20. 1. 2017 | Ladislav Vácha

Broďáky čeká derby v Pelhřimově. Zkrotí Medvědy i počtvrté?

Bruslaře čeká při volnějším programu po týdenní přestávce další soutěžní zápas. V sobotu 21. ledna v 18:00 vyjedou k derby Vysočiny na ledě Pelhřimova, který v poslední době sužuje nepříjemná marodka. Partě z Kotliny se v této sezoně proti Ledním Medvědům daří, vyhrála všechny tři dosavadní vzájemné bitvy, přičemž ztratila jen jeden bodík. Družina pod trenérskou taktovkou Romana Kaňkovského ale rozhodně nesmí nic podcenit, vždyť Pelhřimov je hned za ní druhý v počtu nastřílených branek a v regionálních střetnutích má vždy pořádnou motivaci. Brodští fanoušci pořádají na utkání autobusový výjezd, proto neváhejte a vydejte se naše hokejisty v dalším důležitém klání podpořit svými hlasivkami!

HC Lední Medvědi Pelhřimov

Založení klubu: 1932
Stadion: Zimní stadion Pelhřimov (kapacita 2 660 míst)
Klubové barvy: červená, bílá
Webové stránky klubu: hokejpelhrimov.cz
Umístění v poslední sezóně: 13. místo po ZČ
Trenér: Jan Dvořák

Sestava z posledního utkání: Černý (Urban) – Kubát, Port, D. Kasalý , Kalenda, Jelínek, Adam, Hájek, Marek Hadrava, Martin Hadrava, Votápek, Siřiště, Kopic, Kulík
__________________________________________________________________________________

HC Lední Medvědi Pelhřimov x BK Havlíčkův Brod

12-0-3-12 bilance 17-2-2-6
7., 39 bodů umístění 1., 57 bodů
121:132 skóre 129:74
11:1 (J. Hradec, venku) nejvyšší výhra 8:0 (Tábor, doma)
0:8 (Nymburk, venku) nejvyšší prohra 5:8 (Tábor, venku)
Tomáš Plachý – 42 bodů (19+23) nejproduktivnější hráč Lukáš Endál – 55 bodů (23+32)
Tomáš Plachý
Miroslav Kopic – 19 gólů
nejlepší střelec Lukáš Endál – 23 gólů
Martin Vysloužil – 28 asistencí nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 40 asistencí
Richard Adam – 14 bodů (3+11) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 32 bodů (9+23)
Christopher Groh 4,00 (18 zápasů)
Martin Černý 5,65 (14 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,54 (19 zápasů)
Michael Panec 3,48 (12 zápasů)
Písek – Pelhřimov 6:5p
David Servis – Pelhřimov 4:8
Pelhřimov – J. Hradec 8:4
Kolín – Pelhřimov 9:4
Pelhřimov – Tábor 0:6

Pelhřimov neprožil v minulé sezoně vůbec dobré období. Z úvodních třinácti kol vybojoval jen deset bodů, když ho trápil především vysoký počet obdržených branek. Hned v prvním zápasu schytali Lední Medvědi potupnou jedenáctku v Klášterci nad Ohří a desítku si přivezli z derby Vysočiny na ledě Žďáru nad Sázavou. Potom sice přišlo velké zlepšení a souboru z Vysočiny se začalo dařit, jenže posledních šest utkání základní části Medvědi ani nedohráli. Tým totiž zasáhla epidemie příušnic, kvůli níž byly všechny zbývající duely Medvědů zkontumovány poměrem 0:5. Výsledkem tak byl pád až na 13. místo tabulky západní skupiny.

Kouč Jan Dvořák nasadil v probíhající sezoně do brankoviště dva gólmany. Nejvíce toho odchytal Američan Christopher Groh, ale v poslední době je jednoznačnou jedničkou Martin Černý. Z obranných řad na sebe strhává pozornost největší podporovou ofenzivy nejproduktivnější bek Richard Adam (3+11) a výtečně si vede i Vladimír Port (6+6). Stejně bodů nastřádal Dominik Kasalý (3+9), jen o bodík méně má na kontě bývalý Rebel a současný kapitán mužstva Jiří Kubát (3+8). Kanadskému bodování Ledních Medvědů vládne další bývalý brodský hráč Tomáš Plachý (19+23), jenž je společně s Miroslavem Kopicem (19+17) i nejlepším střelcem. Nejvíce gólových nahrávek vykouzlil pro své spoluhráče Martin Vysloužil (8+28), skvěle si počíná i trio Martin Hadrava (15+16) - Libor Bezděk (14+9) - Petr Votápek (9+11).

Pelhřimov nezačal novou sezonu vůbec špatně, z úvodních deseti kol při poměrně těžkém losu čtyřikrát vyhrál a dvakrát ukořistil cenný bod, když v úvodním kole oloupil venku Havlíčkův Brod po prohře 1:2 po samostatných nájezdech a po penaltovém rozstřelu podlehl doma i Moravským Budějovicím. Medvědi zároveň povinně vyhráli proti papírovým outsiderům, David Servisu a Jindřichovu Hradci, nečekaně porazili Žďár nad Sázavou (venku 5:2) a doma si senzačně vyšlápli po výsledku 2:1 na Tábor. Nejlepší období prožili pelhřimovští hokejisté od 13. do 17. kola, kdy vyhráli pětkrát za sebou za plný bodový zisk. V poslední době už se jim tolik nedaří, a to hlavně vinou rozsáhlé marodky, jež vyřadila ze hry opory a stálice týmu. Zástupci klubu tak požádali Tábor o odložení minulého zápasu, ale Jihočeši jim nevyšli vstříc a zvítězili 6:0.

Soupiska Medvědů

Neváhejte a pojeďte Broďáky podpořit! Fanoušci pořádají výjezd

Svěřenci kouče Romana Kaňkovského budou znovu potřebovat cítit v zádech mohutnou podporu svých skvělých příznivců, kteří si derby Vysočiny nenechají ujít a v doupěti Ledních Medvědů znovu poženou své miláčky vpřed. Do Pelhřimova pořádají autobusový výjezd, proto si nenechte parádní bitvu ujít a pojeďte s nimi, ať můžeme našim hokejistům vytvořit bouřlivou atmosféru!

Další informace k výjezdu

Tábor neodložil oslabeným Medvědům zápas a nadělil jim kanára

Nemocemi a zraněními oslabený Pelhřimov požádal Tábor, zda by nemohl vzájemný zápas odložit. Kohouti však odmítli a ze zasněžené Vysočiny si domů odvezli všechny tři body za vysokou výhru 6:0. Hosté vyhráli první dvacetiminutovku přitom jen o gól, když Točíkovu nahrávku využil při přesilovce střelou k tyči Vojtěch Mrkvička. Hokejisty od Jordánu posadil na koně hned začátek prostřední části, když brzy udeřil Marek Vaniš. Ještě před druhou sirénou skóroval Jiří Severa, jenž předvedl hezkou individuální akci při oslabení. Žádné drama už se pak nekonalo, Radek Pechánek, Aleš Krátoška a Dominik Točík uzavřeli na konečných 0:6.

znak týmu 0 - 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 17. Mrkvička (Točík, Vaniš), 21. Vaniš (Tesař), 34. Severa (Seidl, Heršálek), 47. Pechánek (Krätzer), 54. Krátoška (Kýhos, Heršálek), 58. Točík (Vaniš, Hlaveš). Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Laczko. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 460. Střely na branku: 26:44. Třetiny: 0:1, 0:2, 0:3. Průběh utkání: 0:6.

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Černý (Urban) – Kubát, Port, D. Kasalý , Kalenda, Jelínek, Adam, Hájek, Marek Hadrava, Martin Hadrava, Votápek, Siřiště, Kopic, Kulík

HC Tábor: D. Novák (Klestil) – Havran, Tesař, Černý, Košař, Heršálek, Hlaveš – Vaniš, Mrkvička, Točík – Severa, Matušík, Seidl – Březina, Krátoška, Kýhos – Blažek, Pechánek, Krätzer

(Video: hokejpelhrimov.cz)

Bruslaři v Písku 2x prohrávali, ale dokonali velký obrat

Havlíčkův Brod postihla nepříjemná nehoda, když se mu cestou do Písku porouchal autobus, ale vše se povedlo nakonec vyřešit. Už úvodní dvacetiminutovka jasně naznačila, že se schyluje k divoké přestřelce. Už v první minutě sice skóroval brodský kapitán Miroslav Třetina, jenže po krásné Kepkově nahrávce vyrovnal ranou zblízka Vladimír Hanus a brzy otočil na 2:1 ranou do šibenice Václav Pašek. O vyrovnání se sice postaral Lukáš Endál, ale Jihočechům vrátil nejtěsnější vedení velmi aktivní Jiří Kepka, jenž v 19. minutě zvedal ruce nad hlavu znovu a vyhnal brankáře Pance z brány. Soubor z Kotliny se nenechal nepříznivým stavem rozhodit a díky famózní druhé části překlopil pomyslné misky vah na svou stranu. Šťastnou trefou snížil David Kozlík, na 4:4 vyrovnal obránce David Vala a obrat korunoval Miroslav Třetina. Ve třetí periodě sice srovnal krok dělovkou pod víko Václav Pašek, ale pak už slavili jen hosté. Nejdříve se zapsal do střelecké listiny Tomáš Chlubna, po hezkém blafáku i Lukáš Endál a tentýž hráč dal výsledku konečnou podobu i hattrickovou brankou.

znak týmu 5 - 8 znak týmu

Branky a nahrávky: 6. Hanus (Kepka, Sýbek), 9. Pašek (Kepka), 18. Kepka (Pašek), 19. Kepka (Procházka, Sýbek), 50. Pašek (Urbanec) – 1. Třetina (Přidal, Endál), 10. Endál (Chlubna, Třetina), 22. Kozlík (Voříšek), 24. Vala (Endál, Třetina), 38. Třetina (T. Semrád), 50. Chlubna (Kuchta, Navrátil), 54. Endál (Přidal, Třetina), 59. Endál (Třetina, Kulhánek). Rozhodčí: Mertl - Samuel, Oudes. Vyloučení: 9:8, navíc Kepka (PIS) 5+OK [HRUB]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 299. Třetiny: 4:2, 0:3, 1:3. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:5, 5:5, 5:8.

IHC Písek: Kadlec (Hauser) – Procházka, Hřebíček, Pavlíček, Hanus, Červinský, Koutenský, Kozák – Pašek, Sýbek, Kepka, Slavík, Suchan, Urbanec, Šuhaj, Drda, Koupal, Rod

BK Havlíčkův Brod: Panec (20. Novák) – T. Semrád, M. Semrád, Duben, Vala, Kulhánek - Přidal, Třetina, Endál, Voříšek, Kozlík, Michálek, Chlubna, Kuchta, Navrátil

Lukáš Endál v Písku zářil. Blýskl se hattrickem a dvěma asistencemi.

Brod otočil nepříznivý stav a Medvědy v derby přesvědčivě skolil

Pelhřimov začal v Havlíčkově Brodě výtečně a už v 8. minutě slavil vedení, když Martin Vysloužil z kruhu naservíroval před brankoviště ideální pas na Tomáše Plachého, jenž si v dobré pozici věděl rady. Bruslaři potom svého soka z Vysočiny zmáčkli u jeho brány a v 18. minutě bylo vyrovnáno. Brankář Groh vyrazil ránu Tomáše Semráda jen k Miroslavu Třetinovi, jehož pas dokonale zúročil Lukáš Endál. Tentýž hráč potom předvedl hezké sportovní gesto, když odvolal odpískané trestné střílení na svou osobu, a ve 28. minutě zařídil obrat. Broďáky ještě před druhou sirénou uklidnil Michal Semrád, jenž skóroval nad Grohovo rameno a vstřelil tak svůj premiérový gól v A-týmu. Ve třetí periodě uzavřel na konečných 5:1 brodský kapitán Miroslav Třetina, který se nejdříve trefil z dorážky a pak sklepl ze vzduchu do sítě soupeře Endálovo nahození.

znak týmu 5 - 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 18. Endál (Třetina, T. Semrád), 28. Endál (Třetina, T. Semrád), 31. M. Semrád (Endál, Novák), 51. Třetina (Přidal, T. Semrád), 57. Třetina (Endál, Přidal) – 11. Plachý (Vysloužil). Rozhodčí: Vojtěch Král – Martin Maťašovský, Roman Komínek. Vyloučení: 6:7, navíc Marek Hadrava TH [ZHK], Port (oba PEL) OK [NESP]. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 45:31. Diváci: 742. Třetiny: 1:1, 2:0, 2:0. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek, Bušek – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Voříšek, Michálek – Navrátil, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík, Křížek

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Groh (Černý) – Kubát "C", Port, D. Kasalý, Jelínek, Hájek, Adam, Wasserbauer – Marek Hadrava, F. Kasalý, Martin Hadrava, Bezděk, Votápek "A", Kopic, Plachý "A", Vysloužil

Bilance s Pelhřimovem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 15
Bilance: 10-1-1-0-3
Výsledky: 5:2, 8:2, 2:1, 3:1, 3:4, 1:1, 1:4, 2:1, 4:0, 3:2, 4:3, 2:3, 2:1sn, 6:4, 5:1
Skóre: 51:30