17. 2. 2015 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Rebelové dál bojují o prvoligovou záchranu! Tři body potřebují vydolovat v Mostu

MOST – Bitva o záchranu prvoligové příslušnosti pokračuje. Zatímco Jestřábi budou v derby na svém ledě bojovat proti Šumperku, Rebelové vyjedou ve středu 18. února na dalekou cestu do Mostu, kde úvodní zkřížení hokejek na buly proběhne v 17:30. Přestože v minulém utkání s přímým konkurentem z Prostějova Havlíčkův Brod předvedl dobrý výkon, body nakonec putovaly na Hanou. O to důležitější bude bodový zisk na severu Čech, svěřenci Vladimíra Jeřábka naposledy Most rozstříleli na svém ledě vysoko 6:1. „Proti Prostějovu jsme podali dobrý výkon, ale my se na vstřelený gól strašně nadřeme. Snad se k nám štěstíčko ještě otočí,“ doufá mladý obránce Jan Sedlák.

HC Most

Založeno: 1946
Stadion: Zimní stadion Most (kapacita 2 646 diváků)
Klubové barvy: bílá, oranžová, zelená
Webové stránky klubu: hcmost.cz
Umístění v poslední sezóně: 14. místo po ZČ, 1. místo v baráži o 1. ligu (udržení)
Trenér: Václav Baďouček
Aktuální forma (posledních 10 zápasů): 3–0–1–6

Sestava z posledního utkání: Chabr (Soukup) – Hora, Kříž, Černý, Procházka, Kokeš, Havelka – Nedrda, Alinč, Slavíček – Bojer, Smolka, Písařík – Mical, Havlíček, Budínský – Zavřel, Válek, Musil - Ryzák
__________________________________________________________________________________

TM: 30
Jednadvacetiletý mladík vypomáhá Mostu z extraligového Litvínova, za který si připsal v probíhajícím soutěžním ročníku 6 startů. I když vyrobil i několik hrubých chyb, mimo jiné hned dvě proti Rebelům, patří mezi největší opory týmu. Je to právě on, kdo má na záchraně Severočechů velký podíl.
Šikovný a nadějný obránce, který na sebe strhává pozornost nejen plněním defenzivních úkolů, ale také vydatnou podporou svých spoluhráčů z útoku. Dosud nasbíral už třináct kanadských bodů za 4 vstřelené branky a 9 asistencí. Stále je mu teprve 23 let, jedná se o velmi nadějného hokejistu.

TM: 20
Další šikovný mladík, který na sebe upozorňuje fantastickými výkony. Odchovanec Ústí nad Labem si za pražskou Slavii odbyl už i premiéru na extraligové scéně a v barvách Mostu cenné zkušenosti naplno prodává. Nastřílel už 15 gólů a je nejlepším kanonýrem Severočechů.
Dvaadvacetiletý odchovanec Litvínova vypomáhá nedalekému Mostu a prožívá velmi podařenou sezonu. V dosavadním průběhu soutěže nastřádal na konto už 29 bodů za 13 přesných tref a 16 gólových nahrávek, což ho pasuje na pozici nejproduktivnějšího hráče Baďoučkovy družiny.

HC Most x HC Rebel Havlíčkův Brod

znak týmu znak týmu
12-5-10-28 bilance 9-6-4-35
2., 56 bodů umístění 3., 43 bodů
119:208 skóre 120:189
4:0 (Havířov, doma) nejvyšší výhra 6:1 (Most, doma)
4:12 (Jihlava, doma) nejvyšší prohra 0:6 (Kladno, doma)
15,21 % (2.) Využití přesilovek 10,00 % (4.)
78,20 % (4.) Úspěšnost v oslabení 79,32 % (3.)
Pavel Smolka - 29 bodů (13+16) nejproduktivnější hráč Roman Maliník - 28 bodů (8+20)
Bohumil Slavíček - 15 gólů nejlepší střelec Tomáš Rousek - 13 gólů
Jan Alinč - 21 asistencí nejlepší nahrávač Roman Maliník - 20 asistencí
Daniel Hora - 13 bodů (4+9) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád - 9 bodů (2+7)
Pavel Písařík +4 nejlepší hráč v +/- Pavel Sedláček +6
Vítězslav Nedrda -28 nejhorší hráč v +/- Václav Tomek
Jakub Babka -19
Vítězslav Nedrda 77 trest. minut nejtrestanější hráč Tomáš Rousek 58 trest. minut
Lukáš Horák 91,94 % (35 záp.)
Jakub Soukup 90,01 % (22 záp.)
Dominik Chabr 79,41 % (2 záp.)
Vladislav Habal 79,28 % (2 záp.)
úspěšnost brankářů Filip Barus 100 % (1 záp.)

Rebelové doma Most nelítostně rozstříleli

Havlíčkův Brod začal důležitý zápas skvěle, už v 7. minutě dokonale zaskočil gólmana Horáka dalekonosnou střelou Tomáš Semrád a na konci úvodní dvacetiminutovky zvýšil na 2:0 po samostatném úniku Pavel Sedláček. Hned v úvodu prostřední části Broďáky ještě více uklidnil Antonín Melka, jenž se prosadil krásnou ranou z úhlu. Jiskřičku naděje vykřesal pro Severočechy před druhou sirénou nečekanou střelou z úhlu Pavel Písařík, ale potom už pálili ostrými jen Rebelové. Z mezikruží přidal svou druhou trefu Pavel Sedláček a těsně před koncem upravili na konečných 6:1 Aleš Padělek s Davidem Kozlíkem.

znak týmu 6 – 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 7. Semrád (Babka, Maliník), 16. Sedláček (Kozlík), 21. Melka (Švaňhal, Parýzek), 44. Sedláček (Melka, Švaňhal), 59. Padělek (Pavlíček, Maliník), 60. Kozlík (Chlubna) – 38. Písařík (Kousalík, Baránek). Rozhodčí: René Trombík, Svatopluk Kopeček – Lukáš Barteček, Rudolf Vengřín. Vyloučení: 4:2. Bez Využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 377. Střely na branku: 24:37. Třetiny: 2:0, 1:1, 3:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Novák (Barus) – Sedlák, Parýzek, Semrád, Kolář, Pavlíček, Saňa, Zítka – Švaňhal, Melka "C", Sedláček – Maliník "A", Padělek, Babka – Milfait, Troliga, Minárik – Chlubna, Rousek, Kozlík

HC Most: Horák (od 21. Soukup) – Baránek, Kousalík, Kříž, Černý, Havelka, Kokeš, Procházka, Kasal – Slavíček "A", Šrámek, Jurčík – Písařík, Smolka, Bojer – Budínský, Havlíček, Nedrda "C" – Válek, Čmolík, Mical

Další vzájemné zápasy v sezoně

HC Most - HC Rebel Havlíčkův Brod 3:1
HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Most 4:6
HC Most - HC Rebel Havlíčkův Brod 2:3sn

Most v Kotlině Rebely přestřílel, ale brankář Novák chytal skvěle a užil si děkovačku.

Most dvakrát ztratil vedení a v Šumperku padl

Hokejisté ze severních Čech zahájili souboj zachráněných celků na daleké Moravě dobře, v 16. minutě opomněla šumperská obrana mezi kruhy Marka Ryzáka, jenž zavěsil pod horní tyčku. Chvilku po přestávce vyrovnal výstavní ranou do šibenice Karel Plášek, ale vzápětí vrátil vedení zpět na mostecké hole z trestného střílení Pavel Smolka. Draci však dokonali velkolepý obrat, když ve 37. minutě vsítili dva slepené góly. Střelou nad Chabrovu lapačku se prosadil Daniel Vachutka a za pár sekund podruhé udeřil matador Karel Plášek. Vyrovnat se sice povedlo Pavlovi Písaříkovi, ale bleskově odpověděli Tomáš Brunec a Petr Gewiese. Menší drama zajistila šikovná teč Marka Ryzáka, ale Marek Haas a důrazný Daniel Vachutka definitivně zlomili odpor soupeře.

znak týmu 7 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 21. Plášek (Popelka), 37. Vachutka (Berger), 37. Plášek (Haas, Popelka), 45. Brunec (Plášek, Popelka), 46. Gewiese (Moskal, Brunec), 54. Haas (Plášek), 56. Vachutka – 16. Ryzák (Musil, Zavřel), 22. Smolka (TS), 44. Písařík (Černý, Procházka), 52. Ryzák (Válek). Rozhodčí: Kubičík – Kašík, Wesley. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 316. Střely na branku: 31:42. Třetiny: 0:1, 3:1, 4:2. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4, 7:4.

Salith Šumperk: Zelenka (M. Svoboda) – Novotný, Bail, Gewiese, Prokop, Drtil, Slavík, Žáček – Haas M., Plášek, Popelka – Brunec, Moskal, Sedlák – Rimmel, Berger, Vachutka

HC Most: Chabr (Soukup) – Hora, Kříž, Černý, Procházka, Kokeš, Havelka, Ryzák – Nedrda, Alinč, Slavíček – Bojer, Smolka, Písařík – Mical, Havlíček, Budínský – Zavřel, Válek, Musil

Oblékali dres soupeře

HC Most

Žádný bývalý Rebel již v Mostě nepůsobí kvůli odchodu Petrušky a Charouska.

HC Rebel Havlíčkův Brod

Dominik Boháč - sezona 2010/11, 5 zápasů, 0+0
Martin Parýzek - sezony 2011/12 a 2012/13, 86 zápasů, 3+15
Pavel Sedláček - sezona 2013/14, 63 zápasů, 6+12

Bývalý hráč Mostu Pavel Sedláček v minulém utkání zazářil, vstřelil hned dvě branky.

Zajímavosti zápasu

• Vyrovnaná bilance: Obě mužstva sehrála proti sobě 24 duelů, z nichž každé dotáhlo do vítězného konce přesně polovinu z této porce. Bodově jsou mírně úspěšnější Severočeši, jelikož se vícekrát radovali po základní hrací době, Rebelové ovšem nastříleli do mostecké klece o 15 gólů více.

• Dobré vzpomínky Havlíčkova Brodu: Konto Rebelů neoplývá příliš vysokým počtem výher, a když už se Havlíčkovu Brodu zvítězit podařilo, bylo to velice těsné. Na konci základní části si však svěřenci Vladimíra Jeřábka zlepšili náladu kanonádou do sítě Mostu (6:1), čímž určili prozatím svoje nejvyšší vítězství, přestože Severočeši byli střelecky aktivnější.

• Rozdílná motivace: Mostečtí hokejisté již mají jistotu záchrany, a tak mohou o něco složitěji hledat motivaci, hrají už jen o svoji čest. To celek z Kotliny má o motivaci postaráno. Na svém kontě má stejný počet bodů jako Prostějov, vinou horších vzájemných zápasů však musí získat alespoň o jeden více.

• Nízká návštěvnost: Z čtveřice týmů hrajících skupinu o udržení si v této sezoně našlo nejméně lidí cestu na stadiony Havlíčkova Brodu a Mostu. Na severu Čech průměrně přijde na hokej 394 lidí, na Vysočině pak 567.

• Lumpové proti slušňákům: Zatímco Rebelové sbírají trestné minuty jak na běžícím páse, inkasovali jich už 894, Mostečtí se v této statistice pohybují na opačné straně tabulky, když obdrželi 727 trestných minut.

Vzájemná bilance v 1. lize (od 2006/07)

Počet odehraných zápasů: 24
Bilance: 9-3-1-11
Výsledky: 5:3, 0:3, 3:4, 1:4, 1:4, 3:2sn, 3:4, 2:1p, 3:4p, 3:2, 2:5, 3:4, 4:2, 1:2, 5:2, 8:1, 3:4, 6:0, 2:0, 7:1, 1:3, 4:6, 3:2sn, 6:1
Skóre: 79:64