25. 10. 2012 | Richard Wagner

Jan Vacek: Je to derby, tudíž je vždycky větší motivace

Starší dorostenci ve středu dorhávali desáté kolo, které bylo kvůli rozsáhlé marodce soupeře odloženo. Ovšem k přeloženému utkání již přijela jihlavská Dukla v plné síle a ukázala naplno, proč hraje v horních partiích extraligové tabulky. Jihlava si z Kotliny odvezla vysoké vítězství 6:0. V sestavě Havlíčkova Brodu se poprvé v kariéře objevil Jan Vacek, který si tak prošel křtem ohněm a lepšího soupeře si pro debut snad ani přát nemohl. Avšak ani on svým kvalitním výkonem nepomohl Rebelům k úspěchu a ti tak opět ztratili body.

Starší dorost dohrával ve středu zápas s jihlavskou Duklou. Hosté měli do utkání lepší vstup a po celou dobu utkání kontrolovali výsledek a byli pány ledu. Rebelové nedokázali výrazněji ohrozit brankáře Jihlavy, který čelil pouhým jedenácti střelám a připsal si tak velmi snadný shutout. „Je to škoda, soupeř nás přibruslil, zakončoval a proměňoval šance. Nevím, co víc k tomu říci…,“ smutnil obránce Jan Vacek. Havlíčkův Brod se soupeřem držel krok pouze ve třetí třetině, v níž Dukla nedokázala překonat střídajícího Vaněčka. „Já jsem klukům poděkoval za třetí třetinu, že se soupeři vyrovnali. My jsme si řekli, že tu třetí třetinu odehrajeme se ctí a zkusíme se připravit na další utkání. To se podařilo, neinkasovali jsme,“ prozradil bezprostředně po utkání trenér Rebelů Richard Cachnín.

V utkání šlo o mnohem více, než jen o tři body, jelikož se jednalo o derby Vysočiny, do nějž vstupovali oba celky značně namotivované. „Je to derby, tudíž je vždycky větší motivace, i když samozřejmě je to zápas jako každý jiný, ale o to víc nás mrzí, že jsme dnes prohráli. Zkrátka (zamyslí se) štve nás to, měl jasno Vacek. Pro mladého beka však mělo toto utkání ještě jeden zajímavý náboj. Jan Vacek si totiž proti Jihlavě odbyl premiéru v kategorii staršího dorostu. „Pro mě, jako obránce, je to jiné v tom, že se hraje více do těla. Hra je rychlejší a je to takový situační hokej, ale docela jsem si na to dneska zvykl,“ popsal těžkosti svého přechodu debutant.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři