25. 10. 2012 | Richard Wagner

Jan Vacek: Je to derby, tudíž je vždycky větší motivace

Starší dorostenci ve středu dorhávali desáté kolo, které bylo kvůli rozsáhlé marodce soupeře odloženo. Ovšem k přeloženému utkání již přijela jihlavská Dukla v plné síle a ukázala naplno, proč hraje v horních partiích extraligové tabulky. Jihlava si z Kotliny odvezla vysoké vítězství 6:0. V sestavě Havlíčkova Brodu se poprvé v kariéře objevil Jan Vacek, který si tak prošel křtem ohněm a lepšího soupeře si pro debut snad ani přát nemohl. Avšak ani on svým kvalitním výkonem nepomohl Rebelům k úspěchu a ti tak opět ztratili body.

Starší dorost dohrával ve středu zápas s jihlavskou Duklou. Hosté měli do utkání lepší vstup a po celou dobu utkání kontrolovali výsledek a byli pány ledu. Rebelové nedokázali výrazněji ohrozit brankáře Jihlavy, který čelil pouhým jedenácti střelám a připsal si tak velmi snadný shutout. „Je to škoda, soupeř nás přibruslil, zakončoval a proměňoval šance. Nevím, co víc k tomu říci…,“ smutnil obránce Jan Vacek. Havlíčkův Brod se soupeřem držel krok pouze ve třetí třetině, v níž Dukla nedokázala překonat střídajícího Vaněčka. „Já jsem klukům poděkoval za třetí třetinu, že se soupeři vyrovnali. My jsme si řekli, že tu třetí třetinu odehrajeme se ctí a zkusíme se připravit na další utkání. To se podařilo, neinkasovali jsme,“ prozradil bezprostředně po utkání trenér Rebelů Richard Cachnín.

V utkání šlo o mnohem více, než jen o tři body, jelikož se jednalo o derby Vysočiny, do nějž vstupovali oba celky značně namotivované. „Je to derby, tudíž je vždycky větší motivace, i když samozřejmě je to zápas jako každý jiný, ale o to víc nás mrzí, že jsme dnes prohráli. Zkrátka (zamyslí se) štve nás to, měl jasno Vacek. Pro mladého beka však mělo toto utkání ještě jeden zajímavý náboj. Jan Vacek si totiž proti Jihlavě odbyl premiéru v kategorii staršího dorostu. „Pro mě, jako obránce, je to jiné v tom, že se hraje více do těla. Hra je rychlejší a je to takový situační hokej, ale docela jsem si na to dneska zvykl,“ popsal těžkosti svého přechodu debutant.

Aktuality

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři