, že v případě neúspěchu pro ně letošní sezona definitivně skončí. Poraženecká nálada však v kádru Rebelů rozhodně nepanuje. „To určitě ne. Jedeme bojovat, chceme sérii vrátit ještě zpátky domů. V úterý se nám končit nechce,“ dušuje se náhradní gólman brodského mužstva Petr Opršal.

Třiadvacetiletý brankář si už letos atmosféru play-off vyzkoušel také na vlastní kůži. V sobotním duelu ho trenéři poslali ve 33. minutě do branky místo Jaroslava Suchana. „Jestli jsem byl nervózní? Vůbec ne. Co vám může kdo udělat, když dostanete gól? Nejde přece o život,“ odpověděl přesně v duchu vizitky o neustále dobře naladěném hokejistovi, která ho doprovází.

Na ledě zůstal až do konce prostředního dějství. A skóre se za tu dobu měnilo pouze na opačně straně, když se dvě minuty před druhým odchodem do kabin trefil Václav Meidl a snížil stav na 3:4. „Za těch sedm minut šla na mě snad jedna střela,“ prozradil Opršal. „Trenér mi řekl, že mě na led posílá z toho důvodu, že si Jarda potřebuje odpočinout. No a o pauze mi pak řekl, že jde zpátky,“ dodal.

Zbytek utkání už tedy potom znovu sledoval jen z pozice náhradníka. „K rozhodčímu se vyjadřovat nebudu, to bych mohl mít problém, tak jenom řeknu, že tentokrát asi byl Chomutov lepší. V pátek jsme je přejeli my a teď zase oni nás. Je velká škoda, že jsme neudrželi vedení 2:0, mohlo to dopadnout jinak,“ zhodnotil krátce čtvrtý čtvrtfinálový duel Suchanův parťák.

A v podstatě ve stejném duchu se neslo také hodnocení brankářské jedničky brodského A-týmu. „Šli jsme do vedení, ale soupeř na nás potom vletěl a dostal se zpátky do zápasu. Ten byl sice pořád otevřený, jenže ve druhé třetině jsme hráli nějaké oslabení a oni nám odskočili. A psychicky byli samozřejmě na koni,“ spustil Suchan.

Ani pro Rebely ale nebylo utkání na začátku poslední dvacetiminutovky ještě úplně ztraceno. „Furt jsme zůstávali ve hře, kluci makali do poslední minuty. Jenže pak nás bylo čím dál míň na ledě, takže zvrat vlastně ani nemohl přijít,“ popisoval dění se smutným úsměvem. „Ale takové je play-off a my určitě nic nevzdáváme,“ přesvědčoval.

Úterní páté čtvrtfinálové utkání začne na chomutovském ledě v 17.30.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři