13. 6. 2012 | Eva Streichsbierová

Návrat do Havlíčkova Brodu beru jako krok dopředu, tvrdí útočník Lukáš Endál

HAVLÍČKŮV BROD – Když návrat domů do Kotliny, tak se vším všudy. Přesně to si řekla nová posila brodského týmu - Lukáš Endál. V nadcházející prvoligové sezoně bude nastupovat znovu v dresu Rebelů, a navíc s číslem 14. „Čtrnáctku jsem měl, když jsem začínal v chlapech, tak jsem si řekl, že se k ní vrátím,“ prozradil pětadvacetiletý rodák z Havlíčkova Brodu.

Cítíte velkou úlevu, že se situace kolem vaší budoucnosti konečně vyřešila?
Ano, už to ze mě spadlo. Nějaké signály jsem měl dlouhou, vnímal jsem dění okolo své osoby, ale v klidu můžu být až teď. I když jsem celou dobu věřil, že se panu Žákovi a Nedvědovi povede s Chomutovem nějak dohodnout. Je to super.

O vašem příchodu se mezi fanoušky už nějakou dobu spekulovalo. Zastavovali vás třeba na ulici, ptali se?
Jasně, dokonce i volali a psali, ale já už jsem poučený z minulosti. Vím, že se nevyplácí o něčem takovém mluvit, pak to jen zakřiknete. Proto jsem většinou odpovídal, že je všechno v jednání. A to, co jsem věděl, jsem si nechával raději pro sebe.

Kdy jste se poprvé dozvěděl, že o vás vedení HC Rebel tolik stojí?
To jsem byl ještě na Slavii. Potom si mě vzal Chomutov, ale já pořád věděl, že o mě mají v Brodě velký zájem. Proto to teď pro mě byla jasná volba. S přítelkyní a lidmi, s nimiž hokej probírám, jsme si řekli, že na tom budu doma lépe. A pak už jsem jenom doufal.

Jenže s Chomutovem jste si mohl zahrát extraligu...
Hodně lidí si myslí, že je to krok zpátky, ale já ne! Pro mě je důležité, že budu v týmu s dobrýma lidma, kterým věřím a kteří věří mně. Zatím mě totiž všude brali jen jako nějakého žolíka. Jinak jsem to spíš cítil tak, že se mnou nepočítají. Z toho důvodu beru návrat do Brodu jako krok dopředu. Chci tady uspět.

Zůstaňme ještě na chvilku u vašeho působení u Pirátů. Jaký to byl pocit, když jste měl nastoupit proti Havlíčkovu Brodu?
Těšil jsem se, že zažiju něco nového. Jenže když jsme tady hráli poprvé, tak jsem ještě nebyl fit. O to víc jsem se pak chtěl ukázat v Brodě v play-off, ale nakonec jsem seděl jen na tribuně.

Mrzelo vás to hodně?
Dost. Nechápal jsem, proč nehraju, ale když mě pak postavili v Chomutově, tak jsem byl rád. A z postupu jsem měl radost. Takovou příjemně hořkou (směje se).

Fanoušci Rebelů vám tehdy dávali najevo, že i v jiném dresu jste pořád jejich oblíbencem...
Však jsem jim za to byl taky strašně vděčný. Je moc příjemné, když cítíte, že vás lidi berou. Teď jsme s Mírou Třetinou zpátky, tak snad nás budou podporovat a společně půjdeme za úspěchem.

Když už jste zmínil svého spoluhráče - napadlo vás třeba při finále, kdy on nastupoval za Ústí nad Labem, že byste se za pár měsíců mohli potkat v jednom týmu?
A víte, že jo? (směje se) Tenkrát jsme ve finálové sérii ani jeden moc nehráli a tak jsme si povídali o tom, jaké by to bylo se zase vrátit zpátky do Brodu. Říkali jsme si, že by to byla pecka, ale ani jeden jsme tomu nevěřili. No vidíte, a teď je to pravda.

Kdy se zapojíte do přípravy?
Oficiálně ve čtvrtek, ovšem neoficiálně už s klukama měsíc trénuju. Čekal jsem netrpělivě, jak to dopadne a jsem šťastný, že můžu zůstat.

Mužstvo zatím funguje bez problémů?
Naprosto. Tým je dobrý, kvalitní a trénuje se výborně. A já věřím, že to pak přeneseme i na led a do zápasů. Když vidím třeba Michala Blažka, Martina Ondráček, Vencu Meidla nebo Roman Vondráčka jakou mají chuť do trénování, tak jsem optimista. Vlastně všichni si přidávají a dřou. Je vidět, že chtějí uspět.

Do noty jste si padl i s trenérskou dvojicí Karel Dvořák – Milan Chalupa?
Ano, všechno je v pohodě. Bavíme se o spoustě věcí. Já jsem si hodně rozuměl i předtím s Petrem Novákem a vypadá to, že s novými trenéry to bude taky super. Fakt se moc těším na novou sezonu.

Aktuality

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

Začátek přípravy mládež

V tomto týdnu budeme hráče a rodiče informovat ohledně začátku přípravného období na sezonu 2020/21 (oraganizovaných tréninků BKHB) v návaznosti na "uvolnění" opatření nouzového stavu vládou ČR.

Ptejte se vedení

Fanoušci, máte otázky k uplynulé sezoně? Využijte možnost a zeptejte se na to, co vás zajímá. Standardní tiskovou konferenci uspořádat nemůžeme, na vaše otázky odpovíme formou článku. Otázky nám posílejte do zpráv na Facebooku nebo na e-mail bkhavlickuvbrod@seznam.cz do pátku 3. dubna. Přejeme vám pevné zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři