BK Havl. Brod - Radim Zohorna cítil při návratu domů trému, na ledě to vidět nebylo
Radim Zohorna cítil při návratu domů trému, na ledě to vidět nebylo

Radim Zohorna cítil při návratu domů trému, na ledě to vidět nebylo

31.07.2014 | Richard Wagner

Radim Zohorna cítil na svém stadionu trému

V Kotlině hokejově rostl, v žácích sázel branky jako na běžícím pásu a střelecky táhl i mladší dorost. Pak se ale vytáhlý útočník s Havlíčkovým Brodem rozloučil a vydal se hrát extraligu dorostu do Komety Brno. Zde pokračoval ve výborných výkonech a vloni ještě coby starší dorostenec nakoukl do sestavy juniorky. Řeč je o Radimu Zohornovi, který na ledě těží rovněž ze svého velkého vzrůstu. To ukázal také, podle mnohých nejtalentovanější z tria bratří Zohornů, ve středu, kdy se juniorka Komety představila v Kotlině, kde čelila áčku havlíčkobrodských Rebelů, jež nakonec slavilo vítězství.

 

Po šedesáti minutách svítil na ukazateli skóre stav 3:2 pro svěřence Miroslava Baruse, ale brněnská Kometa přesto zanechala v ochozech Kotliny solidní dojem. „Podle mě ani nebylo znát, že hrajeme proti mužskému týmu. Hráli jsme celkem vyrovnaně. Brod hrál na dvě lajny, my na čtyři, takže byli víc v tempu. Nechci říci, že by nás v některých chvílích nějak moc tlačili, ale my ještě nemáme takové zkušenosti,“ hodnotil přípravný špíl Radim Zohorna.

Jak je již popsáno v anotaci, tak Zohorna se vrátil do míst, kde ještě před dvěma lety působil. „Měl jsem trochu trému, protože jsem tu byl odmalička až do mladšího dorostu. Ale tu trému jsem měl jen před zápasem, na ledě už to bylo dobré.“ A bylo to hodně vidět, mladík Zohorna se totiž nelekl svého soupeře a například sroloval k zemi čistým zákrokem Petra Zítku, jenž se pak velmi těžko zvedal z ledu. Útočník týmu z moravské metropole pak stál i u první trefy svého mužstva, kterou načal svým šikovným nahozením.

Nejen díky jeho bojovnosti a urostlé postavě je mu věštěna hvězdná kariéra. Někteří dokonce tvrdí, že se již letos propracuje do sestavy prvního mužstva. „Nevím (úsměv). Tohle nechávám na ostatních, hlavně záleží na tom, jak to uvidí trenér áčka. Myslím si ale, že letos ještě tu šanci nedostanu,“ odpovídá sebekriticky. V extraligovém áčku má své pevné místo už jeho bratr Hynek, jenž se dokonce mihl v Kotlině i v minulé sezoně. „Bylo by to krásné, kdybychom spolu stáli v lajně. Ještě, kdybychom hráli spolu s druhým bráchou, nebo třeba proti sobě. To je můj sen, hrát pohromadě,“ vzpomněl i na nejstaršího bratra Tomáše, který spojil své srdce s Pardubicemi.

Radima nyní čeká další boj s juniory. Vloni se držel na předních pozicích kanadské bodování svého týmu ještě v kategorii staršího dorostu, své umění ale ukázal už i mezi juniory. Ani Zohornův příspěvek nepomohl Jihomoravanům v konečném součtu na lepší umístění. To se budou snažit svěřenci Pavla Pazourka napravit. „Hlavně chceme dosáhnout úspěchu v play-off. Vloni se nám to nepovedlo, chceme dojít alespoň do čtvrtfinále, nejlépe do semifinále. Tým na to máme, takže nám věřím,“ vyslal své přání směrem k novému ročníku Radim Zohorna.

Související články

 
Aktuálně na webu
Bruslaři půjdou na led 2. srpna. Jaký ligový formát preferují?

Bruslaři půjdou na led 2. srpna. Jaký ligový formát preferují?

(středa 27.5.) Do pátku 22. května mohly kluby posílat přihlášky do druhé ligy. Tu nakonec podalo 24 týmů včetně...

 
Derby s Jihlavou i Třebíčí: Podívejte se na rozpis přípravných zápasů

Derby s Jihlavou i Třebíčí: Podívejte se na rozpis přípravných zápasů

(úterý 26.5.) Těšíte se na start nové sezony? Parádní zápasy uvidíte už v srpnu, svěřenci Michala Konečného totiž...

 
Příprava mládeže běží na plné obrátky. Už trénují i ti nejmladší

Příprava mládeže běží na plné obrátky. Už trénují i ti nejmladší

(pondělí 25.5.) Mládežníci od juniorů po šestou třídu začali přípravu v pondělí 11. května, ti mladší od páté třídy...

 
Nový krajský rival ve druhé lize! Přihlášku podalo Velké Meziříčí

Nový krajský rival ve druhé lize! Přihlášku podalo Velké Meziříčí

(pátek 22.5.) Po více než deseti letech se vrací do třetí nejvyšší tuzemské soutěže celek Velkého Meziříčí. Ten...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv