21. 10. 2012 | Adam Karas

Lukáš Žemlička: Do příště musíme zlepšit hlavně proměňování šancí

Po drtivé kanonádě v Mělníku šli juniorští Rebelové do domácího zápasu se Žďárem nad Sázavou v obrovské herní pohodě. Tu jim však zkazil hostující Peňáz na konci první třetiny. Domácí borci ale nic nevzdali a skóre se jim v průběhu zápasu dokonce povedlo otočit ve svůj prospěch. Žďárští junioři ale dokázali pět minut před koncem vyrovnat a svůj obrat dokonat v nájezdech. Rebelům se tak podařilo získat z tohoto derby alespoň jeden bod. Branku na 2:1 vstřelil devatenáctiletý útočník Lukáš Žemlička, kterého jsme si pozvali na pozápasový ohlas.

Jak bys zhodnotil dnešní utkání?

Bylo to vyrovnané celý zápas, škoda, že jsme ke konci neudrželi vedení. Tam byla velká chyba v obraně a proto jsme zbytečně ztratili dva body.

V čem byl největší rozdíl mezi soupeři?

Dnes byl soupeř o poznání silnější. U Mělníka bylo znát, že hraje spodek tabulky, Žďár má letos hodně silný tým a je vidět, že tam mají starší kluky, kteří bojují. Je to ale hlavně o šancích, kdo dá víc gólů, tak vyhraje.

Podařilo se ti dát gól, jak jsi viděl celou situaci ze svého pohledu?

Byla to střela z vetší dálky. Myslím si, že hlavně rozhodlo to, že gólman moc přes obránce neviděl. Jsem rád, že puk zapadl do sítě.

Zápas rozhodly až nájezdy, chtěl jsi jet nebo o tom rozhodl trenér?

Tak samozřejmě jsem chtěl jet, ale v týmu na to máme šikovnější hráče. Já dostal důvěru, což byla možná škoda. (směje se)

Váš kádr teď zužuje velká marodka, jak to vypadá se stavem hráčů?

Máme marodku hlavně co se týče obrany, útočníků máme dost, ale obránců málo. V obraně tak musí hrát útočníci, kteří v životě obranu nehráli, což je na hře velice znát.

Otázka na závěr, co do příště zlepšit, aby z toho byly tři body?

No tak celkově všechno, více bruslit a hlavně proměňovat šance. Párkrát jsme v zápase jeli sami na bránu nebo dva na jednoho, to se musí jednoznačně dávat.

Díky za rozhovor.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři