BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Pelhřimov - Havl. Brod 6:7sn - Brod znovu ztratil vedení o 4 góly, v Pelhřimově vyhrál po nájezdech
Brod znovu ztratil vedení o 4 góly, v Pelhřimově vyhrál po nájezdech

Brod znovu ztratil vedení o 4 góly, v Pelhřimově vyhrál po nájezdech

21.01.2017 | Ladislav Vácha, Pavel Blažek

Bruslaři vedli i v dalším derby Vysočiny na ledě soupeře už o čtyři góly, ale komfortní náskok po porážce ve Žďáru nad Sázavou prohospodařili i v Pelhřimově. Lední Medvědi fantastickou stíhací jízdu dotáhli do konce v 51. minutě a za nerozhodného stavu 6:6 šla divoká přestřelka do prodloužení. O vítězi nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž ukořistili bonusový bod hosté. Za Havlíčkův Brod se dvakrát trefili Miroslav Třetina, jenž vystřelil svému týmu druhý bod v penaltové loterii, a Patrik Přidal, po jednom přesném zásahu si připsali David kozlík, Lukáš Endál a David Michálek.

 
28.kolo, sobota 21.1.2017
HC Lední Medvědi Pelhřimov
HC Lední Medvědi Pelhřimov - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
6:7sn
(2:4, 2:2, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Martin Hadrava (Marek Hadrava), 17. Kopic (Plachý, Votápek), 36. Plachý (TS), 37. Siřiště (Wasserbauer, Hájek), 46. Martin Hadrava (Marek Hadrava, F. Kasalý), 51. Bezděk (Votápek) – 3. Kozlík (Voříšek, Kulhánek), 12. Třetina (Přidal, T. Semrád), 14. Přidal (Navrátil, Třetina), 15. Přidal (Třetina, T. Semrád), 25. Endál (Třetina, Přidal), 36. Michálek (Kozlík, Voříšek), rozh. náj. Třetina. Rozhodčí: Battěk – Marek, Ovsík. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 650. Střely na branku: 43:40. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:6, 6:6, 6:7sn.

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Černý (Urban) – Kubát, Port, D. Kasalý, Jelínek, Hájek, Adam, Wasserbauer – Marek Hadrava, Martin Hadrava, Votápek, F. Kasalý, Kopic, Plachý, Bezděk, Siřiště, Doležal, Všetečka

BK Havlíčkův Brod: Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben, Lacina, Kulhánek, Vala – Přidal, Třetina, Endál, Voříšek, Kozlík, Michálek, Chlubna, Ludvík, Navrátil, Nguyen, Kuchta, Beneš

 

Souboj regionálních rivalů začal pěkně od podlahy již ve 3. minutě – Martin Hadrava zavezl puk do pásma a střelou přes obránce překvapil Nováka v hostující brance. Vedení Ledním Medvědům ale vydrželo pouhých 13 vteřin. V závaru před Černým se nejlépe zorientoval David Kozlík a bylo vyrovnáno. Hosty tato branka nakopla a stále více se tlačili do zakončení. Zpočátku domácí obrana těmto atakům odolávala, ale pouze do 12. minuty – Přidal v úniku dva na jednoho našel Miroslava Třetinu a oblíbenec hostujících fanoušků převrátil vývoj duelu na stranu Havlíčkova Brodu. Byl to ale Patrik Přidal, který ve dvojnásobné přesilovce dodal svému týmu klid. Hostující útočník se v této početní výhodě dvakrát prosadil a hosté v 15. minutě tedy vedli již o tři branky. Naději domácím barvám ale v 17. minutě vykřesal Miroslav Kopic, jenž zužitkoval přesný pas Plachého a trefil se mimo dosah Nováka.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, kteří se snažili vsítit kontaktní branku. Hra se ale rychle vyrovnala a po chvíli opět měli ze hry více hosté. Ve 25. minutě si Lukáš Endál připsal šťastnou branku, když se puk za záda domácího brankáře dostal odrazem o výstroj havlíčkobrodského útočníka. V dalším průběhu hry se několikrát vyznamenali oba brankáři, kteří si připsali několik těžkých zákroků. Na další změnu stavu utkání se čekalo do 36. minuty – David Michálek využil přesný pas zpoza brány a s domácími to v tu chvíli vypadalo velmi bledě. Ještě v téže minutě byl ale zahákován Tomáš Plachý, který následně proměnil trestné střílení mezi betony brankáře Nováka. Lední Medvědi zvýšili tempo a vyplatilo se. Ve 37. minutě tečoval Lukáš Siřiště nahození Wasserbauera a utkání opět dostalo náboj. Hosté ale vzápětí mohli odskočit díky dvouminutové dvojnásobné přesilovce, domácí obrana a především brankář Černý ovšem udrželi všechny hostující střelce na uzdě.

Ve třetí třetině byl jasný cíl domácích hráčů – pokusit se zvrátit nepříznivý vývoj utkání. Zpočátku se útočné snahy tříštily o dobře organizované šiky hostů, avšak ve 46. minutě přišel závar před hostující brankou, po kterém se radoval Martin Hadrava. To Lední Medvědy řádně nakoplo a v 51. minutě domácí tým vyrovnal – Libor Bezděk si zajel mezi kruhy a dobře umístěnou střelou poslal skóre do parity. Oba celky se následně střídaly v útočných výpadech, oba brankáři ale drželi své celky nad vodou. Zvlášť Martin Černý několikrát předvedl své kvality. Rozhodnutí v šedesáti minutách nepadlo, následovalo pětiminutové prodloužení.

V prodloužení hraném tři na tři si oba celky vytvořily několik šancí, více ze hry ale měli hosté, kteří v poslední minutě už zvedali ruce, puk se ale po zásahu obrany Ledních Medvědů za brankovou čáru nedostal.

V penaltové loterii nejprve neuspěli Lukáš Endál a Martin Hadrava. Následovala nucená přestávka díky dýmu z pyrotechniky, kterou použili hostující fanoušci. Po několika mrazivých minutách se pokračovalo a postupně neuspěli Třetina s Ludvíkem, na domácí straně Plachý s Bezděkem. Čtvrtou sérii začal neúspěšný Adam, následně rozhodl Miroslav Třetina. Pelhřimov doma podlehl Havlíčkovu Brodu 6:7 po samostatných nájezdech.

Ohlasy trenérů

Roman Kaňkovský (BK Havlíčkův Brod): Před chvílí jsem to říkal hráčům v kabině. Myslím si, že takhle ztratit druhé utkání v rozmezí nějakých tří týdnů je trestuhodné. V tréninku se hodně zaměříme na obrannou činnost, abychom nedělali takové chyby, jaké děláme teď. S takovým přístupem se v play-off hrát nedá.

 
Zápasy v sezóně
přát. | Pelhřimov - Havl. Brod | 2:4
přát. | Havl. Brod - Pelhřimov | 10:3
1.kolo | Havl. Brod - Pelhřimov | 2:1sn
10.kolo | Pelhřimov - Havl. Brod | 4:6
19.kolo | Havl. Brod - Pelhřimov | 5:1
28.kolo | Pelhřimov - Havl. Brod | 6:7sn
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv