BK Havl. Brod - Archiv - Archiv článků

Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

11.11.Hráli jsme tak strašně, že si Písek zasloužil vyhrát, uznává MichálekHBR - PIS 3:6, 0.kolo | Milan Sochor, Ladislav VáchaDvacetiletý David Michálek se zatím střelecky trápí, body sbírá především za asistence. V sobotním zápase proti Písku se prosadil podruhé v sezoně (první branku vstřelil 3. října právě v Písku), navíc na další dva góly přihrál. Ani jeho tříbodový příspěvek ovšem nezabránil první domácí porážce. „Je to ostuda,“ mrzí prohra pravé křídlo druhého útoku. „Důležité je hodit to za hlavu a soustředit se na další zápas,“ velí před střetnutím s Kopřivnicí, které se v Kotlině odehraje 17. listopadu.
11.11.Krasobruslařkám se v Jihlavě dařilo na výbornou!Romana ŠkorpíkováJIHLAVA – Horácký zimní stadion byl v neděli 4. listopadu dějištěm Jihlava Trophy 2018 v krasobruslení. V soutěži se představily oddíly Jihlavy, Telče, Pelhřimova, Jindřichova Hradce, Ledče nad Sázavou a Havlíčkova Brodu. Ve třetím ročníku se soutěžilo v několika kategoriích a havlíčkobrodské barvy byly hodně vysoko v celkovém pořadí. V disciplíně Prvky 2 obsadila 1. místo Beáta Piskačová, kterou na bronzovém stupínku doplnila kolegyně Ivana Kopicová. V kategorii Ukaž, co umíš 2 získala krásné druhé místo Beáta Piskačová. Do soutěže se zapojilo 15 dívek z našeho oddílu, které na závěr předvedly novou synchronizovanou jízdu, která bude po novém roce zařazena do programu závodů. „Všechna děvčata předvedla krásné sestavy,“ hodnotí výkony svých svěřenkyň trenérka Romana Škorpíková.
10.11.Tři branky v síti Písku nestačily, Bruslaři v Kotlině poprvé padliHBR - PIS 3:6, 0.kolo | Štěpán OndráčekHavlíčkobrodští hokejisté se po delší odmlce představili na domácím ledě, kde hostili Písek. Zápas nabídl útočný hokej a diváci se rozhodně nenudili. Jihočeši šli do vedení, avšak Bruslaři dokázali dvěma trefami otočit vývoj utkání. Havlíčkobrodským potom zvlhl střelný prach a ostrými pálili Písečtí. Domácí celek se sice v poslední třetině snažil s nepříznivým skóre něco udělat, na Hausera si ale přišli jen jednou. Do listiny střelců se z řad Havlíčkova Brodu zapsali Vojtěch Šmíd, David Michálek a Tomáš Semrád.
9.11.Bruslaři jdou opět do boje! V Kotlině vyzvou čtvrtý PísekHBR - PIS 3:6, 0.kolo | Dominik AdamJe to tady! Bruslaře čeká další zápas. Po nevydařeném utkání v Šumperku čeká svěřence Jiřího Čelanského a Miroslava Dubna utkání s Pískem. Jihočeši se momentálně trápí, jelikož prohráli už tři utkání v řadě. Prodlouží jim Broďáci šňůru porážek? To se dozvíme v sobotu 10. listopadu. Úvodní buly na zimním stadionu Kotlina proběhne v 17:00. Neváhejte a přijďte havlíčkobrodský celek podpořit!
3.11.Bruslaři přes mohutný finiš prohráli přestřelku se Šumperkem!SUM - HBR 8:6, 0.kolo | Štěpán Ondráček, Jaroslav SvobodaŠUMPERK – Havlíčkobrodští Bruslaři odehráli utkání na ledě nejlepší obrany celé II. ligy a na zápase to bylo znát. Mužstvo vedené trenérem Jiřím Čelanským šlo do rychlého vedení, ale domácí Draci dokázali šesti brankami otočit vývoj utkání. Bruslaři vzali Šumperku vítr z plachet, neboť předvedli mohutný finiš, když se dostali na rozdíl jediné branky. Havlíčkobrodští zkusili v samém závěru vyrovnat, ale na kýžený bod nedosáhli. Do střelecké listiny se z tábora Havlíčkova Brodu zapsali tito střelci Tomáš Ludvík, Jan Milfait, Kryštof Kulhánek, Tomáš Chlubna a dvougólový odstřelovač Luboš Voříšek.
2.11.Jaroslav Prášek: První gól? Střelecky to bylo z mé strany hroznéHBR - ZDS 4:0, 0.kolo | Ladislav VáchaDorostenci přivítali v Kotlině v rámci derby Vysočiny Žďár nad Sázavou a proti poslednímu týmu tabulky chtěli za každou cenu vyhrát. Plameny však nepříjemně pálily, po druhé třetině svítil na tabuli těsný stav 1:0. Mladí Bruslaři však nakonec odpor svého soupeře zlomili díky využitým přesilovkám, ve třetí periodě přidali další tři branky a získali cenné tři body. Autorem třetí brodské branky byl útočník Jaroslav Prášek, který se trefil poprvé v sezoně. „Střelecky to bylo z mé strany hrozné, trefit se až ve třináctém zápasu sezony. Nejdřív jsem chtěl střílet mezi betony, ale nakonec jsem udělal radši kličku,“ usmíval se spokojený střelec. (Foto: Juniorský hokej)
2.11.David Marek: Dělám všechno pro to, abych co nejvíc chytal!PEL - HBR 2:3, 0.kolo | Ladislav VáchaBruslaři vystřihli v Pelhřimově další skvělý obrat a na poslední chvíli urvali všechny tři body za těsnou výhru 3:2. Situaci měli o to složitější, že hned dvakrát prohrávali. Na první trefu soupeře sice rychle odpověděl Luboš Voříšek, ale nepříznivý stav 1:2 pak trval až do úplného závěru duelu. Velký podíl na cenném vítězství má David Marek, který si připsal 30 úspěšných zákroků a za stavu 1:2 udržel pelhřimovské střelce na uzdě. Medvědi měli velkou šanci rozhodnout při přesilovce 5 na 3, ale zlomové branky se nedočkali. „Kluci lítali, věděli jsme, že kdybychom dostali gól, tak nás to může položit. Neskutečně to odmakali, takže tam ani žádná větší šance soupeře nepřišla. Skvělá práce,“ vysekl poklonu svým spoluhráčům mladý gólman.
2.11.Draky zdobí defenziva. Dokáží se Bruslaři v Šumperku prosadit?SUM - HBR 8:6, 0.kolo | Milan SochorSkupina Jih se se skupinou Východ prolne podruhé v sezoně. Patnácté kolo zavede havlíčkobrodské hokejisty do Šumperka, kterému se doma daří, před vlastními fanoušky prohrál pouze jednou. Draci, kteří se aktuálně nachází na třetí pozici, navíc před soubojem s Bruslaři posílili o útočníka Ivana Ďurače a obránce Jakuba Vaňka. Dokáží svěřenci Jiřího Čelanského přidat na severní Moravě páté vítězství v řadě? Utkání začne 3. listopadu v 17:00. Držte nám palce! (Foto: Věra Václavková, www.dracisumperk.cz)
1.11.SKVĚLE! Dominik Vacík si zahraje na mistrovství světa do 17 let!Štěpán OndráčekHavlíčkobrodský hokejový obránce Dominik Vacík, který nastupuje za A-mužstvo a juniorku, se dočkal pocty v podobě pozvánky na neoficiální mistrovství světa do 17 let. Vrchol sezony se uskuteční v Kanadě (3. – 11. listopadu). Vacík si o své místo řekl na kempu v Jihlavě, kde zaujal trenéra Karla Berana. Česká reprezentace se představí ve skupině A, která se odehraje v Saint John. Národní tým má těžkou skupinu, ve které narazí na zámořské výběry Kanady White, Spojených států amerických a Kanady Black.
1.11.Dorost úřadoval v přesilovkách a vyhrál posázavské derby se ŽďáremHBR - ZDS 4:0, 0.kolo | Štěpán OndráčekHavlíčkobrodští hokejisté odehráli druhé derby Vysočiny za sebou a tentokrát na vlastním ledě hostili Žďár nad Sázavou. Utkání bylo vyrovnané do své poloviny, až potom se otevřel střelecký účet zápasu z holí domácích hráčů. Mladí Bruslaři ve třetí části přidali tři branky a opanovali tak posázavské derby. Žďár si spravil chuť v prodloužení, v němž překonal vynikajícího gólmana Krále. Pod výhru Bruslařů se podepsali Filip Dymák (na snímku), Karel Matoušů, Jaroslav Prášek a Matěj Kozlík.
1.11.Dvě třetiny bez branek, nakonec junioři nezískali ani bod v Boleslavi!MBL - HBR 2:0, 0.kolo | Š.Ondráček, M.KonvalinaMLADÁ BOLESLAV – Souboj dvou bruslařských klubů nabídlo další pokračování Extraligy juniorů v Mladé Boleslavi, kde se postavil Havlíčkův Brod. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané a rozhodlo se v posledních pěti minutách, když o výhře Škodovky rozhodla nejúdernější formace Boleslavi. Celek z Vysočiny vyšel na prázdno i v nadstavbě, když prohrál v samostatných nájezdech.
31.10.Dorostence čeká derby se Žďárem, juniory zase zápasy cti!HBR - ZDS 4:0, 0.kolo | Štěpán OndráčekMládežnická extraliga se pomalu chýlí ke svému konci, a tak havlíčkobrodské celky potřebují nutně sbírat body, které jim pomohou v další fázi soutěže. Nejstarší kategorie, tedy junioři zahájí svoji štaci na kluzišti soupeře, když se ve čtvrtek 1. listopadu představí od 18:00 v Mladé Boleslavi. Tentýž den se do boje zapojí dorostenci, kteří změří síly s rivalem SKLH Žďár nad Sázavou. Zápas v Kotlině je naplánován na 18:15. Náročný program čeká zejména svěřence Petra Beránka, kteří se představí v pátek na ledě východočeských Pardubic (18:00). Ze stejné části republiky přijedou v sobotu 2. listopadu junioři hradeckého Mountfieldu, kteří změří sily s Bruslaři. Utkání je naplánováno na 13:45.
31.10.Famózní obrat! Brod rozhodl derby s Pelhřimovem 3 sekundy před koncemPEL - HBR 2:3, 0.kolo | Štěpán Ondráček, Daniel LhotskýPELHŘIMOV – Havlíčkobrodští hokejisté se po vyhraném utkání proti David Servisu představili v nedalekém Pelhřimově, kde s místními Medvědy sehráli derby Vysočiny. Domácí celek šel do vedení, ale družina z Kotliny dokázala v první třetině odpovědět. Stejný scénář se opakoval v další části hry, avšak Havlíčkobrodští si své góly schovali do třetí třetiny. Bruslaři nejprve udeřili ve vlastním oslabení, a když už se zdálo, že se půjde do prodloužení, tak přišel třetí gól. O nejdůležitější branku utkání se postaral tři sekundy před koncem kapitán týmu Miroslav Třetina (na snímku). Do zápasu zasáhla i nová posila, a to obránce Patrik Kadeřávek. Přesně do černého mířili Luboš Voříšek a Petr Kuchta.
30.10.Bruslaři posilují! Na hostování přichází obránce Patrik KadeřávekLadislav VáchaHavlíčkobrodské zadní řady se rozrostly o mladého obránce! Do Kotliny přichází dvaadvacetiletý bek Patrik Kadeřávek, který prošel mládeží Sparty Praha, Znojmem, Chomutovem a Kadaní, kde zahájil probíhající sezonu. „Patrik k nám přichází na měsíční hostování. V případě oboustranné spokojenosti bude naše spolupráce dál pokračovat. Chtěli jsme kádr doplnit kvůli zvýšení konkurence a marodce beků, abychom nemuseli tolik sahat do juniorky,“ uvedl trenér A-týmu a generální manažer Jiří Čelanský. (Foto: piratichomutov.cz)
30.10.Derby Vysočiny: Bruslaři míří na led Ledních Medvědů z Pelhřimova!PEL - HBR 2:3, 0.kolo | Štěpán OndráčekProgram II. ligy je neúprosný a havlíčkobrodské hokejisty čeká další kolo, v němž se střetnou s nedalekým týmem HC Lední Medvědi Pelhřimov. Soubor vedený trenérem Jiřím Čelanským se veze na vlně tří výher v řadě, ovšem pelhřimovští nezahálejí, jelikož vyhráli dvakrát za sebou. Derby Vysočiny je na programu ve středu 31. října první bule zápasu bude vhozena v 18:00. Přijeďte povzbudit svůj tým v souboji o důležité body!
29.10.Naše největší slabina? Děláme zbytečné fauly, ví Luboš VoříšekHBR - DCB 8:3, 0.kolo | Ladislav Vácha, Milan SochorBruslaři v sobotu splnili ošemetnou roli papírového favorita a v domácím prostředí rozstříleli českobudějovický David Servis 8:3, když už úvodní dvacetiminutovku ovládli suverénně 3:0. Výrazně se na výhře podílel i Luboš Voříšek, který vstřelil jednu branku a přidal k ní jednu asistenci. „Chtěli jsme za každou cenu vyhrát, abychom se dostali před Žďár na první místo. Hráli jsme doma a navíc proti David Servisu, který je v tabulce vzadu. Jsme rádi, že jsme to zvládli,“ usmíval se zkušený útočník.
27.10.Junioři sehráli vyrovnanou partii se Spartou, nakonec padli o čtyři góly!HBR - SPA 1:5, 0.kolo | Štěpán OndráčekHavlíčkobrodští junioři se po výprasku v Liberci představili v Kotlině, kde přivítali favorizovanou Spartu. Domácí celek hrál se soupeřem nebojácný hokej a za odměnu šel do jednobrankového vedení. Pražané opanovali zbytek utkání, ale dlouho to byl vyrovnaný boj díky brankáři Králi, který držel naděje Bruslařů. Sparta nakonec otočila vývoj utkání a z Kotliny si odvezla i bonusový bod, když rozhodla v prodloužení. Čestnou branku Bruslařů vsítil Lukáš Pokorný.
27.10.Bruslaři si poradili s David Servisem a vyhoupli se do čela skupiny!HBR - DCB 8:3, 0.kolo | Štěpán OndráčekHavlíčkobrodští hokejisté se po vydařeném utkání v Táboře představili před vlastními fanoušky, kde hostili David Servis České Budějovice. Do zápasu vlétli Bruslaři jako uragán, když po deseti minutách vedli 3:0. Jihočeši sice zdramatizovali průběh utkání, ale domácí hokejisté si povinné tři body pohlídali, když zvítězili o pět branek. Do listiny střelců se z družiny Bruslařů zapsali David Vala, Petr Kuchta, Vojtěch Holenda, Miroslav Třetina, Jan Milfait, Luboš Voříšek, Patrik Přidal a Filip Beneš.
27.10.Dorostenci padli v derby Vysočiny s Jihlavou, utkání rozhodly přesilovkyJIH - HBR 5:1, 0.kolo | Štěpán OndráčekJIHLAVA – Havlíčkobrodští dorostenci se po úspěšných vystoupení na domácím ledě představili v derby Vysočiny na Horáckém zimním stadionu, kde zkřížili hole s Jihlavou. Dukle patřily první dvě třetiny, ve kterých si vypracovala důležité vedení 3:0. Celek z Kotliny na začátku třetí části snížil zásluhou Filip Dymáka, ale Jihlavané přidali ještě dvě branky a připsali si velmi cenný tři body. Mladí Bruslaři vyšli bodově naprázdno i v nadstavbě, když prohráli v prodloužení. (foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)
26.10.Udrží Brod domácí neporazitelnost? V Kotlině vyzve David ServisHBR - DCB 8:3, 0.kolo | Štěpán OndráčekHavlíčkobrodští hokejisté se v posledních kolech prezentují výborným hokejem, který baví fanoušky a druholigovou scénu. Po úspěšných obratech se Žďárem nad Sázavou a Táborem čeká na Bruslaře další tým. Na ledě Kotliny se v sobotu 27. října (17:00) představí HC David Servis České Budějovice. Jihočeši sice neokupují přední pozice, zato střílí jednu branku za druhou. Přijďte podpořit své oblíbence v další zajímavé bitvě.
26.10.Začátek byl špatný. Naštěstí umíme třetí třetiny, směje se Petr KuchtaTAB - HBR 3:4, 0.kolo | Ladislav VáchaBruslaři prohrávali v Táboře před třetí třetinou už 1:3, ale stejně jako v derby Vysočiny proti Plamenům vystřihli famózní obrat. Vítěznou branku vstřelil Petr Kuchta, ke kterému se šťastně odrazil puk od mantinelu přímo před bránu. Havlíčkobrodský forvard potom přelstil brankáře Michala Nováka a vystřelil svému týmu cennou výhru 4:3. „Kolikrát je to i hodně o štěstí, ale to je k vítězství potřeba,“ culí se vousatý útočník.
26.10.Tvrdý direkt: Junioři schytali v Liberci jedenáctku a dál čekají na výhru!LIB - HBR 11:2, 0.kolo | Štěpán Ondráček, Kateřina HamplováLIBEREC – Havlíčkobrodští hokejisté se vydali na sever Čech, kde se utkali s libereckými Tygry. První třetina byla vyrovnaná, ale zbývající dvě části hry byli v režii domácího týmu, který si připsal přesvědčivé vítězství. Havlíčkobrodští si zpod Ještědu odvezli, alespoň bod, když uspěli v prodloužení, které během šesti sekund rozhodl kapitán týmu Marek Tecl. Do listiny střelců se zapsali Jakub Petržilka a Tomáš Kulhánek.
25.10.Dorost se na výhru proti Táboru nadřel, rozhodli dvougóloví střelci!HBR - TAB 5:3, 0.kolo | Štěpán OndráčekHavlíčkobrodští hokejisté přivítali na svém ledě nováčka soutěže Tábor. Celek z Kotliny opanoval začátky třetin, když uštědřil svému soku pět gólů za pouhých 24 minut, ale zápas nabídl pořádné drama. Jihočeši díky zlepšené hře ve třetím dějství ostřelovali branku gólmana Krále, který dvakrát inkasoval. Infarktový závěr nakonec lépe zvládli domácí, kteří získali všechny body, když se jako jediný v samostatných nájezdech prosadil Karel Matoušů, který se trefil i ze hry. Přesně do černého mířili dvojnásobní střelci Matěj Kozlík a Tomášem Krejčí. (Foto: hctabor.com)
24.10.Obrat z říše snů! Bruslaři smazali ve 3. třetině náskok Tábora!TAB - HBR 3:4, 0.kolo | Štěpán Ondráček, Pavel ŠáchaTÁBOR – Havlíčkobrodští hokejisté se po vydařeném derby Vysočiny představili na jihu Čech, kde narazili na místní Kohouty. Tábor šel po 12. minutách hry do dvoubrankového vedení, ale Havlíčkobrodští dokázali ještě ve stejné pasáži hry snížit. V dalším průběhu měli navrch domácí hokejisté, kteří navýšili vedení, ale nedokázali proměnit trestné střílení. Bruslaři předvedli krasojízdu ve třetí části, když třemi brankami v řadě otočit vývoj utkání. Rozdílový gól vsítil 6 minut před koncem základní hrací doby Petr Kuchta. Do listiny střelců se zapsali Vojtěch Šmíd, Jan Milfait (na snímku) a Luboš Voříšek.
23.10.Bruslaři po zdolání rivala jedou na jih Čech, kde se utkají s Kohouty!TAB - HBR 3:4, 0.kolo | RedakceJe to tady! Po výhře nad Žďárem nad Sázavou čeká na Bruslaře Tábor. Kohouti jsou v tabulce domácích zápasů na třetí příčce, když na domácí půdě vyhráli třikrát z pěti zápasů. V minulém vzájemném zápase vyhráli Bruslaři nad jihočeským celkem 5:0. Bude se podobný výsledek opakovat? Utkání v Táboře se odehraje ve středu 24. října od 18:00. Máte-li čas, pojeďte Bruslaře podpořit!
23.10.Junioři narazí na favority, dorostenci se poperou o důležité body!LIB - HBR 11:2, 0.kolo | Dominik AdamOba extraligové celky sehrají v tomto týdnu dvě utkání a to jednou venku a doma. Nejstarší mládežnickou kategorii tedy juniory nečeká nic lehkého. Svěřenci trenérů Václava Adama a Richarda Cachnína se v pátek 26. října představí v Liberci. Utkání s Tygry je naplánováno na 17:00. O den později v sobotu vyzvou od 13:30 na domácím ledě lídra skupiny B pražskou Spartu. Jejich mladší kolegové z dorostu zahajují štaci v Kotlině a to s Táborem, 18:15. V sobotu čeká soubor z Havlíčkobrodska derby Vysočiny proti jihlavské Dukle. Začátek zápasu je naplánován na 15:15.
22.10.Minulý hattrick? Dal jsem ho ještě v Polsku, směje se Tomáš SemrádHBR - ZDS 6:3, 0.kolo | Ladislav Vácha, Milan SochorTo bylo derby, jak má být! Fanoušci viděli napínavou bitvu se dvěma obraty a šťastným koncem pro havlíčkobrodské barvy, které skolily Žďár nad Sázavou 6:3. Lví podíl na důležitém vítězství má obránce Tomáš Semrád, jenž v této sezoně čekal na premiérovou trefu a Plameny položil na lopatky parádním hattrickem! „Hattrick? Naposledy jsem ho dal v Polsku,“ pátral chvíli v paměti šťastný střelec, který působil v polském Jastrzebie v soutěžním ročníku 2015/2016.
20.10.PARÁDA! Semrád sestřelil žďárské Plameny hattrickem!HBR - ZDS 6:3, 0.kolo | Štěpán OndráčekHavlíčkobrodští hokejisté přivítali v dalším kole II. ligy regionálního rivala ze Žďáru nad Sázavou a utkání nabídlo několik zajímavých událostí. Bruslaři se dostali do dvoubrankového vedení, ale hosté dokázali třemi góly v řadě otočit vývoj utkání. Ve třetí třetině byl na ledě jediný tým, a to domácí, kteří vymazali svého soka z ledové plochy. Domácí hokejisté dokázali nastřílet do sítě Plamenů další čtyři branky, dokonali tak obrat a oplatili svému protivníkovi úvodní porážku. Do listiny střelců se zapsali Martin Nepokoj, Miroslav třetina, Tomáš Chlubna a Tomáš Semrád, který vystřihl hattrick.
19.10.SENZACE! Dorostenci si vyšlápli na první Kometu Brno!HBR - KOM 5:2, 0.kolo | Štěpán OndráčekHavlíčkobrodští dorostenci odstartovali druhou polovinu sezony proti brněnské Kometě a zápas to byl se vším všudy. Soubor okolo trenéra Petra Beránka hrál s lídrem skupiny Střed vyrovnaný hokej a diváci se měli na co koukat. Do vedení šli domácí, ale Kometa vývoj utkání otočila. Mladí Bruslaři, kteří hráli perfektně, nakonec slavili cenné vítězství, když se na něm podílela nová posila v brance David Kubíček, jenž pochytal 36 střel soupeře. Do listiny střelců se zapsali Michal Beneš, Karel Matoušů, Matěj Kozlík a dvougólový střelec Filip Dymák (na snímku). (Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)
17.10.Brod prohrál zápas neporažených, dva góly na Žihadla nestačily!MBU - HBR 4:2, 0.kolo | Štěpán Ondráček, Jan TesařMORAVSKÉ BUDĚJOVICE – Souboj dvou týmů, které se vezly na vítězné vlně bylo k vidění v Moravských Budějovicích. Havlíčkobrodští Bruslaři změřili síly se Žihadly a utkání bylo od první minuty vyrovnané. Do vedení se dostaly Moravské Budějovice, ale družina z Kotliny dokázala reagovat vyrovnávající brankou. Vyrovnaný zápas rozhodl ve prospěch domácích Ladislav Rytnauer, který ukončil pětizápasovou neporazitelnost Havlíčkobrodských. Do listiny střelců se z řad Bruslařů zapsali Tomáš Chlubna (na snímku) a Tomáš Ludvík.