16. 1. 2019 | Ladislav Vácha

Musíme dál hodně makat, chceme do play off, má jasno David Kubík

Před sezonou se očekávalo, že je bude čekat tuhý boj o záchranu. Opak je ale pravdou! Dorostenci si zatím počínají mezi nabitou extraligovou konkurencí skvěle a s Mladou Boleslaví se perou o postup do prestižního play off. Velký podíl na tom má i brankář David Kubík, který je po přesunu Daniela Krále do zachraňující se juniorky jasnou jedničkou. „Jsem rád, že dostávám v bráně hodně prostoru. Musím na sobě ale pořád dál makat,“ ví talentovaný gólman. (Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Davide, do nadstavby jste naskočili naprosto famózně a vyhráli jste tři úvodní zápasy. Lepší začátek jste si snad ani nemohli přát, co myslíš?
Určitě. Hrálo se nám potom lépe a pořád se držíme u čela tabulky, takže jsme pořád v hře o play off.

Pak jste si přivezli bod z Českých Budějovic a s prázdnou jste se vrátili z ledu předposledního Tábora. Asi hlavně zaváhání proti Kohoutům je škoda...
To ano. Dostal jsem docela hloupé góly, což by se mi stávat nemělo. Myslím si, že jsme měli na to, abychom získali nějaké body. Jak říkám, bohužel mi to nešlo.

V derby na ledě Žďáru nad Sázavou jste vyhráli za tři body, ale bohužel jste prohráli nastavení. Ten ztracený bod by se vám také hodil...
Samozřejmě. Je to škoda, mrzí nás to.

V Mladé Boleslavi jste si ale spravili chuť, vyhráli jste 4:1 a vybojovali jste i cenný bonusový bod. Jak utkání hodnotíš?
Bylo to vyrovnané. Kluci hráli dobře a pomáhali mi, dávali góly a dobře blokovali soupeřovy střely.

Mohl jsi mít první nulu v sezoně, ale nakonec jste jeden gól inkasovali. Nemrzí tě to trochu?
Mrzí. Mohl jsem tu střelu lépe vyrazit, třeba někam do rohu pásma, ale vyrazil jsem puk protihráči přímo na hokejku. Čtyři body jsou ale skvělé!

Ze vzájemných zápasů s Mladou Boleslaví, s níž se perete o čelo tabulky a postup do play off, jste získali všech 8 bodů. To je hodně důležité, souhlasíš?
Určitě je, protože s Mladou Boleslaví hrajeme o play off. V tabulce se pořád pereme o první příčku.

Vyhovují vám zápasy s Mladou Boleslaví víc, než třeba proti Táboru a Žďáru nad Sázavou, proti nimž jste za favority a je tak na vás větší tlak?
Docela jo. S Mladou Boleslaví je to takové nahoru – dolů a je to určitě lepší hokej.

Teď vás čeká pět domácích zápasů v řadě. Určitě by to chtělo získat co nejvíc bodů...
To by určitě chtělo. Potřebovali bychom alespoň trochu utéct Mladé Boleslavi, abychom pak hráli ve větším klidu a postoupili do play off.

V čtvrtek doma přivítáte Jihlavu a v sobotu českobudějovický Motor. Jakou hrou byste se měli prezentovat, aby jste oba duely zvládli?
Chtělo by to, abychom hráli stejně jako proti Mladé Boleslavi. Řekl bych, že tam jsme předvedli dobrý výkon.

Zrovna s Motorem se vám zatím nedaří, třikrát jste s ním prohráli a obrali jste ho jen o bod. Chtělo by to už zlomit...
To by určitě chtělo. Není to zase až tak silný soupeř, porazit se určitě dá. Myslím si, že ho teď určitě můžeme doma porazit.

V Havlíčkově Brodě jsi nový, přestoupil jsi sem z Kladna. Jak se ti tady zatím líbí?
Je to dobré. Kluci na intru i v kabině jsou super a je tady i trenér gólmanů. Líbí se mi tady.

Nakonec jsi v dorostu jednička, protože juniorce se nedaří a Dan Král proto chytá za ni. Jak se s velkou zodpovědností zatím pereš?
Jsem rád, že dostávám v bráně hodně prostoru. Musím na sobě ale pořád dál makat. Kdybych na to neměl, mohlo by se to najednou úplně otočit a třeba už bych tady ani nebyl.

Zmínil jsi trenéra gólmanů. Jak moc ti pomáhá?
Znám ho z brankářských kempů. Je to dobré. Děláme i speciální gólmanské cviky, třeba na Kladně jsme tolik možností s trenérem gólmanů neměli.

V Brodě tradičně vyrůstají dobří gólmani. Můžeme zmínit Vítka Vaněčka, který působí v zámoří, Daniela Dolejše, jenž chytá za extraligové Vítkovice, Čendu Nováka z áčka nebo i Dana Krále, který je pevným článkem reprezentačního výběru. Z tohohle pohledu je to pro tebe jako brankáře určitě dobré...
Určitě ano. Vždycky se dívám na ten bilboard u časomíry a je vidět, že z Brodu to dotáhlo daleko hodně hráčů.

Kamarádíš s brankářem Danem Králem, který teď pomáhá juniorce a má i reprezentační zkušenosti. Snaží se ti nějak radit?
Snaží se mi poradit. Akorát mi občas řekne, že jsem pěkný vůl. (směje se) Vycházíme spolu ale dobře.

Stále bojujete o první příčku a postup do play off. Určitě by bylo parádní, pokud by se vám povedlo do vyřazovacích bojů proklouznout...
To by bylo super. Snažíme se co nejvíc makat a hodně bojujeme. Nesmíme to už pustit.

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři