4. 10. 2019 | Tomáš Sochor

Bruslaři vyhlížejí dalšího soupeře! Síly změří s Opavou

Havlíčkobrodské hokejisty čeká další zápas. V sobotu 5. října od 17:00 vyzvou na ledě Kotliny Opavu. Minulou sezonu spolu odehráli velice vyrovnaná utkání. V prvním se po samostatných nájezdech radoval Slezan, v tom druhém těsně zvítězili Bruslaři. Přijďte se podívat, kdo bude šťastnější nyní.

HC Slezan Opava

Založení klubu: 1945
Stadion: Zimní stadion města Opavy (kapacita 5 500 míst)

28:17 skóre 21:29
8:1 (Nový Jičín, doma) nejvyšší výhra 8:4 (Žďár nad Sázavou, doma)
3:6 (Hodonín, doma) nejvyšší porážka 1:8 (Šumperk, venku)
Patrik Přidal – 11 bodů (5+6) nejproduktivnější hráč Bohumil Herman – 7 bodů (2+5), Vlastimil Malina – 7 bodů (3+4)
Patrik Přidal, Miroslav Třetina – 5 gólů nejlepší střelec Vlastimil Malina, Tomáš Rousek – 3 góly
Tomáš Semrád – 7 asistencí nejlepší nahrávač Jan Štindl, Bohumil Herman – 5 asistencí
Tomáš Semrád – 10 bodů (3+7) nejproduktivnější obránce Jan Štindl – 6 bodů (1+5)
Martin Holík 2,73 (6 zápasů)
Martin Nedvěd 0 (1 zápas)
průměr inkasovaných gólů na zápas Matyáš Daňa 4,72 (6 zápasů)

Opava – Valašské Meziříčí 3:5

Opava v přípravě sehrála deset utkání – tři z nich v rámci Slezského poháru. Slezanu se v sezoně zatím moc nedaří. Se šesti body jsou třetí od konce. Z venkovních zápasů si zatím neodvezli jediný bod. Naopak domácí utkání jim vycházejí lépe. Před svými fanoušky porazili Kopřivnici a Žďár nad Sázavou. Jen těsně pak neuhájili vlastní led před Valašským Meziříčím.

Změny v kádru

Slezan hned po skončení minulé sezony opustil trenér Martin Janeček, který zamířil za postupovými ambicemi do Šumperku. Místo něho roli lodivoda převzal Pavel Zdráhal. Bývalý extraligový hokejista, který za svou kariéru odehrál i dvacet jedna utkání právě za Opavu, s trénováním dospělého hokeje moc zkušeností nemá.

Do Šumperku spolu s Janečkem odešli i brankář Michal Wanecki a útočníci Daniel Spratek a Tadeáš Jaroš. Do pozice jedničky na postu gólmana se tak posunul Matyáš Daňa. Záda mu bude krýt nově příchozí René Svoboda. Na měsíční výpomoci se se Slezanem domluvil útočník Vojtěch Tomi. Hráč s extraligovými zkušenostmi si pravděpodobně hledá zahraniční angažmá. Defenzivu po odchodu Petra Krejčího a Davida Chujace vyztuží Jakub Peslar, David Zdeněk a Dominik Ficek.

Nový trenér Opavy Pavel Zdráhal
Zdroj: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Kompletní soupiska Opavy

Bruslaři nestačili na Hodonín

Do bitvy dvou týmů z čela tabulky vstoupili lépe Bruslaři zásluhou Ladislava Pospíchala. Drtiči ale ještě v první třetině vyrovnali. Zápas se rozhodoval v periodě druhé. V ní totiž domácí vstřelili tři branky. Do poslední části si tak nesli pohodlný náskok, který ještě jedním gólem navýšili. Havlíčkobrodští hokejisté ještě zabojovali a dvakrát trefili zařízení. Hodonín si už ale vítězství vzít nenechal.

znak týmu 6 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 9. Gabrhelík (Charvát, Jurča), 29. Janás (Miklík), 37. Balán (Miklík, Čermák), 39. Miklík (Balán, Komínek), 46. Finsterle (Komínek), 55. Matula (Komínek) – 5. Pospíchal (Přidal, Semrád), 52. Třetina (Holenda, Kuchta), 59. Matušík (Holenda, Benák). Rozhodčí: Slavka – Kleprlík, Komínek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 32:,4 (13:11, 9:11, 10:12). Třetiny: 1:1, 3:0, 2:2. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.

SHK Hodonín: Kubáň (Hlaváč) – Věžník, Sedláček, Ševčík, Gabrhelík, Slabý, Čermák, Miklík (A) – Balán, Jurča (C), Bulín, Leška, Krejčí, Komínek, Pröschl, Charvát (A), Finsterle, Hložánek, Matula, Janás, Polák

BK Havlíčkův Brod: Holík (49. Nedvěd) – Benák, Pospíchal, Vala, Kulhánek, Semrád, Kliment, Vála – Cachnín, Holenda, Mikeš, Matušík, Voříšek (A), Plachý, Přidal, Kadlec, Třetina (C), Kuchta, Juráň

Bruslaři poprvé ztratili všechny tři body

Opava doma poprvé padla

Slezan přivítal na domácím hřišti Valašské Meziříčí. Opavě se zatím doma dařilo. To potvrzovala i v tomto utkání výbornou hrou. Paradoxně to byli hosté, kteří se ve čtvrté minutě ujali vedení. To posléze navýšili na dvě branky a do konce utkání ho už nepustili. Domácí i přes nepříznivý stav hýřili aktivitou a vytvářeli si spoustu šancí. Na každý jejich gól ale Valaši dokázali odpovědět a Opava tak poprvé v této sezoně okusila porážky na domácím ledě.

znak týmu 3 – 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 217. Malina (Cihlář, Štindl), 42. Tomi (Herman, Malina), 53. Kovařík – 4. Martiník (Kuchařík, Ondračka), 8. Seidler (Dvořák, Vaněk), 25. Pořický (Klímek, Klímek), 44. Seidler (Dvořák, Ďurkáč), 45. Ondračka (Klímek, Pořický). Rozhodčí: Šutara – Hranoš, Bartoň. Vyloučení: 3:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:2, 0:1, 2:2. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5.

HC Slezan Opava: Daňa (od 45. Lamla) – Chalupa (A), Ficek, Ševěček, Šindelář, Zdeněk, Štindl, Peslar, Zouhar – Kadula, Peterka, Malina, Kovařík, Šmíd, Cihlář, Wolf (A), Tomi, Černý (C), Herman, Hendrych

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Sachr) – Weintritt, Běhal, Báchor, Holiš, Ďurkač, Žák, Ondračka – Dvořák (C), Daněk (A), Vávra, Seidler, Vaněk, Andris, Pořický, Kuchařík, Smrčka, Paťava, Martiník (A), Romančík, Klímek

Slezan nestačil na Bobry
Zdroj: Petr Widenka, hcslezan.cz

Bruslaři otočili zápas s Opavou

Poslední měření sil moc branek nenabídlo. Opanovali ho totiž brankáři obou týmů. V utkání byli aktivnější domácí. Jako první však na začátku druhé třetiny udeřil Slezan. Bruslaři nezpanikařili a nadále hráli svojí hru. Těsně před půlkou zápasu vyrovnal Tomáš Chlubna. Ve třetí periodě zajistil vítězství Havlíčkova Brodu Petr Kuchta. Opava zkoušela ještě vyrovnat při hře v šesti, další gól už ale nepadl.

znak týmu 2 – 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 27. Chlubna (Semrád, Kuchta), 43. Kuchta (Semrád, Chlubna) – 22. Rousek (Šindelář, Spratek). Rozhodčí: Daniel Reich – Martin Klouda, Ondřej Bohuněk. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 46:20 (16:8, 20:6, 10:6). Třetiny: 0:0, 1:1, 1:2. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Nepokoj, Semrád, Kulhánek, Vala, Kopic – Michálek, Třetina (C), Přidal – Beneš, Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Ludvík

HC Slezan Opava: Daňa (Wanecki) – Fědor, Zouhar, Šindelář (A), Chujac, Štindl, Vilinskij – Jaroš, Rousek, Zelenkov, Bjurkland, Spratek, Wolf (A), Hartmann, Peterka, Černý (C), Malina, Hendrych

Opavu držel vynikající Matyáš Daňa

… přípravné utkání Opavy s Novým Jičínem skončilo remízou? Po páté sérii nájezdů bylo skóre stále nerozhodné, a týmy se tak domluvily, že zápas skončí smírně.

… při posledním měření sil si opavský brankář Matyáš Daňa připsal čtyřicet čtyři úspěšných zákroků?

… nejlepším Bruslařem v tabulce pravdy je Michal Kliment (+7)? Přitom si zatím sám připsal pouze dva body.