13. 6. 2018 | Ladislav Vácha

Formát 2. ligy potvrzen! Bruslaři v prvním utkání přivítají Žihadla

Český svaz ledního hokeje schválil formát 2. ligy pro sezonu 2018/2019! Hrát se bude ve čtyřech sedmičlenných skupinách, Bruslaři narazí ve skupině Jih na Žďár nad Sázavou, Moravské Budějovice, Pelhřimov, Tábor, Písek a David Servis České Budějovice. V základní části také změří síly se soupeři ze skupiny Východ, z níž vzejde jejich soupeř pro play off. Parta z Kotliny odstartuje nový soutěžní ročník v sobotu 15. září, kdy přivítá v Kotlině Moravské Budějovice. Vzápětí vyrazí k prestižnímu derby Vysočiny na led žďárských Plamenů!

Brod na Jihu! Nepotká Kolín, Nymburk ani Klatovy

Bruslaři budou bojovat o své místo na výsluní v nově vzniklé skupině Jih, kde narazí na stejné soupeře, s nimiž se potkávali v základní části minulé sezony – SKLH Žďár nad Sázavou, HC Lední Medvědi Pelhřimov, HC Moravské Budějovice 2005, IHC Písek, HC David Servis České Budějovice a HC Tábor. Přijdou tak o atraktivní bitvy se silným Kolínem, který spadá do skupiny Střed, což platí i pro Nymburk a daleké Klatovy.

Fanoušci se znovu mohou těšit na atraktivní derby se žďárskými Plameny.

Složení skupin v sezoně 2018/2019

Skupina Sever

HC Kobra Praha
HC Děčín
HC Řisuty
HC Baník Sokolov
HC Vlci Jablonec nad Nisou
HC Draci Bílina
Mostečtí Lvi (nováček)

Skupina Střed

SC Kolín
NED Hockey Nymburk
HC Trutnov
HC Rodos Dvůr Králové nad Labem
SHC Klatovy
HC Stadion Vrchlabí
HC Letci Letňany

Skupina Jih

HC David Servis České Budějovice
IHC Písek
HC Lední Medvědi Pelhřimov
BK Havlíčkův Brod
HC Moravské Budějovice 2005
SKLH Žďár nad Sázavou
HC Tábor

Skupina Východ

Draci Šumperk
SHK Hodonín
HC Orlová (nováček)
HC Slezan Opava
HK Nový Jičín
HC Bobři Valašské Meziříčí
HC TATRA Kopřivnice

Základní část: 24 zápasů ve skupině, 14 s Východem

V základní části se spolu týmy v rámci jedné skupiny střetnou čtyřkolově, což znamená, že odehrají 24 zápasů. Zpestřením bude měření sil se soupeři ze skupiny Východ, Havlíčkovu Brodu se tak nově postaví kluby Draci Šumperk, SHK Hodonín, HC Orlová, HC Slezan Opava, HK Nový Jičín, HC Bobři Valašské Meziříčí a HC TATRA Kopřivnice. S účastníky moravské skupiny se Broďáci utkají dvoukolově, tudíž s nimi odehrají 14 duelů. V základní části tak absolvují dohromady 38 utkání, což je ještě o dvě více než v předešlé sezoně 2017/2018.

Bruslaři hráli s Hodonínem přáteláky, teď možná potkají Drtiče i v sezoně.

Rozpis úvodních kol základní části

DatumDenSoupeř
15.9.2018 sobota BK Havlíčkův Brod – HC Moravské Budějovice 2005
19.9.2018 středa SKLH Žďár nad Sázavou – BK Havlíčkův Brod
22.9.2018 sobota BK Havlíčkův Brod – HC Tábor
26.9.2018 středa HC David Servis České Budějovice – BK Havlíčkův Brod
29.9.2018 sobota BK Havlíčkův Brod – HC Lední Medvědi Pelhřimov
3.10.2018 středa IHC Písek – BK Havlíčkův Brod
6.10.2018 sobota BK Havlíčkův Brod – SHK Hodonín

Kompletní rozlosování základní části


Play off: Postoupí 16 týmů, hrát se bude křížem s Východem

Do play off postoupí čtyři nejlepší týmy z každé skupiny, které se střetnou křížem se soupeři z nejbližší skupiny. Pro Havlíčkův Brod to znamená, že se utká s týmy z Východu. Všechna kola vyřazovacích bojů se budou znovu hrát na tři vítězné zápasy, přičemž se dvojice určí podle klasického klíče. První z Jihu bude hrát se čtvrtým z Východu, druhý se třetím, atd.

Brod si po dlouhé době zahraje v základní části proti Šumperku.

Kvalifikaci konečně odzvonilo! Hrát se bude velké finále

O postup do WSM Ligy se už nebude hrát tříčlenná kvalifikace, jako tomu bylo ve dvou předešlých sezonách. Právě v poslední části sezony zažil Havlíčkův Brod hned dvakrát hořké zklamání, když mu nejdříve unikl postup vinou horšího skóre na úkor Vsetína, v uplynulém soutěžním ročníku se radovala zase Poruba, a to jen díky vyššímu počtu nastřílených branek. Tentokrát bude systém daleko spravedlivější, protože si to o postup do vyšší soutěže ve velkém finále rozdají na férovku dva nejlepší, a to v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy. O záchranu budou bojovat v sérii hrané na tři vítězné zápasy dva nejhorší týmy ze sedmých míst.

Bruslaři ve dvou předešlých sezonách narazili v kvalifikaci na jablonecké Vlky.

Termíny vyřazovacích bojů

O udržení: 2., 5., 8., případně 10. a 13. března
Čtvrtfinále: 2., 4., 6., případně 8. a 10. března
Semifinále: 13., 15., 17., případně 19. a 21. března
Finále: 24., 26., 28., případně 30. března a 1. dubna
O postup do WSM Ligy: 5., 7., 9., 11., případně 13., 15. a 17. dubna

Aktuality

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

Začátek přípravy mládež

V tomto týdnu budeme hráče a rodiče informovat ohledně začátku přípravného období na sezonu 2020/21 (oraganizovaných tréninků BKHB) v návaznosti na "uvolnění" opatření nouzového stavu vládou ČR.

Ptejte se vedení

Fanoušci, máte otázky k uplynulé sezoně? Využijte možnost a zeptejte se na to, co vás zajímá. Standardní tiskovou konferenci uspořádat nemůžeme, na vaše otázky odpovíme formou článku. Otázky nám posílejte do zpráv na Facebooku nebo na e-mail bkhavlickuvbrod@seznam.cz do pátku 3. dubna. Přejeme vám pevné zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři