5. 3. 2012 | Eva Streichsbierová

V úterý se nám končit nechce, hlásí před cestou do Chomutova brankář Opršal

Na havlíčkobrodské hokejisty čeká páté čtvrtfinálové utkání. Do Chomutova pocestují v úterý 6. března za stavu 1:3 na zápasy, což znamená, že v případě neúspěchu pro ně letošní sezona definitivně skončí. Poraženecká nálada však v kádru Rebelů rozhodně nepanuje. „To určitě ne. Jedeme bojovat, chceme sérii vrátit ještě zpátky domů. V úterý se nám končit nechce,“ dušuje se náhradní gólman brodského mužstva Petr Opršal.

Třiadvacetiletý brankář si už letos atmosféru play-off vyzkoušel také na vlastní kůži. V sobotním duelu ho trenéři poslali ve 33. minutě do branky místo Jaroslava Suchana. „Jestli jsem byl nervózní? Vůbec ne. Co vám může kdo udělat, když dostanete gól? Nejde přece o život,“ odpověděl přesně v duchu vizitky o neustále dobře naladěném hokejistovi, která ho doprovází.

Na ledě zůstal až do konce prostředního dějství. A skóre se za tu dobu měnilo pouze na opačně straně, když se dvě minuty před druhým odchodem do kabin trefil Václav Meidl a snížil stav na 3:4. „Za těch sedm minut šla na mě snad jedna střela,“ prozradil Opršal. „Trenér mi řekl, že mě na led posílá z toho důvodu, že si Jarda potřebuje odpočinout. No a o pauze mi pak řekl, že jde zpátky,“ dodal.

Zbytek utkání už tedy potom znovu sledoval jen z pozice náhradníka. „K rozhodčímu se vyjadřovat nebudu, to bych mohl mít problém, tak jenom řeknu, že tentokrát asi byl Chomutov lepší. V pátek jsme je přejeli my a teď zase oni nás. Je velká škoda, že jsme neudrželi vedení 2:0, mohlo to dopadnout jinak,“ zhodnotil krátce čtvrtý čtvrtfinálový duel Suchanův parťák.

A v podstatě ve stejném duchu se neslo také hodnocení brankářské jedničky brodského A-týmu. „Šli jsme do vedení, ale soupeř na nás potom vletěl a dostal se zpátky do zápasu. Ten byl sice pořád otevřený, jenže ve druhé třetině jsme hráli nějaké oslabení a oni nám odskočili. A psychicky byli samozřejmě na koni,“ spustil Suchan.

Ani pro Rebely ale nebylo utkání na začátku poslední dvacetiminutovky ještě úplně ztraceno. „Furt jsme zůstávali ve hře, kluci makali do poslední minuty. Jenže pak nás bylo čím dál míň na ledě, takže zvrat vlastně ani nemohl přijít,“ popisoval dění se smutným úsměvem. „Ale takové je play-off a my určitě nic nevzdáváme,“ přesvědčoval.

Úterní páté čtvrtfinálové utkání začne na chomutovském ledě v 17.30.

Aktuality

Napsali o nás

Středa 3. května 9:54 | Nové vedení hokejového Brodu: Cítíme to tak, že si nás lidé vyžádali, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 3. května 9:49 | Havlíčkův Brod na prahu nové éry. Klub povedou dvě tamější ikony, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Nové vedení klubu

V pátek 28. dubna se v prostorách Klubu Oko konala valná hromada spolku BK Havlíčkův Brod, z.s. Členové zvolili nový výkonný výbor i novou dozorčí radu. Předsedou klubu se stal Miroslav Třetina, místopředsedou pak Lukáš Endál. Do čela dozorčí rady byl zvolen Jan Lobo. Zjistěte více v článku na našem webu.

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner