21. 12. 2012 | Eva Streichsbierová

Kostourek: Musíme podat co nejlepší výkon, ať si můžeme dát na Vánoce v klidu kapra

Havlíčkobrodský tým se může letos pochlubit živým maskotem. Nálepku štístka vyfasoval útočník Milan Kostourek a důvod je naprosto zřejmý – v každém utkání, v němž tenhle hokejista v letošní sezoně nastoupil, dokázali Rebelové bodovat. Výjimkou byl pouze zápas s Třebíčí, ze kterého však musel devětadvacetiletý forvard odstoupit ze zdravotních důvodů. „Je pravda, že jsem ještě v normální hrací době neprohrál. Kdyby to tahle fungovalo až do konce, bude to super,“ usmívá se Kostourek.

Zatím naposledy jeho kouzlo fungovalo ve středečním duelu s Kadaní, v němž Rebelové brali dva body za výhru 4:3 po samostatných nájezdech. A šikovný útočník si v tomhle duelu připsal jeden bod za úspěšnou trefu, která ve druhé třetině znamenala vylepšení nepříznivého stavu na 1:2. „Bylo to v přesilovce, Láďa Rytnauer dával puk před bránu a já už měl potom lehkou úlohu,“ zmínil podíl svého parťáka z útoku, který bude ovšem v dalším zápase Rebelům chybět.

Absence aktuálně nejproduktivnějšího brodského hráče přitom přišla pro mužstvo v nejméně vhodnou dobu, v sobotu totiž míří Rebelové na led regionálního soka z Jihlavy. „Bude to zápas s tradičně velkou rivalitou a my se tam rozhodně pojedeme porvat o výhru,“ slíbil Kostourek a s úsměvem dodal. „Musíme podat co nejlepší výkon, ať si pak můžeme dát na Vánoce v klidu kapra.“

Velký pozor si Rebelové budou muset dát především na zbytečné fauly, protože jihlavské přesilovky dokážou nadělat s výsledkem pořádnou paseku. A zaměřit se bude potřeba také na závěr utkání. Ten v poslední době brodským hokejistům zrovna nevychází, což potvrdil i středeční souboj s Kadaní, v němž znovu inkasovali v poslední minutě. „Přestali jsme plnit to, co jsme hráli celý zápas, úplně jsme se stáhli,“ zlobil se Kostourek. „Příště to prostě musíme zlepšit,“ má jasno.

Kromě Rytnauera by měli mít trenéři pro sobotní derby s Jihlavou k dispozici kompletní kádr, včetně Miroslava Třetiny a slávisty Tomáše Micky. Šlágr posledního předvánočního kola první ligy začne na Horáckém zimním stadionu v 17.30.

Aktuality

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Pecka pro Havlíčkův Brod! Po letech se vrací Jan Novák, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Nečekané ztráty v Havlíčkově Brodě. Končí elitní bek a dva mladíci, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 23. července | Portál hokej.cz zařadil přesun útočníka Lukáše Endála z Tábora do Havlíčkova Brodu mezi TOP 10 přestupů ve 2. lize. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner