14. 10. 2012 | Eva Streichsbierová

Dneska bych asi trefil i stéblo slámy, kdyby leželo přede mnou, smutnil Protivný

Dva domácí zápasy za sebou, žádný bod a pouhý jeden vstřelený gól. To je nelichotivá bilance, která aktuálně patří havlíčkobrodským hokejistům. Po porážce v derby s Třebíčí přišla v sobotu další od Olomouce. Hanáci si odváželi zasloužené vítězství 3:1. „Nevím, co k tomu říct. Jestli jsme byli nějak zatavení,“ krčil po utkání rameny smutný brodský obránce Tomáš Protivný.

Rebelové propadli skoro ve všem. Jediné, co zvládli na výbornou, bylo odbráněné dvouminutové oslabení třech proti pěti. „Zato přesilovky nám vůbec nešly,“ věděl šestadvacetiletý bek. „A konkrétně já osobně bych dneska trefil i stéblo trávy, kdyby přede mnou leželo,“ postěžoval si.

Důkazem jeho slov byla situace, která předcházela třetímu gólu Olomouce. Právě Protivný při končící přesilovce napálil před sebou stojícího soupeře a z rychlého brejku následně Hanáci zpečetili osud zápasu. „Měl jsem to propálit, ale nepodařilo se. Pak jsme se navíc špatně dohodli s Pavlasem (Jan Pavlík – pozn. red.). Já myslel, že to odcouváme a on proti jednomu vyjel. No a já už to nestihl,“ povzdechl si Protivný.

Hosté předvedli v Kotlině celkově výborný výkon, přičemž skvěle zvládli především hru v oslabení. Rychle přistupovali k Rebelům a jejich čas na rozehrávku tak sráželi na minimum. „To je pravda,“ souhlasně pokyvoval hlavou urostlý obránce. „Měli jsme nějaké nazkoušené věci z tréninku, ale vůbec se nám je nepodařilo sehrát. Hned stáli u nás,“ dodal.

Jediný gól havlíčkobrodského týmu zaznamenal v 26. minutě Petr Polodna. Víc radosti už ovšem soupeř domácím nepovolil. „Moc jsme chtěli vyhrát, jenže nám to nešlo. Pak už do toho jdete na krev, a čím víc chcete, tím to jde míň,“ hlásil Protivný. „Měli jsme sérii osmi zápasů, ve kterých jsme bodovali a teď máme tři porážky v řadě,“ smutnil.

Navíc čeká Rebely pondělní cesta na led Mladé Boleslavi, tedy aktuálního lídra soutěže. „Nemáme co ztratit, můžeme jenom překvapit. Oni už taky musí jednou prohrát a třeba nás podcení,“ přeje si brodský obránce. „Nálada v kabině je pořád dobrá. Výhra i prohra trvá do dvanácti, takže tuhle porážku hodíme za hlavu, vezmeme si z ní ponaučení a jedeme dál,“ burcuje.

Každopádně se budou muset trenéři havlíčkobrodského mužstva znovu obejít bez dvojice útočníků – Milan Kostourek, Miroslav Třetina. Oba totiž zůstávají se svými zraněními na marodce. „Hodně nám chybí,“ přiznává Protivný. „Hlavně Kosťa měl skvělou fazonu. Úplně se rozpadl celý útok, kterému to šlapalo. Vlastně všichni si teď zvykáme na nové složení,“ říká.

Aktuality

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner