6. 10. 2019 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Za tři body jsme rádi, ale náš výkon nebyl ideální, ví Luboš Voříšek

Splnili povinnost a získali v domácím prostředí proti Opavě všechny tři body. Výkon Bruslařů však měl k ideálu daleko, předposlední tým tabulky zdolali těsně 3:2. Navíc to byly nervy až do závěrečné sirény, protože Slezané sahali po vyrovnání, ve kterém jim při své premiéře v brodském dresu zabránil skvělými zákroky mladý brankář Martin Altrichter. O vítězný gól se postaral Luboš Voříšek. „Bylo to jen o gól, soupeř si tak ve třetí třetině vynutil nápor a sahal po vyrovnání, Zaplaťpánbůh jsme to udrželi. Tři body jsou tak určitě důležité a super, ale náš výkon nebyl ideální,“ přiznává zkušený útočník.

Luboši, jak hodnotíš vítězný zápas s Opavou?
Určitě jsme rádi za tři body, ale náš výkon nebyl ideální. Přijela sem Opava, které se v poslední době moc nedaří, takže se dá říct, že pro nás to byly povinné tři body. Myslím si, že o obrazu utkání rozhodl už jeho začátek. Nedali jsme góly a nedostali jsme se do žádného vyššího vedení. Soupeře podržel gólman. Dvě třetiny jsme měli tlak, určitě jsme z toho měli vytěžit víc. Bylo to jen o gól, soupeř si tak ve třetí třetině vynutil nápor a sahal po vyrovnání, Zaplaťpánbůh jsme to udrželi. Tři body jsou tak určitě důležité a super, ale náš výkon nebyl ideální.

V čem byla podle tebe Opava nejvíce nepříjemná?
Jak jsem říkal, nepovedlo se nám na začátku utkání dát víc gólů, i když si myslím, že nějaké šance jsme na to měli. Opava hrála systém hodně do obrany a držela střední pásmo. To znamená, že my jsme zbytečně ztráceli puky na soupeřově modré čáře. Těžko jsme se k nim dostávali. To byla věc, co nás brzdila.

Opava má ve svém kádru pár hráčů, kteří mají i prvoligové zkušenosti. Bylo to na ledě znát?
Určitě jo. Celkově si myslím, že naše moravská skupina je kvalitní. Každý tým má ve svém středu nějaké zkušené hráče, kteří už něco prošli. Samozřejmě o nich víme a snažíme se je hlídat.

Ve středu máme volno, pak nás čeká dvojzápas v Novém Jičíně a v Kopřivnici. Je to pro nás nová zkušenost, odehrát dva zápasy ve dvou dnech, i když se o téhle variantě uvažovalo už i v minulé sezoně. Jak to vnímáš?
Pro nás je to samozřejmě dobré, protože ušetříme cestu a nemusíme tam jet během pár dnů dvakrát. Přes týden tak navíc máme víc času něco nového natrénovat. Pak nás čeká dvojzápas, který bude určitě těžký a důležitý. Když už tam pojedeme na dva dny, budeme tam spát a podřídíme tomu celkem dost, tak tam určitě nepojedeme na výlet a chceme si přivézt body. V pátek chodí navíc většina kluků do práce, takže to asi není na druholigové poměry z tohoto pohledu úplně ideální. Na druhou stranu tam budeme s klukama pohromadě, určitě bude i nějaká sranda mimo hokej.

Bylo dost stížností na led. V čem to bylo tak špatné?
S ledem tady byly během týdne nějaké problémy. Myslím si, že to asi ještě není úplně ideálně namražené, jak to bylo předtím. Mě to ale moc nevadilo. Led je pro oba týmy stejný, na tohle se asi nedá nějak vymlouvat.

Byl jsi u dvou gólových momentů. Nejdříve jsi přihrál na druhou branku Kryštofu Kulhánkovi a pak ses sám postaral o vítěznou trefu. Jak jsi viděl obě situace?
Při té první jsem v přesilovce zatáhl puk do pásma a postavili jsme se do přesilovkového vzorce. Přihrál jsem Kulhošovi a ten to prostřelil. Při gólové situaci mi potom skvěle přihrál Kuba Matušík. Byla to už moje několikátá střela, měl jsem jich hodně a nedařilo se mi to prostřelit. Jsem rád, že to tam nakonec padlo a ukázalo se to jako vítězný gól.

Je to pro tebe o to cennější, že to byl nakonec právě vítězný gól?
Každý hráč je za gól rád. Samozřejmě jsem hlavně rád za vítězství. Že to zrovna takhle vyšlo, je něco navíc. Nějak to ale neřeším. Nejdůležitější je to, že jsme získali tři body. Že jsem dal vítězný gól, to je pro mě takový bonus.

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu