15. 6. 2020 | Ladislav Vácha

Zvěřina: Chci se dostat do týmu a zahrát si 2. ligu! Těší se na kámoše

Už přes měsíc se havlíčkobrodští hokejisté poctivě připravují na nový soutěžní ročník. Nechybí mezi nimi ani dvacetiletý obránce Pavel Zvěřina, který působil v minulých sezonách v barvách jihlavské Dukly a Světlé nad Sázavou. V Kotlině už hrál během mládežnických let, naposledy v období 2016/2017, kdy oblékal dres staršího dorostu. „Hlavně bych se chtěl dostat do týmu a zahrát si druhou ligu. Také bych chtěl nabrat nějaké další zkušenosti. Snad to vyjde,“ přeje si usměvavý zadák.

Zvíře, jsi jednou z nových tváří v kádru Bruslařů. Jak se zrodil tvůj příchod do Kotliny?
Můj příchod do Kotliny se zrodil tak, že mi volal pan trenér Cachnín, jestli bych nechtěl přijít do Brodu. Už v minulé sezoně jsem se měl ukázat na pár trénincích, ale to bohužel kvůli koronaviru nevyšlo. Poté mi napsal pan Kozlík, jestli bych nechtěl přijít do Brodu. Nechal mi měsíc na rozmyšlenou a já jsem mu pak napsal, že to sem půjdu zkusit.

Po odchodu z mládeže Havlíčkova Brodu jsi zakotvil ve starším dorostu a juniorce Jihlavy. Jak na působení v Dukle vzpomínáš?
Na působení v Dukle vzpomínám dobře, hlavně na dorost. Byla to dobrá sezona, vybojovali jsme i postup do play off. Bylo to super. V té juniorce už to nebylo takové a ve druhé sezoně jsem už odcházel z jihlavské juniorky do Světlé nad Sázavou.

Minulou sezonu jsi strávil ve Světlé nad Sázavou, kde jsi vedle juniorky dostával i dost prostoru v A-týmu. Zahrál sis třeba po boku bratrů Včelových i dalších zkušených mazáků. Jak velká to pro tebe byla zkušenost?
Určitě to byla dobrá zkušenost, měl jsem hlavně dobré zápasové vytížení. Když jsem hrál za juniorku i za áčko, tak jsem v jednom týdnu odehrál i čtyři zápasy. To bylo pro mě ideální, abych se pořádně vyhrál.

Obránce Pavel Zvěřina při výběhu

Suchá část letní přípravy není mezi hokejisty moc oblíbená. Jak ji ty osobně snášíš?
Já ji snáším dobře, letní příprava mě docela baví.

A-mužstvo se připravuje společně s juniorkou. Jak ti vyhovují tréninky pod vedením trenérů Richarda Cachnína a Miroslava Dubna?
Jo, jsou super. První tréninky byly hodně zaměřené na kondici, teď už se dost objevuje i hra, takže je to super.

Zatrénoval sis i pod taktovkou nového trenéra A-mužstva Michala Konečného. Jak se ti jeho tréninky líbily?
Jo, bylo to dobré. Na koupališti jsme měli v písku i odrazovku, to mě dost bavilo.

Co ti zatím přišlo v letní přípravě úplně nejtěžší a co tě naopak zatím nejvíc bavilo?
Baví mě hra, ale překvapivě i nějaké běhy. Asi nejtěžší mi zatím přišlo cvičení v tělocvičně na koberečcích pod vedením pana Dubna. To bylo těžké.

Pavel Zvěřina ve skupince po boku Tomáše Cejpka (vlevo) a Josefa Váchy

Jak ses těšil na kamarády, s nimiž jsi nastupoval už v havlíčkobrodské mládeži?
Těšil jsem se na ně hodně. Scházeli jsme se už v minulých sezonách, kdy jsem hrál za Jihlavu a Světlou nad Sázavou. Občas jsem jezdil za nimi do Brodu a vždycky jsme si dobře pokecali.

Jak se těšíš třeba i na to, že by sis v příští sezoně mohl zahrát i s takovou velkou osobností, jako je dlouholetý kapitán Míra Třetina?
Moc se na to těším. Doufám, že od něj načerpám i nějaké nové zkušenosti.

Jaké cíle, ať už osobní nebo týmové, si kladeš do další sezony?
Hlavně bych se chtěl dostat do týmu a zahrát si druhou ligu. Také bych chtěl nabrat nějaké další zkušenosti. Snad to vyjde.

Talentovaný bek (vlevo) při náročných přebězích Na Losích

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu