13. 9. 2017 | Štěpán Ondráček

Skvělý start! Bruslaři v Kotlině vysoko rozstříleli David Servis!

Start do nové druholigové sezóny se povedl na výsost dobře. V úvodním kole se havlíčkobrodští hokejisté představili v domácím prostředí, kde poměřili síly s týmem HC David Servis České Budějovice. Utkání od začátku patřilo Adamově partě, když po první třetině vedla 3:0. Skóre v dalším průběhu narůstalo a Havlíčkobrodští přesvědčivě vyhráli. Do listiny střelců se dvakrát zapsali PATRIK PŘIDAL, TOMÁŠ SEMRÁD a LUBOŠ VOŘÍŠEK. Jednu trefu zaznamenal kapitán MIROSLAV TŘETINA.

Začátek prvního zápasu nové sezóny byl nervózní na obou stranách. Do první příležitosti se dostal elitní útok Bruslařů, když pozornost Dudáčka v bráně vyzkoušel Patrik Přidal. Jeho střela našla připravenou lapačku brankáře hostů. Domácí soubor hrál aktivně a vytvářel si několik šancí. Bohužel žádná z nich branku nenabídla. Ke slovu se přihlásili hosté, konkrétně Štěpán Hřebejk, který svojí dělovkou prověřil Novákovu lapačku. Krásnou kombinacím se prezentovala první letka domácích. Puk šel po ose Endál – Přidal. Právě druhý jmenovaný jel sám na Dudáčka, a ten pokus havlíčkobrodského snajpra vychytal! Kotlinu poté rozjásal Patrik Přidal, který se ocitl v dalším úniku a ten vyřešil nejlepším možným způsobem.

Po vstřelené brance Bruslaři výrazně ožili a v další šanci po nahrávce Milfaita se ocitl Tomáš Semrád. Ovšem jeho střela našla připraveného Dudáčka. Hosté poté hráli početní výhodu, ale nenaložili s ní moc dobře. Elitní útok opět zaúřadoval, když Lukáš Endál našel přesným pasem Miroslava Třetinu a ten byl ve slibné šanci faulován. Hlavní arbitr nařídil trestné střílení, ke kterému se postavil faulovaný hráč. Miroslav Třetina se rozjel směrem k brance a střelou nad beton zvýšil vedení. Roman Šulčík chtěl vyzkoušet pozornost Nováka, ale jeho střela byla zblokovaná. Do konce první třetiny se Bruslaři prosadili ještě jednou, když střelu Kryštofa Kulhánka vyrazil Dudáček jen před sebe a na pohotovou dorážku Luboše Voříška nedosáhl.

Úvod druhého dějství patřil Bruslařům, kteří svírali svého soka. Ovšem tlak domácího celku se obešel bez branky. Pěknou přihrávkou se prezentoval Tomáš Pipek, který před brankou našel Davida Kozlíka, avšak jeho střele chyběly potřebné parametry. Lukáš Endál jel potom po pravé straně, kde našel na vrcholku kruhu Tomáše Semráda, který orazítkoval svojí gólovou střelu o tyč. David Servis se neustále bránil výpadům Bruslařů a úspěšně. Adamovi svěřenci poté hráli dvě přesilové hry, v nichž zatápěli Dudáčkovi, ale ten i se štěstím obstál. Hosté, kteří byli směrem dopředu takřka neviditelní, si větší šanci nevytvořili. Bruslaři poté jeli v přečíslení tři na jednoho, ale střela Kryštofa Kulhánka brankou neskončila. O pár sekund později předvedl takřka milimetrovou přihrávku Tomáš Semrád, který našel Přidala. Právě Patrik Přidal otestoval v servisu svoji hůl a s bravurou našel mezírku mezi betony Dudáčka. Domácí byli dál aktivní, ale do konce druhé třetiny branku nepřidali.

Úvod posledního dějství patřil českobudějovickým hráčům, kteří do třetiny vlétli. V obrovské příležitosti se objevil Štěpán Hřebejk, na kterého zívala prázdná branka. Jenže v poslední chvíli mu branku zhatil vynikajícím zákrokem Čeněk Novák! Domácí výběr polevil a David Servis vycítil šanci se stavem zápasu něco udělat. Ovšem proti změně stavu byla havlíčkobrodská defenzíva společně s Novákem v brance. Bruslaři poté hráli přesilovku, v níž zatápěli svému soku, ale navýšit skóre se nepodařilo. Ve slibné šanci se objevil hostující Jiří Ferebauer, který tvrdou střelou našel lapačku Nováka. Brankové hody v podání domácího mužstva pokračovaly, neboť se prosadil druhý útok. Jakub Šuhaj nahrál Luboši Voříškovi, který hned z první nedal Dudáčkovi šanci. V tu dobu vedli havlíčkobrodští hokejisté 6:0 a nebylo to zdaleka vše. Domácí bojovníci z Kotliny hráli další početní výhodu, kterou dokázali proměnit. Jiří Vašíček doslova nabil Tomáši Semrádovi a ten se trefil ke vzdálenější tyči. Hosté se snažili alespoň o čestný úspěch, ale nebylo jim souzeno. V prvním zápase sezóny zaznamenal čisté konto brankář Čeněk Novák, který navázal na svého předchůdce Daniela Dolejše. Ten jej při prvním mistrovském utkání vychytal v prvoligové sezóně 2013/2014.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Niklavs Balgalvis 0 0 0 1 0
Lukáš Endál 0 1 1 3 0
Ladislav Havlík 0 1 1 1 2
Tomáš Chlubna 0 0 0 1 0
David Kozlík 0 0 0 0 0
Martin Kříž 0 0 0 0 0
Petr Kuchta 0 0 0 0 0
Kryštof Kulhánek 0 2 2 1 0
Tomáš Ludvík 0 1 1 1 0
Jan Milfait 0 0 0 1 0
Tomáš Pipek 0 0 0 0 0
Patrik Přidal 2 1 3 2 0
Tomáš Semrád 2 1 3 2 0
Michal Semrád 0 0 0 0 0
Vladimír Szilva 0 0 0 0 2
Jakub Šuhaj 0 1 1 1 0
Miroslav Třetina 1 2 3 2 2
David Vala 0 1 1 2 0
Jiří Vašíček 0 1 1 1 0
Luboš Voříšek 2 0 2 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Čeněk Novák 60 0 0 22 0 0

Ohlasy k utkání

1.. kolo, středa 13.9.2017 od 18:00
Zimní stadion Kotlina
7:0
(3:0, 2:0, 2:0)
Havl. Brod - David Servis
2. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 8. Přidal (Třetina, Havlík), 15. Třetina (TS), 19. Voříšek (Kulhánek, Vala), 25. T. Semrád (Endál, Ludvík), 34. Přidal (T. Semrád, Třetina), 50. Voříšek (Šuhaj, Kulhánek), 54. T. Semrád (Vašíček, Přidal). Rozhodčí: Filip Vrba – Pavel Mikšík, Roman Komínek. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 696. Střely na branku: 42:22 (12:7, 18:2, 12:13). Průběh utkání: 7:0.

Sestavy

Havl. Brod

Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Balgalvis, Havlík, M. Kříž, M. Semrád – Endál, Třetina "C", Přidal – Šuhaj, Milfait "A", Voříšek – Pipek, Szilva, Kozlík – Kuchta, Ludvík, Chlubna

David Servis

Dudáček (Spáčil) – Škopek, Žáček, Macháček, L. Kříž, Michal, Radoš, Babčuk, Svoboda – Šulčík "C", Ferebauer, Benda, Bílek, Trummer, Zayml, Mrkvička, Sumerauer, Hřebejk, Stodolovský, Volf

Tabulka

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu