18. 10. 2012 | Ladislav Vácha

Také tento víkend bude patřit naší mládeži. Doma se představí hned třikrát

Mladí hokejisté z Havlíčkova Brodu, jimž začátek nového soutěžního ročníku nevyšel podle představ, vstupují s nadcházejícím závěrem týdne do dalších bojů o cenné body. Výsledkově zabrat by potřebovaly hlavně obě dorostenecké kategorie, které se mezi tuzemskou hokejovou smetánkou zatím pořádně trápí. Každá z nich bude mít jednu výhodu domácího prostředí, přičemž starší v pátek uvítá jihočeský Písek a mladší čeká v neděli dopoledne derby Vysočiny s Duklou Jihlava. Také juniorka má před sebou regionální bitvu, v jejímž rámci doma poměří síly se Žďárem nad Sázavou.

Junioři:

HC Rebel Havlíčkův Brod – SKHL Žďár nad Sázavou

Pátek 19. října od 19:00.
Junioři jsou na tom o poznání lépe než jejich mladší kolegové z dorostu. Z osmi odehraných kol 5x vyhráli a 3x museli skousnout roli poraženého. Hned dvakrát se jim podařilo zvítězit 6:0 a ve stejném počtu případů vstřelili dokonce 10 a více branek. Povedlo se jim to na ledě Písku (10:3) a v minulém kole i v Mělníku (12:2). Partu kolem trenérského tandemu Václav Adam – Jaroslav Benc na druhé straně určitě mrzí domácí ostuda proti Velkým Popovicím (2:9) i poslední porážka, kdy v Kotlině vedla nad Kolínem už 3:1, ale soupeř nepříznivý vývoj otočil a získal všechny body. Nyní čeká mladé Rebely souboj se Žďárem nad Sázavou, na který v tabulce ztrácí jediný bod.

Starší dorost:

HC Rebel Havlíčkův Brod – IHC Písek

Pátek 19. října od 15:30.
Jednoznačně nejhůře je na tom ze tří nejstarších kategorií Rebelů starší dorost, kterému se stále nedaří opustit úplný chvost tabulky. Bodovat dokázal dosud jen dvakrát, když v Jihlavě prohrál po samostatných nájezdech a v domácím prostředí přetlačil poměrem 3:1 Hradec Králové. Po necelé polovině základní části extraligové skupiny Střed tak má na svém kontě jen čtyři body a na předposlední Mladou Boleslav, jež odehrála o jeden zápas více, ztrácí propastných 9 bodů. Havlíčkobrodská družina by tak nutně potřebovala zdolat Písek, se kterým svede bitvu o cenné body už v pátek. Jihočeši jsou v tabulce zatím na 2. pozici.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Rebel Havlíčkův Brod

Sobota 20. října od 13:00.
O další přísun bodů, který mladí bojovníci v současné situaci potřebují jako sůl, pojedou už o den později zápolit na východ Čech, kde je přivítají Pardubice. Na své vrstevníky z města perníku nemá soubor pod vedením trenérů Richarda Cachnína a Milana Kraučuka dobré vzpomínky, protože jim v domácím prostředí, i přes dobrý výkon, podlehl těsně 1:2. Je jisté, že Východočechům by rád tuto nepříjemnou porážku vrátil i s úroky, a umazal tak část ze svého manka na Mladou Boleslav. Jeho soupeři se zatím vede dobře, když se drží v lepší polovině tabulky skupiny Střed s jednobodovým náskokem na České Budějovice.

Mladší dorost:

HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Dukla Jihlava

Neděle 21. října od 10:00.
Ani nejmladší extraligisté Havlíčkova Brodu nemají na růžích ustláno. Z devíti odehraných kol vydolovali jen tři body, když ze svého ledu smetli poslední Tábor vysoko 7:0. Naposledy mužstvo Jaroslava Benáka a Aleše Kraučuka nestačilo na České Budějovice, když v jihočeské metropoli prohrálo 1:4. V tabulce skupiny Střed jsou Rebelové na předposledním místě, ze kterého by určitě chtěli poskočit o několik stupínků výše. Nejblíže před sebou vidí pražskou Spartu, na níž ztrácejí sedm bodů. Z tohoto manka se budou snažit část ukrojit v neděli, kdy přivítají v Kotlině Jihlavu. V prvním vzájemném souboji podlehli tomuto krajskému rivalovi 3:5.

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři