14. 10. 2012 | Eva Streichsbierová

Dneska bych asi trefil i stéblo slámy, kdyby leželo přede mnou, smutnil Protivný

Dva domácí zápasy za sebou, žádný bod a pouhý jeden vstřelený gól. To je nelichotivá bilance, která aktuálně patří havlíčkobrodským hokejistům. Po porážce v derby s Třebíčí přišla v sobotu další od Olomouce. Hanáci si odváželi zasloužené vítězství 3:1. „Nevím, co k tomu říct. Jestli jsme byli nějak zatavení,“ krčil po utkání rameny smutný brodský obránce Tomáš Protivný.

Rebelové propadli skoro ve všem. Jediné, co zvládli na výbornou, bylo odbráněné dvouminutové oslabení třech proti pěti. „Zato přesilovky nám vůbec nešly,“ věděl šestadvacetiletý bek. „A konkrétně já osobně bych dneska trefil i stéblo trávy, kdyby přede mnou leželo,“ postěžoval si.

Důkazem jeho slov byla situace, která předcházela třetímu gólu Olomouce. Právě Protivný při končící přesilovce napálil před sebou stojícího soupeře a z rychlého brejku následně Hanáci zpečetili osud zápasu. „Měl jsem to propálit, ale nepodařilo se. Pak jsme se navíc špatně dohodli s Pavlasem (Jan Pavlík – pozn. red.). Já myslel, že to odcouváme a on proti jednomu vyjel. No a já už to nestihl,“ povzdechl si Protivný.

Hosté předvedli v Kotlině celkově výborný výkon, přičemž skvěle zvládli především hru v oslabení. Rychle přistupovali k Rebelům a jejich čas na rozehrávku tak sráželi na minimum. „To je pravda,“ souhlasně pokyvoval hlavou urostlý obránce. „Měli jsme nějaké nazkoušené věci z tréninku, ale vůbec se nám je nepodařilo sehrát. Hned stáli u nás,“ dodal.

Jediný gól havlíčkobrodského týmu zaznamenal v 26. minutě Petr Polodna. Víc radosti už ovšem soupeř domácím nepovolil. „Moc jsme chtěli vyhrát, jenže nám to nešlo. Pak už do toho jdete na krev, a čím víc chcete, tím to jde míň,“ hlásil Protivný. „Měli jsme sérii osmi zápasů, ve kterých jsme bodovali a teď máme tři porážky v řadě,“ smutnil.

Navíc čeká Rebely pondělní cesta na led Mladé Boleslavi, tedy aktuálního lídra soutěže. „Nemáme co ztratit, můžeme jenom překvapit. Oni už taky musí jednou prohrát a třeba nás podcení,“ přeje si brodský obránce. „Nálada v kabině je pořád dobrá. Výhra i prohra trvá do dvanácti, takže tuhle porážku hodíme za hlavu, vezmeme si z ní ponaučení a jedeme dál,“ burcuje.

Každopádně se budou muset trenéři havlíčkobrodského mužstva znovu obejít bez dvojice útočníků – Milan Kostourek, Miroslav Třetina. Oba totiž zůstávají se svými zraněními na marodce. „Hodně nám chybí,“ přiznává Protivný. „Hlavně Kosťa měl skvělou fazonu. Úplně se rozpadl celý útok, kterému to šlapalo. Vlastně všichni si teď zvykáme na nové složení,“ říká.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři