18. 10. 2012 | Ladislav Vácha

Také tento víkend bude patřit naší mládeži. Doma se představí hned třikrát

Mladí hokejisté z Havlíčkova Brodu, jimž začátek nového soutěžního ročníku nevyšel podle představ, vstupují s nadcházejícím závěrem týdne do dalších bojů o cenné body. Výsledkově zabrat by potřebovaly hlavně obě dorostenecké kategorie, které se mezi tuzemskou hokejovou smetánkou zatím pořádně trápí. Každá z nich bude mít jednu výhodu domácího prostředí, přičemž starší v pátek uvítá jihočeský Písek a mladší čeká v neděli dopoledne derby Vysočiny s Duklou Jihlava. Také juniorka má před sebou regionální bitvu, v jejímž rámci doma poměří síly se Žďárem nad Sázavou.

Junioři:

HC Rebel Havlíčkův Brod – SKHL Žďár nad Sázavou

Pátek 19. října od 19:00.
Junioři jsou na tom o poznání lépe než jejich mladší kolegové z dorostu. Z osmi odehraných kol 5x vyhráli a 3x museli skousnout roli poraženého. Hned dvakrát se jim podařilo zvítězit 6:0 a ve stejném počtu případů vstřelili dokonce 10 a více branek. Povedlo se jim to na ledě Písku (10:3) a v minulém kole i v Mělníku (12:2). Partu kolem trenérského tandemu Václav Adam – Jaroslav Benc na druhé straně určitě mrzí domácí ostuda proti Velkým Popovicím (2:9) i poslední porážka, kdy v Kotlině vedla nad Kolínem už 3:1, ale soupeř nepříznivý vývoj otočil a získal všechny body. Nyní čeká mladé Rebely souboj se Žďárem nad Sázavou, na který v tabulce ztrácí jediný bod.

Starší dorost:

HC Rebel Havlíčkův Brod – IHC Písek

Pátek 19. října od 15:30.
Jednoznačně nejhůře je na tom ze tří nejstarších kategorií Rebelů starší dorost, kterému se stále nedaří opustit úplný chvost tabulky. Bodovat dokázal dosud jen dvakrát, když v Jihlavě prohrál po samostatných nájezdech a v domácím prostředí přetlačil poměrem 3:1 Hradec Králové. Po necelé polovině základní části extraligové skupiny Střed tak má na svém kontě jen čtyři body a na předposlední Mladou Boleslav, jež odehrála o jeden zápas více, ztrácí propastných 9 bodů. Havlíčkobrodská družina by tak nutně potřebovala zdolat Písek, se kterým svede bitvu o cenné body už v pátek. Jihočeši jsou v tabulce zatím na 2. pozici.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Rebel Havlíčkův Brod

Sobota 20. října od 13:00.
O další přísun bodů, který mladí bojovníci v současné situaci potřebují jako sůl, pojedou už o den později zápolit na východ Čech, kde je přivítají Pardubice. Na své vrstevníky z města perníku nemá soubor pod vedením trenérů Richarda Cachnína a Milana Kraučuka dobré vzpomínky, protože jim v domácím prostředí, i přes dobrý výkon, podlehl těsně 1:2. Je jisté, že Východočechům by rád tuto nepříjemnou porážku vrátil i s úroky, a umazal tak část ze svého manka na Mladou Boleslav. Jeho soupeři se zatím vede dobře, když se drží v lepší polovině tabulky skupiny Střed s jednobodovým náskokem na České Budějovice.

Mladší dorost:

HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Dukla Jihlava

Neděle 21. října od 10:00.
Ani nejmladší extraligisté Havlíčkova Brodu nemají na růžích ustláno. Z devíti odehraných kol vydolovali jen tři body, když ze svého ledu smetli poslední Tábor vysoko 7:0. Naposledy mužstvo Jaroslava Benáka a Aleše Kraučuka nestačilo na České Budějovice, když v jihočeské metropoli prohrálo 1:4. V tabulce skupiny Střed jsou Rebelové na předposledním místě, ze kterého by určitě chtěli poskočit o několik stupínků výše. Nejblíže před sebou vidí pražskou Spartu, na níž ztrácejí sedm bodů. Z tohoto manka se budou snažit část ukrojit v neděli, kdy přivítají v Kotlině Jihlavu. V prvním vzájemném souboji podlehli tomuto krajskému rivalovi 3:5.

Aktuality

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner