BK Havl. Brod - Dorost už ví, s kým v sezoně poměří síly! Na úvod vyzve Slavii
Dorost už ví, s kým v sezoně poměří síly! Na úvod vyzve Slavii

Dorost už ví, s kým v sezoně poměří síly! Na úvod vyzve Slavii

10.07.2019 | Dominik Adam

Mladí Bruslaři už znají svůj jízdní řád a herní systém extraligy

Mladí hokejisté už vědí, s kým se střetnou v základní skupině nadcházející extraligové sezony. Svěřenci Václava Adama a Tomáše Harta změří síly s Českými Budějovicemi, Slavií Praha, Táborem, Technikou Brno, Libercem, Jihlavou, Mladou Boleslaví, Hradcem Králové a Pardubicemi. S každým celkem se utkají dvoukolově, takže odehrají 18 zápasů. Karty jsou rozdány nekompromisně. Z nejvyšší soutěže přímo spadne hned šest týmů, další dva čeká ošemetná baráž. Dorostenci začnou novou sezonu ve čtvrtek 12. září, kdy v Kotlině vyzvou pražskou Slavii.

 

Týmů pro sezonu 2019/2020 je celkem třicet, byly tak rozděleny do tří skupin po deseti. Skupiny nesou názvy Západ, Střed a Východ. Havlíčkobrodští dorostenci jsou ve skupině Střed. Tuto skupinu tvoří kromě Havlíčkova Brodu také České Budějovice, Slavia Praha, Tábor, Technika Brno, Liberec, Jihlava, Mladá Boleslav, Hradec Králové a Pardubice. Družstva se mezi sebou utkají dvoukolově, každý tým tedy odehraje 18 utkání.

O pořadí v play off

Celky, které se po 1. části v jednotlivých skupinách umístí na 1. - 6. místě, se utkají dvoukolově se soupeři ze zbývajících dvou skupin, celkem tedy každý tým odehraje 24 zápasů. V této části se družstvům započítávají výsledky vzájemných utkání z 1. části soutěže s družstvy své skupiny.

O udržení

Týmy, které se po 1. části ve skupinách umístí na 7. - 10. místě, se utkají dvoukolově každý s každým, přičemž se střetnou i se soupeři ze své skupiny. Celkem tedy odehrají 22 utkání s tím, že v této části se výsledky z 1. části nezapočítávají.

Družstva umístěná po druhé části (O pořadí v play off) na 1. - 16. místě sehrají dvě kola (osmifinále a čtvrtfinále) play off na dvě vítězná utkání. Nejslabším dvěma týmům skupiny sezona skončí. Pro sestavování dvojic pro všechna kola této části soutěže platí, že nejlépe umístěný tým po druhé části hraje s družstvem umístěným po druhé části nejhůře (1–16), druhé nejlépe umístěné se utká s předposledním týmem (2–15) atd. Vykrystalizovaná čtveřice si to spolu rozdá na závěrečném turnaji o mistrovský pohár.

Nejlepší čtveřice ze skupiny O udržení si zajistí udržení extraligové příslušnosti. Družstva umístěná po části O udržení na 5. - 12. místě se utkají stejně jako v play off na dva vítězné zápasy a i zde platí, že nejlepší tým hraje s nejhorším, druhý nejlepší s předposledním atd. Poražené týmy ve kterémkoli kole přímo sestupují do Ligy dorostu. Ani dva nejlepší týmy však ještě nebudou mít skutečně vyhráno. Svou extraligovou příslušnost totiž budou hájit v baráži proti dvěma nejlepším celkům Ligy dorostu, která se nebude hrát tabulkově, ale rovněž vyřazovacím způsobem na jedno kolo. Lepší tým z extraligy narazí na horší tým z ligy a zbylé dva půjdou na sebe, v sériích budou opět potřebovat dvě vítězná utkání. Ta jim zajistí účast v nejvyšší soutěži pro sezonu 2020/21.

Budou dorostenci, kteří tvrdě makali v letní přípravě, úspěšní i v příští sezoně?

Rozdělení skupin Extraligy dorostu 2019/2020

Skupina Západ

HC Energie Karlovy Vary, HC Hvězda Praha, HC Litvínov, Rytíři Kladno, HC Kobra Praha, HC Meteor Třemošná, Piráti Chomutov, HC Plzeň 1929, HC Sparta Praha

Skupina Střed

Bílí Tygři Liberec, VSK Technika Brno, BK Havlíčkův Brod, HC Slavia Praha, BK Mladá Boleslav, Mountfield HK, HC Dukla Jihlava, HC Tábor, HC DYNAMO Pardubice, HC Motor České Budějovice

Skupina Východ

PSG Berani Zlín, HC RT Torax Poruba, AZ Residomo Havířov, VHK ROBE Vsestín, HC Oceláři Třinec, HK MD Šumperk, HC Olomouc, HC Kometa Brno, HC Vítkovice Ridera, HC ZUBR Přerov

Rozpis první poloviny základní části Extraligy dorostu

DatumDenSoupeř
12.9.2019 čtvrtek BK Havlíčkův Brod – HC Slavia Praha
14.9.2019 sobota Bílí Tygři Liberec – BK Havlíčkův Brod
19.9.2019 čtvrtek BK Havlíčkův Brod - Technika Brno
21.9.2019 sobota BK Havlíčkův Brod – BK Mladá Boleslav
26.9.2019 čtvrtek Dukla Jihlava – BK Havlíčkův Brod
28.9.2019 sobota BK Havlíčkův Brod - HC Dynamo Pardubice
3.10.2019 čtvrtek HC Motor České Budějovice – BK Havlíčkův Brod
5.10.2019 sobota BK Havlíčkův Brod – HC Tábor
10.10.2019 čtvrtek Mountfield HK – BK Havlíčkův Brod

Kompletní rozlosování základní části

 
Aktuálně na webu
Měli jsme ve hře chaos, zlobí se mladý útočník Patrik Vacík

Měli jsme ve hře chaos, zlobí se mladý útočník Patrik Vacík

(pondělí 27.9.) Bruslaři naskočili do druhého domácího zápasu velmi dobře a v 7. minutě se dostali do vedení, když...

 
Junioři dotahovali Šumperk, na body to však nestačilo

Junioři dotahovali Šumperk, na body to však nestačilo

(neděle 26.9.) Š U M P E R K - Havlíčkobrodští junioři se poprvé postavili soupeři z východní skupiny. Zápas v...

 
První domácí prohra, Kotlinu vyloupily Klatovy

První domácí prohra, Kotlinu vyloupily Klatovy

(sobota 25.9.) Havlíčkobrodští hráči nastoupili ke druhému domácímu zápasu letošní sezony. Bruslaři se dvakrát...

 
Dorost dostal lekci od Slavie

Dorost dostal lekci od Slavie

(sobota 25.9.) Havlíčkobrodští dorostenci se po vydařeném představení v Praze představili na domácí půdě. Soubor...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv