BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Hr. Králové 1:0 - Senzační vstup do sezony: Junioři získali proti Hradci Králové 4 body!
Senzační vstup do sezony: Junioři získali proti Hradci Králové 4 body!

Senzační vstup do sezony: Junioři získali proti Hradci Králové 4 body!

06.09.2018 | Milan Sochor

Mladí Bruslaři vstoupili do extraligové sezony nejlépe, jak mohli. Dali zapomenout na poslední porážku z přípravy a tentokrát Hradci Králové nepovolili ani jednu branku. Dominik Arbelovský pomohl juniorům skvělým výkonem v základní hrací době a nadstavbě, v samostatných nájezdech zavřel bránu Martin Nedvěd. Těsné vítězství v přesilové hře trefil Tomáš Kulhánek, čtvrtý bod do tabulky zajistil rozhodujícím nájezdem Marek Tecl.

 
1., čtvrtek 6.9.2018, ZS Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - Mountfield HK
Mountfield HK
1:0
(1:0, 0:0, 0:0 – N 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Kulhánek (Tecl, Cachnín), rozh. náj. Tecl. Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Martin Klouda, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 27:32 (6:11, 10:5, 7:12 – 4:4). Průběh utkání: 1:0. Prodloužení 0:0. Samostatné nájezdy: 2:0.

BK Havlíčkův Brod: Arbelovský (s.n. Nedvěd) – Pejchal, Nepokoj, Dudycha, D. Vacík, A. Dvořák, Najman, Krejčí – Tecl (C), Cachnín (A), Kulhánek – Holenda, Hromádka, Fiala – Pokorný, Košťál, Vaňous – Kopic

Mountfield HK: D. Dvořák (Ševců) – Řehák, Kukla (C), Voňka, Naar, Pěrička, Pěnčík, Kuboš – Do. Šedivý (A), Sklenář (A), Ďuriš, Pinkas, Hrabčák, Kašpar, V. Síla, Jušta, Lang, Janda, Poppel

 

Hradečtí hokejisté se mohli hned v úvodu zápasu dostat do vedení. Po střele Miroslava Kukly dorážel z bezprostřední blízkosti Petr Poppel, kterého ovšem famózním zákrokem lapačkou vychytal Dominik Arbelovský. Šance byly na obou stranách, a Daniel Dvořák tak předvedl své schopnosti, jež ho vynesly do mládežnických reprezentací, když vytěsnil ránu osamoceného Jiřího Hromádky, kterého nastartoval přesnou přihrávkou přes půlku kluziště Dominik Vacík.

Hra se přelévala ze strany na stranu. Když Petr Poppel z ideální palebné pozice mezi kruhy netrefil havlíčkobrodskou svatyni, pozor si hned musel dávat Daniel Dvořák. Ten rukavicí vyrazil pokus Marka Tecla od levého mantinelu, který mířil do horního rohu brány. Hosté byli blizoučko k otevření skóre. Jaroslav Kašpar se prosmýkl mezi beky Bruslařů, jenže bekhendem otřel kotouč jen o břevno. Vedení tak získali domácí. Tomáš Kulhánek zůstal v přesilové hře po přihrávce Marka Tecla před brankářem úplně sám, zamíchal pukem a zvedl jej nad gólmanovy betony.

Druhá perioda pokračovala ve vysokém tempu s šancemi na obou stranách, o něco nebezpečnější byl ovšem celek z Vysočiny. Marka Tecla po přihrávce Richarda Cachnína zablokovali obránci Mountfieldu, bekhendový pokus Tomáše Kulhánka po přihrávce Marka Tecla přes brankoviště lapil pozorný Daniel Dvořák. Od poloviny prostřední části hry začali přebírat iniciativu Královehradečtí, zastavil je ale faul Dominika Šedivého. Bruslaři svírali soupeře i po konci přesilové hry, svůj tlak v druhou branku ovšem nepřetavili. Před druhou přestávkou ještě zblízka zahrozil Tadeáš Pinkas, Dominik Arbelovský byl však bezchybný.

Třetí dvacetiminutovka se nesla ve znamení královehradecké snahy o vyrovnání. Toho by se Východočeši dočkali hned v jejím počátku, kdyby Dominik Arbelovský nezastavil střelu Petra Poppela z mezikruží. Zanedlouho využil Dominik Šedivý špatného střídání domácích, Jiří Najman s brankářem Havlíčkova Brodu hasili situaci na poslední chvíli. Horké chvilky zažívala obrana domácích při dvojnásobné početní převaze soupeře, s dávkou obětavosti ji ovšem ubránila, neprosadil se v dobré pozici ani aktivní Petr Poppel. Havlíčkobrodská defenziva nepovolila ani v závěru při power play Hradce Králové, a tři body tak zůstaly v Kotlině.

Podle nového pravidla se pokračovalo nadstavbou o bonusový bod. V prodloužení ujel Štěpán Dudycha, kterého pravým betonem vychytal Daniel Dvořák. Na druhé straně zůstal sám před brankářem Jaroslav Kašpar, k němu se ale stačil vrátit Vojtěch Holenda. Nejblíže gólu byl pak havlíčkobrodský Marek Tecl, ze spodku levého kruhu mířil do tyče. Po nerozhodné pětiminutovce přišly na řadu samostatné nájezdy. Martin Nedvěd vystřídal Dominika Arbelovského a neinkasoval ani jednou. Naopak Bruslaři se prosadili dvakrát. Rozhodující trefu zaznamenal Marek Tecl a získal pro své mužstvo i čtvrtý bod.

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Zápas musíme hodnotit pozitivně. Myslím si, že jsme hráli proti silnému soupeři velmi dobře. Během celého utkání jsme Hradci stačili jak bruslařsky, tak i herně. Padl sice jen jeden gól, ale dovolím si tvrdit, že jsme si vytvořili víc gólových šancí a mohli jsme rozhodnout už na začátku třetí třetiny. To ale k hokeji prostě patří. Hosté nedali přesilovku 5 na 3. Jak se říká, kdo ji nevyužije, těžko potom vyhrává. Řekl bych, že jsme zaslouženě zvítězili. Velký dík patří celému týmu, kluci odmakali zápas na krev. V samostatných nájezdech se nám v přípravě nedařilo, ale dnes se střelci probudili.

Jiří Janoušek ml. (Mountfield HK): Soupeř hrál velmi dobře a s obrovským nasazením. Bohužel, v nasazení a bojovnosti jsme se mu nevyrovnali. I přesto, že jsme si na konci třetí třetiny vytvořili gólové šance, nedali jsme branku. Soupeř si za enormní bojovnost výhru zasloužil, gratulujeme mu.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv