28. 7. 2015 | Ladislav Vácha

Starší dorost už zná rozlosování extraligy. K prvnímu kolu zamíří do Liberce

Starší dorostenci se začali od minulého pátku připravovat na ledě a po několika úvodních trénincích už znají svůj program nadcházejícího soutěžního ročníku. Po spanilé jízdě minulou sezonou, kdy si vybojovali místo mezi extraligovou smetánkou, je čeká hodně nabitý program. V základní části skupiny Střed odehrají svěřenci trenérského tandemu Václav Adam - Jaroslav Benc 28 kol, přičemž první mistrovský zápas odehrají v pátek 4. září na kluzišti Liberce. Havlíčkobrodská družina se také může těšit na prestižní derby Vysočiny, střetne se totiž i s krajským rivalem z Jihlavy.

Rozlosování staršího dorostu

Derby Vysočiny

H. Brod – Jihlava
(2. kolo, 5.9.2015, 12:00)

Jihlava – H. Brod
(9. kolo, 2.10.2015, 18:00)

H. Brod – Jihlava
(16. kolo, 24.10.2015, 12:00)

Jihlava – H. Brod
(23. kolo, 27.11.2015, 18:00)

Havlíčkův Brod startoval v extralize staršího dorostu ještě v sezoně 2012/2013, ale vinou neuvěřitelných devětatřiceti porážek v řadě zamířil do baráže. V ní se nedokázal z hluboké krize vzpamatovat a i přesto, že měl v týmu poměrně hodně kvalitních hráčů, nevyhnul se nepříjemnému pádu o patro níž.

Od nového soutěžního období se ujal trenérské taktovky zkušený tandem Václav Adam - Jaroslav Benc, který pomohl tým nastartovat k co nejrychlejšímu návratu. Tehdy ještě mladí Rebelové hladce proklouzli do nadstavbové části, ale v ní jim vytoužený postup jen těsně protekl mezi prsty. O rok později už ale nenašli na prvoligové scéně konkurenci a naprosto suverénním způsobem, když prohráli za celou sezonu jen dvakrát v základní hrací době, slavili vysněný návrat mezi tuzemskou dorosteneckou elitu.

Talentované naděje havlíčkobrodského hokeje ve skupině Střed potká 7 různých soupeřů - Bílí Tygři Liberec, HC Dukla Jihlava, HC Olomouc, HC Letci Letňany, HC Kometa Brno, BK Mladá Boleslav a HC Dynamo Pardubice. První kolo čeká brodský soubor v sobotu 4. září na ledě Liberce, základní část potom uzavře 12. prosince domácí duel proti Pardubicím. Fanoušci se mohou těšit i na pikantní regionální bitvy s jihlavskou Duklou, s níž Havlíčkův Brod poměří v základní části síly čtyřikrát. Do 1. ligy sestoupí po nadstavbové části dva nejhorší týmy z celé soutěže (skupiny Západ, Střed, Východ), do osmifinále play-off postoupí šestnáct nejlepších.

Prvních 10 kol staršího dorostu

1. kolo, pátek 4. září, 17:00

Bílí Tygři Liberec – BK Havlíčkův Brod

2. kolo, sobota 5. září, 12:00

BK Havlíčkův Brod – HC Dukla Jihlava

3. kolo, pátek 11. září, 17:30

HC Olomouc – BK Havlíčkův Brod

4. kolo, sobota 12. září, 12:00

BK Havlíčkův Brod – HC Letci Letňany

5. kolo, pátek 18. září, 18:00

HC Kometa Brno – BK Havlíčkův Brod

6. kolo, sobota 19. září, 12:00

BK Havlíčkův Brod – BK Mladá Boleslav

7. kolo, pátek 25. září, 17:00

HC Dynamo Pardubice – BK Havlíčkův Brod

8. kolo, sobota 26. září, 12:00

BK Havlíčkův Brod – Bílí Tygři Liberec

9. kolo, pátek 2. října, 18:00

HC Dukla Jihlava – BK Havlíčkův Brod

10. kolo, sobota 3. října, 12:00

BK Havlíčkův Brod – HC Olomouc

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři