5. 3. 2012 | Ladislav Vácha

Vladimír Szilva: Poslední zápas by to chtělo vyhrát

Podobně jako na jejich mladší kolegy už není vyvíjen tak velký tlak a případné neúspěchy nebolí tolik, jako když se svádějí tuhé boje o každý bod. Junioři už mají vítězství v základní části skupiny Střed dávno zajištěné a v posledních kolech už jen ladí formu na následnou baráž o extraligu. I přesto ale svěřenci trenérů Benáka a Adama chtějí zakončit první část soutěže co nejlépe, což potvrdil nedělní trumf nad Krkonošemi. Vítězný duel jsme pár minut po závěrečné siréně rozebírali s útočníkem Vladimírem Szilvou.


Ofenzivní eso:
Vladimír Szilva

Narozen: 20.1.1992
Výška: 182 cm
Váha: 75 kg
Číslo dresu: 12
Pozice: útočník
Hůl: levá
Minulá působiště: -
Současná vizitka:
Odehrané zápasy: 25
Kanadské body: 30 (19+11)
Účast na ledě: N
Trestné minuty: 15

Mladí Rebelové od začátku diktovali tempo hry a pevným krokem si šli za vítězstvím. V první dvacetiminutovce získali tříbrankové vedení, které postupem času navyšovali. Soupeř připravil brodského brankáře Dolejše o čisté konto až v úplném závěru, nakonec tak svítil na tabuli výsledek 7:1. „Určitě to bylo dobré. Potřebovali jsme vyhrát a udržet si ten náskok, abychom do baráže šli s dobrou formou,“ řekl o vydařeném duelu Vladimír Szilva.

Dvacetiletý forvard a dlouhodobý tahoun havlíčkobrodské ofenzívy svému týmu dlouho chyběl kvůli zranění, které si přivodil obětavým pádem do tvrdé střely kolínského útočníka v závěru zápasu, čímž vydatně pomohl Havlíčkovu Brodu udržet nejtěsnější náskok. „Měl jsem nastřelené koleno a protržené kloubní pouzdro. Tři týdny jsem s tím marodil, ale už nepociťuji žádné problémy,“ přiblížil své zdravotní trable kanonýr, který zatížil v neděli soupeřovo konto dvěma přesnými zásahy.

Vyprázdnění marodky týmu před extraligovou baráží je pro trenérský tandem Benák – Adam určitě skvělou zprávou. Havlíčkobrodští mladíci odehrají poslední duel základní části na kluzišti Velkých Popovic, kde by chtěli soutěž zakončit výhrou, a naplno si tak užít oslavy. „Poslední zápas by to chtělo vyhrát, abychom mohli oslavit vítězství v základní části. A abychom se do baráže odrazili na vítězné vlně.“

Barážová bitva se naplno rozeběhne na konci tohoto měsíce, jejím účastníkům tak zbývá do klíčové fáze sezony ještě dost času. Přesto se nabízí otázka, zda už se Rebelové na vrchol celosezónního snažení nějak speciálně připravují. „Ne. Zatím pokračujeme v tréninku stejně jako po celou sezonu,“ prozradil na závěr úderný útočník.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři