3. 8. 2012 | Ladislav Vácha

Vítěznou premiéru má za sebou i starší dorost, doma přesvědčivě zdolal Třebíč

První zápasovou prověrku za sebou mají už i starší dorostenci, kteří si k přátelskému duelu pozvali do Kotliny krajského rivala ze Třebíče. Do utkání vstupovali jako favorit, protože Horáci nepatří mezi extraligové účastníky. A papírové předpoklady naplnily do puntíku, když s novými tvářemi v sestavě vyhráli přesvědčivě 6:0. Vysoký triumf dirigoval útočník Filip Nováček, (na snímku vpravo), který se trefit do černého dvakrát. (Foto: Josef Plechatý, hcdukla.cz)

1. třetina: Mladí Rebelové získali dvoubrankové vedení

V úvodní dvacetiminutovce začali o poznání lépe mladí Rebelové, kteří se už ve 2. minutě ujali vedení po přesné trefě Filipa Nováčka. Netrvalo dlouho a svěřenci kouče Cachnína se radovali podruhé, když se po Davidu Krajhanzlovi dostal ke kotouči Michal Přibyl - 2:0. Rozhodčí měli výrazně usnadněnou práci tím, že se hrálo velmi disciplinovaně a první dvouminutový trest udělili až v 10. minutě, kdy putoval na lavici hanby třebíčský obránce Hort. Havlíčkův Brod tak měl k dispozici první přesilovku, ale využít ji nedokázal. Stejná výhoda se nabídla hostům na konci 15. minuty, když se proti hokejovým pravidlům provinil útočník Polák, ale gólový efekt se ani tentokrát nedostavil.

2. třetina: Domácí upevnili svůj náskok

V prostřední části se ocitl ve vyložené šanci domácí kapitán Ludvík, který v přečíslení 2 na 1 vzal zodpovědnost na svá bedra a z prostoru kruhů vypálil do gólmanových betonů. Třebíč mohla odpovědět v přesilové hře 5 na 3, když byli krátce po sobě vyloučeni Vala s Nováčkem. Vytvořila si sice značný tlak a hýřila střeleckou aktivitou, ale na překonání havlíčkobrodské defenzivy to znovu nestačilo. V dobré palebné pozici se potom objevil brodský forvard Semrád, ale nedokázal vyprodukovat střelu, jež by měla gólové parametry.

Zhruba v půlce zápasu předvedl při obranné činnosti ostrý faul Vala a opět zamířil na lavici hanby. Brzy se však hrálo 4 na 4 a Horáci byli velmi blízko vyrovnání, ale Jirák, jenž byl předtím v samostatném úniku faulován, neproměnil trestné střílení, když pálil doprostřed brány. V závěru 2. třetiny předvedl krásné sólo Mozr, ale další branku Rebelů nevstřelil. Zanedlouho však přeci jen udeřilo, když vedení domácího týmu navýšil hezkou střelou zblízka Matias Mäki.

3. třetina: Havlíčkobrodská družina zpečetila hladký triumf

Také v závěrečném dějství dirigovali hru mladí Rebelové a ve 43. minutě znovu oslavovali přesný zásah, když Michal Semrád zblízka trefil brankáře Svobodu a pohotovou dorážkou se blýskl osamocený Lukáš Vavřička. Hra se ve zbývajících minutách hodně přiostřila a rozhodčí posílali za katr jednoho hokejistu za druhým. I přesto, že hra byla už hodně rozkouskovaná, urodily se ještě dvě branky. V čase 58:31 se zapsal podruhé do střelecké listiny Filip Nováček a v poslední minutě přátelského duelu uzavřel gólový účet Štěpán Mozr. Havlíčkův Brod tak vyhrál jednoznačně v derby Vysočiny nad Třebíčí 6:0.

přát.. kolo, pátek 3.8.2012 od
6:0
(2:0, 1:0, 3:0)
Havl. Brod - Třebíč

Branky a nahrávky: 2. Nováček, 10. Přibyl (Krajhanzl), 40. Mäki, 43. Vavřička (Semrád), 59. Nováček (Mäki, Málek), 60. Mozr (Málek, Polák). Rozhodčí: Jan Kubár. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: -. Průběh utkání: 6:0.

Vaněček (Č. Novák) - Vala, Ficek, Cívka, Klofáč, M. Bancíř, Brázda - Mendl, Hlídek, Ludvík (C), Krajhanzl, Nováček, Mäki, Málek, Polák, Mozr, Semrád, Přibyl, Svatuška, Vavřička.