BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Žďár n. Sázavou - Havl. Brod 3:6 - Fantazie! Mladší dorostenci porazili v derby Žďár
Fantazie! Mladší dorostenci porazili v derby Žďár

Fantazie! Mladší dorostenci porazili v derby Žďár

06.01.2018 | Dominik Adam, Ondřej Krásný

Mladí Bruslaři vyjeli na led pátého Žďáru a chtěli jej porazit stejně jako jejich starší parťáci, kteří Plameny v sobotu porazili 4:2. Ve čtvrté minutě otevřel gólový účet Marek Kopic. Domácí vyrovnali a po dvou třetinách byl stav 1:2. V úvodu třetí periody šly do vedení Plameny, nakonec to Bruslaře nerozházelo a vyhráli vysoko 6:3. Za Havlíčkův Brod se třikrát trefil Marek Kopic, dvakrát Josef Vyvial a jednu branku zaznamenal Filip Klofáč.

 
D5, sobota 6.1.2018, Na Bouchalkách
SKLH Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
3:6
(1:1, 0:1, 2:4)
Branky a nahrávky: 19. Cibuzar (Putz, Konečný), 44. Kouba (Malenovský), 54. Bačo – 4. Kopic (Řehout), 35. Kopic (Dymák), 45. Kopic (D. Vacík), 49. Klofáč (Trupl, Matula), 57. Vyvial (P. Vacík), 60. Vyvial (P. Vacík). Rozhodčí: Vojtěch Král – Martin Musil, Marek Tichý. Vyloučení: 5:5, navíc Konečný (ZNS) 10 [NESP] . Využití: 1:2. V oslabení: 0:0 Diváci: 47. Střely na branku: 29:38 (8:8, 13:15, 8:15). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:6.

SKLH Žďár nad Sázavou: Vít (Sivák) – Macek, Filip, Cibuzar, Adámek, Grauer – Pelikán, Putz, Konečný, Kouba, Štola, P. Doležal, Matas, Malenovský, Picka, Bačo, T. Doležal, Bednář

BK Havlíčkův Brod: Vácha (Král) – Zych, Řehout, D. Vacík, Matula, Trupl, Kerber – P. Vacík, Kopic, Klofáč, Dymák, Rauš, Fiala, Prýl, Dáňa, Vyvial, Pártl

 

Ačkoliv první třetina nenabídla zrovna dvakrát atraktivní hokej, rozhodně se hrálo do těla. Do vedení se sice dostal Havlíčkův Brod, ale mohlo to být naopak. Štola ujel obraně hostů, jenže nastřelil jen tyčku a ačkoliv se puk odrazil zase do zad brankáře a od něj zas zpět směrem do branky, jeden z hostujících obránců brance zabránil. To domácí mohlo hodně mrzet, protože pak byl vyloučen Bednář a přesilovou hru využil Marek Kopic, jemuž se puk šťastně odrazil před brankoviště na hůl a bekhendem přehodil beton Víta - 0:1. Po zbytek první třetiny se hrálo bez šancí až do přesilové hry domácích, kdy střelu Putze dorazil obratně do sítě Josef Cibuzar - 1:1.

Druhá třetina pokračovala zostra, Havlíčkův Brod se dostával do šancí pomocí přesilových her, ale Vít všechny střely dokázal zlikvidovat. Hodně práce měl Vácha, který ale opravdu zářil, protože nejprve zlikvidoval tři dorážky z bezprostřední blízkosti. Pak při něm stálo štěstí, když Bačo našel u vzdálenější tyče Malenovského, ale tomu puk přeskočil hokejku. Hosté se ale mohli spolehnout i na Marka Kopice, jenž si udělal prostor na pravém křídle. Jeho střelu vyrazil Vít ke druhé tyči a hostující útočník objel branku a dorazil puk do sítě – 1:2. Plameny pak přidaly na obrátkách, Matas trefil obě tyčky, puk se navíc třepotal na brankové čáře. V závěrečné minutě navíc Vácha vychytal jak Konečného, tak i Bača.

Do třetího dějství Plameny vstoupily aktivně a dokonce se jim podařilo vyrovnat. Krásnou střelou pod horní tyčku rozvlnil síť David Kouba - 2:2. Jenže vyrovnaný stav nevydržel dlouho, když se puk od mantinelu odrazil přesně na hůl Marku Kopicovi, a ten dovršil hattrick – 2:3. Klid na hokejky hostů dodal Filip Klofáč, jenž tečoval střelu od modré za záda Víta – 2:4. Ačkoliv Plameny snížily po akci Roberta Bači, který objel branku a střelou ke vzdálenější tyči překonal Váchu. V přesilové hře se totiž za obranu domácích proháčkoval Josef Vyvial a střelou nad beton rozhodl – 3:5. Tentýž střelec, tedy Josef Vyvial trefil i prázdnou branku při pokusu domácích v šesti.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Dynamo Pardubice
BK Havlíčkův Brod
×
Dnes v 18:00 | Dor.
BK Havlíčkův Brod
Mountfield HK