16. 6. 2018 | Štěpán Ondráček, Dominik Adam, Ladislav Vácha

Dorostenci znovu ve skupině Střed, narazí na tradiční účastníky!

Mládežnický hokej zcela změnil svůj formát pro nadcházející ročník 2018/2019. Dorostenecký hokej se mohl v minulé sezoně pyšnit dvěma kategoriemi, ovšem teď přišla razantní změna, která sjednotí týmy do jedné soutěže. Třicet týmů se potká v ELIOD Extralize dorostu, a to ve třech skupinách Východ, Střed a Západ, vždy po deseti účastnících. Havlíčkobrodský hokej má své zastoupení ve druhé zmíněné skupině. Základní část začne v sobotu 8. září, kdy se Bruslaři představí na ledě brněnské Komety!

Bruslaři ve skupině Střed, potkají se s Jihlavou i Žďárem!

Havlíčkobrodští dorostenci, kteří se připravují pod taktovkou trenérů Petra Beránka a Tomáše Harta, znají své soupeře pro nadcházející sezonu. Soubor z Kotliny se v nové extralize dorostu představí v desetičlenné skupině Střed. Fanoušci mládežnického hokeje v Havlíčkově Brodě nebudou ochuzeni o tradiční derby, neboť ve skupině je společně s mladými Bruslaři tato devítka týmů – HC Kometa Brno, HC Dynamo Pardubice, Mountfield HK, Bílí Tygři Liberec, HC Motor České Budějovice, HC Tábor, BK Mladá Boleslav, HC Dukla Jihlava a SKLH Žďár nad Sázavou.

Bruslaři se v nadcházející sezoně potkají opět i s jihlavskou Duklou!

Základní část: třicet týmů, tři skupiny

Nejvyšší dorostenecká soutěž bude čítat třicet týmů, které budou rozděleny do třech skupin (Západ, Střed a Východ) po deseti družstvech. Základní skupina nabídne celkem 18 kol, tedy každý s každým dvakrát v rámci své skupiny (doma, venku).

Nadstavbová část: pět skupin po šesti týmech

Skupina A

Družstva umístěná po základní části ve skupině Západ na 1. – 4. místě a dvě družstva umístěná po základní části ve skupině Střed na 1. – 4. místě (zařazená na základě územního principu) se utkají čtyřkolově každý s každým (20 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky všech utkání ze základní části soutěže nezapočítávají.

Skupina B

Družstva umístěná po základní části ve skupině Východ na 1. – 4. místě a dvě družstva umístěná po základní části ve skupině Střed na 1. – 4. místě (zařazená na základě územního principu) se utkají čtyřkolově každý s každým (20 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky všech utkání ze základní části soutěže nezapočítávají.

Skupina C

Družstva umístěná po základní části ve skupině Západ na 5. – 10. místě se utkají čtyřkolově každý s každým (20 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky všech utkání ze základní části soutěže. Družstvo, které se umístí po této části soutěže ve skupině C na posledním místě, sestupuje do nižší soutěže.

Skupina D

Družstva umístěná po základní části ve skupině Střed na 5. – 10. místě se utkají čtyřkolově každý s každým (20 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky všech utkání ze základní části soutěže. Družstvo, které se umístí po této části soutěže ve skupině D na posledním místě, sestupuje do nižší soutěže.

Skupina E

Družstva umístěná po základní části ve skupině Východ na 5. – 10. místě se utkají čtyřkolově každý s každým (20 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky všech utkání ze základní části soutěže. Družstvo, které se umístí po této části soutěže ve skupině E na posledním místě, sestupuje do nižší soutěže.

Play off o účast na závěrečném turnaji

Do vyřazovacích bojů postoupí týmy, které skončí ve skupině A i B na prvních šesti místech! Šestici z skupiny A doplní nejlepší oddíly ze skupiny C a D. To samé platí i pro skupinu B, kde šestici týmů doplní nejlepší mančaft ze skupiny E. Následovat budou čtvrtfinálové i semifinálové bitvy, které se odehrají na dva vítězné zápasy.

Závěrečný turnaj

Úspěšné týmy ze semifinále (A, B) postoupí do závěrečného turnaje, kde si to rozdají o titul mistra České republiky. Zde se poskládá kvarteto týmů, které se ještě jednou představí v semifinále. Tento zápas se bude hrát na jedno vítězné utkání, přičemž vítězové postoupí přímo do finále a poražení si zahrají o bronzové medaile.

Parta z Kotliny potká ve skupině několik silných týmů, narazí znovu i na Kometu Brno.

Novinka pro nový ročník? Prodloužení i po rozhodnutí!

Český svaz ledního hokeje přišel krom změny mládežnických soutěží i s další novinkou. Všechny týmy budou nově absolvovat pětiminutové prodloužení či samostatné nájezdy. Nové pravidlo bude platit v základní části a rovněž postihne nadstavbové skupiny A, B, C, D a E. O co jde? I po zápasu, který skončí po šedesáti minutách výhrou jednoho z týmů, bude následovat zmíněné prodloužení či nájezdy. Mužstvo, které v této novince uspěje, získá jeden bod navíc. Může se tedy stát, že jeden tým získá za jedno utkání do tabulky celkem 4 body! Ovšem nová modifikace neplatí při nerozhodném výsledku po šedesáti minutách. Zde se pokračuje podle starých pravidel.

Více informací na webu ČSLH


Složení skupin v sezoně 2018/2019

Skupina Západ

HC Kobra Praha
Piráti Chomutov
HC Verva Litvínov
HC Energie Karlovy Vary
HC Škoda Plzeň 1929
HC Slavia Praha
HC Sparta Praha
HC Rytíři Kladno
PZ Kladno
HC Meteor Třemošná

Skupina Střed

HC Kometa Brno
HC Dynamo Pardubice
Mountfield HK
Bílí Tygři Liberec
BK Havlíčkův Brod
HC Motor České Budějovice
HC Tábor
BK Mladá Boleslav
HC Dukla Jihlava
SKLH Žďár nad Sázavou

Skupina Východ

VHK ROBE Vsetín
HK Mladí draci Šumperk
HC AZ Havířov 2010
HC ZUBR Přerov
VSK Technika Brno
HC Olomouc
HC Oceláři Třinec
HC Vítkovice Ridera
AUKRO Berani Zlín
HCM Warrior Brno

Dorostenci znovu svedou tuhé boje s Hradcem Králové.
(Foto: mountfieldhk.cz)

Rozpis přípravných zápasů

DatumDenSoupeř
2.8.2018 čtvrtek Mountfield HK – BK Havlíčkův Brod
8.8.2018 středa BK Havlíčkův Brod – SKLH Žďár nad Sázavou
9.8.2018 čtvrtek BK Havlíčkův Brod – Mountfield HK
18.8.2018 sobota BK Havlíčkův Brod – HC Technika Brno
23.8.2018 čtvrtek HC Dukla Jihlava – BK Havlíčkův Brod
25.–26.8.2018 sobota–neděle Turnaj v Pardubicích
28.8.2018 úterý HCM Warrior Brno – BK Havlíčkův Brod

Rozpis první poloviny základní části

DatumDenSoupeř
8.9.2018 sobota HC Kometa Brno – BK Havlíčkův Brod
13.9.2018 čtvrtek HC Tábor – BK Havlíčkův Brod
15.9.2018 sobota BK Havlíčkův Brod – HC Dukla Jihlava
22.9.2018 sobota SKLH Žďár nad Sázavou – BK Havlíčkův Brod
27.9.2018 čtvrtek BK Havlíčkův Brod – HC Dynamo Pardubice
29.9.2018 sobota Mountfield HK – BK Havlíčkův Brod
6.10.2018 sobota BK Havlíčkův Brod – Bílí Tygři Liberec
11.10.2018 čtvrtek BK Mladá Boleslav – BK Havlíčkův Brod
13.10.2018 sobota BK Havlíčkův Brod – HC Motor České Budějovice

Kompletní rozpis zápasů


Aktuality

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

Začátek přípravy mládež

V tomto týdnu budeme hráče a rodiče informovat ohledně začátku přípravného období na sezonu 2020/21 (oraganizovaných tréninků BKHB) v návaznosti na "uvolnění" opatření nouzového stavu vládou ČR.

Ptejte se vedení

Fanoušci, máte otázky k uplynulé sezoně? Využijte možnost a zeptejte se na to, co vás zajímá. Standardní tiskovou konferenci uspořádat nemůžeme, na vaše otázky odpovíme formou článku. Otázky nám posílejte do zpráv na Facebooku nebo na e-mail bkhavlickuvbrod@seznam.cz do pátku 3. dubna. Přejeme vám pevné zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři